Така євразійська весна

Така євразійська весна

Меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі буде підписано в Білорусі вже завтра, 31 травня. Про це заявив Віктор Янукович після засідання президентів Казахстану, Росії, України й Киргизстану в Астані, де відбулося засідання Вищої євразійської економічної ради на рівні глав держав.

«Гуцули з трембітами і шахтарі з бітами»

«Гуцули з трембітами і шахтарі з бітами»

Учора Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію щодо побиття журналістів 18 травня та розслідування інших фактів тиску на ЗМІ й пере–шкоджання законній професійній діяльності журналістів. Дивовижний приклад консенсусу більшості й меншості — 354 депутати «за»

«Фашисти заважають «пакращенню»!»

«Фашисти заважають «пакращенню»!»

Позавчора й учора в багатьох областях України відбулися так звані «антифашистські» мітинги, організовані Партією регіонів у тісній співпраці із владою. Ці акції є своєрідним прологом до суботнього «антифашистського маршу» в Києві, який влада протиставить фінальному мітингу опозиційної акції «Вставай, Україно!»

Не п’ять, а сім. Число красиве

Не п’ять, а сім. Число красиве

Вибори до парламенту відбулися ще в жовтні, але й через півроку відтоді п’ять так званих «проблемних» округів не отримали своїх народних депутатів. Ідеться про ті мажоритарні округи, де більшість голосів набирали кандидати від опозиції, однак їхні конкуренти — ставленики влади — за допомогою «найсправедливіших» українських судів звели результати голосування нанівець, внаслідок чого Центр­виборчком ухвалив рішення щодо неможливості встановити достовірні результати.

«Знову по граблях»

Щойно вийшовши з колонії, Юрій Луценко став одним із центральних персонажів української публічної політики. Луценко дав кілька великих інтерв’ю. Луценко провів зустрічі зі старими соратниками і створює задуманий ним у тюрмі громадський рух. Луценко до кінця тижня планує переговори з лідерами опозиції Яценюком, Тягнибоком і Кличком. Луценко став кумом Порошенка. Луценко лягає в лікарню. Усе це — повідомлення зі стрічок новин лише за три останні дні.

Стимул до розпуску

Якщо в столиці Партія регіонів, стоячи перед загрозою втратити владу, реалізує сценарій максимального відтермінування місцевих виборів, то в масштабах усієї України доводиться застосовувати інші технології. Оскільки вибори Президента 2015 року — неуникненні, нинішня влада планує: а) провести їх в один тур — за таких умов імовірне взаємопоборювання кандидатів від опозиції дає додаткові шанси на переобрання Віктору Януковичу; б) отримати до того часу більш «ручний» парламент, ніж нинішній. Цього можна досягти, якщо скоротити чисельність депутатів ВР, створити верхню палату та провести вибори нардепів лише за мажоритарною системою. Щоб втілити цей план у життя, влада затіяла всеукраїнський референдум.

Право першої і наступної ночей

«Ми пропонуємо «право першої ночі» Кличку», — повідомив учора журналістам лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, коментуючи проблему з висуненням опозиційного кандидата в мери Києва. Уже час визначатися, а ясності щодо персоналій — немає. «...Якщо Кличко відмовляється (хоча краще, щоб цього не було) — тоді, напевно, другому треба запропонувати [балотуватися] Арсенієві Яценюку. Якщо Арсеній не захоче йти, тоді логічно було б запропонувати мені, — каже Тягнибок. — Якщо ж я відмовляюся, тоді ми пропонуємо розкладочку, де кожна з політичних сил висуває свого кандидата. Нам же треба думати не тільки про те, що ми знайшли класного кандидата, а й про те, яким він буде господарником, щоб нам потім не було соромно і ми не кусали лікті».

Кличко йде не на Київ

Якби вибори Президента відбувалися наприкінці лютого цього року, Президентом став би «український Рейган» — лідер партії «УДАР» Віталій Кличко. Він уже переважає за популярністю Юлію Тимошенко. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

«Піаністів» дискваліфікують

«Піаністів» дискваліфікують

«Ні переможців, ні переможених у цій ситуації немає», — так оцінює розблокування Верховної Ради минулої п’ятниці близький до влади політолог, директор Інституту української політики Констянтин Бондаренко. За його словами, це був «очевидний компроміс, вигідний як опозиції, так і владі».

Пат без компромісу

Пат без компромісу

Здавалося, вчора Верховну Раду мало бути розблоковано. На це сподівалися навіть самі опозиціонери, які забезпечують блокування президії. Напередодні пізно ввечері опозиційні фракції передали Голові ВР Володимиру Рибаку узгоджений текст змін до Регламенту, на підставі яких вони погоджувалися відновити робочі засідання Ради.