«Україні таке й дарма не потрібно»

Володимир Путін, який днями подав заявку на поновлення в іпостасі президента Росії, виступив з ідеологічним маніфестом свого третього президентського терміну. Саме так аналітики розцінюють статтю Путіна «Новий інтеграційний проект для Євразії — майбутнє, яке народжується сьогодні», що вийшла в московській газеті «Ізвєстія» 4 жовтня.

Наріжний камінь статті обсягом майже 15 тисяч знаків — обговорення перспектив Єдиного економічного простору — проекту, що стартує 1 січня 2012 року. Попри те, що українська влада часів пізнього Кучми і Януковича першої прем’єрської каденції всіляко затягувала Україну до ЄЕП, Бог милував нас від офіційного членства в цій структурі, яку відтак залишилися формувати Росія, Білорусь і Казахстан. Мета Путіна — долучити Україну не тільки до ЄЕП, а й до так званого Євразійського союзу. Ідею такого утворення ще в 1990–х роках виношував президент Казахстану Назарбаєв. Через півтора десятиліття її взявся втілювати на практиці Путін.

Десять днів, які...

Десять днів, які...

Тайм–аут на десять днів узяла влада, аби вирішити, що ж робити з Юлією Тимошенко в умовах такого жорсткого пресингу Європи і США. «Найбільш самостійний суддя у світі» Родіон Кірєєв минулої п’ятниці перервав процес на тому, що «видалився у дорадчу кімнату орієнтовно до 11 жовтня для винесення вироку у справі». Перед цим він оголосив, що при оголошенні вироку екс–главі уряду в залі Печерського суду зможуть бути присутні лише журналісти і не зможуть — політики та інші симпатики Тимошенко «з вулиці», котрі й так зчиняють у суді надмірну колотнечу. БЮТівці з такої умови вже зробили висновок: вердикт буде обвинувальним. Нагадаємо, Генпрокуратура просить для лідерки БЮТ сім років позбавлення волі.

Замість Бандери

З нагоди 20–річчя незалежності Президент Янукович влаштував «атракціон небаченої щедрості», вписавши в укази про нагородження орденами, медалями та званнями сотні співгромадян, з яких 56 — нинішніх і колишніх депутатів (привертають увагу «боєць» Тедеєв, «Підрахуй» Ківалов, перебіжчик Кінах, «народний самооборонець» Москаль, хоча всіх — і не перелічити). А особливий резонанс спричинили укази про нових героїв України. Після рішень Януковичевих судів цих титулів позбавлені Степан Бандера і Роман Шухевич. Натомість офіційними Героями стали актор Богдан Ступка; директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України Олександр Ключников; бригадир прохідників відокремленого підрозділу «Шахтобудівне управління» ДП «Свердловантрацит» Борис Рибалко; нагрівальник металу гарячого прокату трубопрокатного цеху №4 АТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» Микола Степаненко; льотчик–випробувач 1–го класу ДП «Антонов» Сергій Трошин; вчителька математики Харківської гімназії №47 Харківської міської ради Лариса Шитикова; поет Борис Білаш.

Повертатись — погана прикмета

Повертатись — погана прикмета

Учора в Криму працівники Служби безпеки України затримали колишнього президента АРК Юрія Мєшкова. Сталося це на одній із ялтинських вулиць, де пан Мєшков перебував із дружиною Анатолія Лося — свого вірного соратника по так званому республіканському, себто сепаратистському, руху.

Перша перемога над режимом?

«Перша перемога над режимом — вдалося добитися звільнення політв’язнів Макаренка та Шепітька, над якими рік знущалась мафія в законі. Вітаю!» — такою радісною думкою поділилася вчора Юлiя Тимошенко з читачами свого «Твіттера». Екс–глава уряду прибула до Апеляцiйного суду Києва з букетом троянд, щоб особисто привiтати Анатолiя Макаренка й Тараса Шепiтька з виходом із–за ґрат.

Російського цвіту — по всьому світу

Російського цвіту — по всьому світу

Поза межами Росії проживає 150 мільйонів російськомовних людей — більше ніж у самій РФ. Забезпечити їх російським ідеологічним та культурним продуктом — одна з цілей ХІІІ Всесвітнього конгресу російської преси, що відкрився вчора в Києві. Російськомовні медіа існують майже у 80 країнах, і московський центр бажає зберегти та примножити «масштабний інформаційний простір».

Стріляти можна, протестувати зась

Новий поворот у розслідуванні сутичок, що відбулися 9 травня у Львові між противниками й прихильниками радянської символіки: міліція відмовила у відкритті кримінальної справи проти «червоного» Святослава Сопільника, який вчинив стрілянину під час вуличного протистояння. Про це «УМ» повідомили у прес–службі ВО «Свобода».

Прогноз погоди для української політики

Під час Помаранчевої революції сурдоперекладач УТ–1 Наталія Дмитрук стала знаменитою на всю Україну, коли в прямому ефірі відмовилася передавати для людей, що не чують, інформацію про підсумок голосування від ЦВК «Підрахуя», а натомість просигналізувала про фальсифікацію виборів. Як виявилося, місце для подібного подвигу є не лише під час революцій. Днями начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко влаштувала політичний демарш під час прямого включення в ефірі Національного радіо. Реакція згори не забарилася: надалі Савченко вже не розповідатиме радіослухачам про погоду на завтра.

«Регіони» проти «обкурених холуїв»

Узагалі не згадувати в засобах масової інформації народного депутата від Партії регіонів Яна Табачника закликає Ігор Лубченко — голова Національної спілки журналістів України. «І я закликаю своїх колег оголосити бойкот пану Табачнику... Журналістів, переконаний, його доля більше не цікавитиме», — йдеться в заяві керівника НСЖУ, переданій учора в «Україну молоду».

За себе і за того хлопця в законі?

Учора Верховна Рада працювала з десятої години ранку і «аж» до 14.45. Перший віце–спікер Адам Мартинюк оголосив про закриття ранкового засідання у зв’язку з тим, що вичерпано питання порядку денного. Вечірнє засідання вирішили не проводити. Таким чином депутати влаштовують «короткий день» вже вчетверте за останній місяць.