Олімпійський медаліст — передвісник перемоги

Олімпійський медаліст — передвісник перемоги

У рамках Світової серії боксу українці змагаються від дня її народження — з 2010 року. Зокрема, миколаївець Сергій Дерев’янченко, представляючи італійську команду «Дольче–Габбана», двічі вигравав індивідуальний чемпіонський титул у середній вазі. Проте свою національну команду Україна отримала лише в третьому сезоні WSB, після того як вітчизняні боксери, підкоривши аматорський ринг, вирішили спробувати себе у напівпрофесіональному боксі.

Між небом і землею

Між небом і землею

Під крилом міжнародної федерації лижного спорту перебуває велике господарство — FIS опікується одразу шістьма олімпійськими дисциплінами і для кожної з них у цьому році проводить чемпіонат світу. Поки що на головному турнірі передолімпійського сезону «відстрілялися» лише сноубордисти. Зараз у австрійському Шладмінгу змагаються гірськолижники; через тиждень в італійському Валь ді Фіемі розпочнеться планетарний форум iз лижних гонок, стрибків із трампліна та двоборства, а завершать «мундіальну» програму Міжнародної федерації лижного спорту фрістайлісти, які у березні зберуться в Осло.

Словенські «лебеді»

Словенські «лебеді»

Хоч як би не хотілося відшукати позитив у виступі національної хокейної збірної на олімпійській кваліфікації в Данії, проте доводиться визнати: підопічні Олександра Куликова з тріском провалили боротьбу за єдину путівку в Сочі–2014. «Синьо–жовті», на яких, до слова, ніхто й не ставив, програли всі три матчі з загальною різницею 1:14 і стали найгіршою командою міні–відбору, який проходив у невеличкому містечку Воєнс. А несподівано, навіть сенсаційно, перемогу в пульці здобула збірна Словенії, яка тепер вперше у своїй історії зіграє на Олімпіаді.

У гостях у королев ґрунту

У гостях у королев ґрунту

По–різному зігравши перші в році матчі, чоловіча й жіноча збірні України опинилися в різних човнах: хлопці на чолі з Олександром Долгополовим, після перемоги над словаками, продовжили поступальний рух у напрямi елітного дивізіону, тоді як нашим дівчатам, котрі невдало зіграли в Іспанії, доведеться боротися за збереження місця у II світовій групі.

Шок по–українськи

Шок по–українськи

Регулярні подіумні фініші вітчизняних біатлоністок на етапах нинішнього Кубка світу дозволяли українським уболівальникам з оптимізмом очікувати на чемпіонат світу в чеському містечку Нове Мєсто. Щоправда, перед стартом «мундіалю» головний тренер нашої збірної заявив: «Дівчатам не вдалося уникнути болячок». Хто знає, плутав суперникам карти Василь Карленко чи «вмикав запобіжники» на випадок невдачі, але після сенсаційних результатів своїх підопічних йому в будь–якому разі виправдовуватися не доведеться. «Золото» й «бронза» Олени Підгрушної та Вікторії Семеренко — у спринті, третє місце Підгрушної в гонці переслідування — таких успіхів Україна не мала більше десяти років. Власне, раніше дві нагороди в одній гонці чемпіонату світу українські біатлоністки виграли лише одного разу, в сезоні 1998/1999 рокiв, коли на ЧС у Холменколлені Олена Зубрилова та Олена Петрова посіли два перші місця в мас–старті. І ось після 11–річної перерви Україна знову має чемпіонку світу — у 2002 році Зубрилова виграла «золото».

Познайомились на славу

Познайомились на славу

Мабуть, після позавчорашньої товариської перемоги української збірної над норвежцями незадоволених призначенням Михайла Фоменка на пост керманича «синьо–жовтих» поменшає. Принаймні до 22 березня, коли відбудеться наступний матч збірної у рамках відбору на чемпіонат світу–2014 проти поляків, критики вітчизняного спеціаліста мовчатимуть.

Велика шістка і Франківськ

Велика шістка і Франківськ

Попрощавшись iз роком футбольного Євро, Україна потроху починає готуватися до наступного великого спортивного дійства. Нагадаємо, що в 2011–му наша держава виборола право на проведення чоловічого Євробаскету–2015. Одним із козирів української заявки, який допоміг отримати легку перемогу, була інфраструктура, підготовлена під футбольний ЧЄ. Водночас арени, які прийматимуть баскетбольні матчі, журі бачило лише у віртуальному вигляді. Власне вирішення цього питання і стане головним завданням координаційного комітету, указ про створення якого днями підписав Президент України Віктор Янукович. До його складу ввійшла сила–силенна чиновників найвищого рангу на чолі з Прем’єр–міністром Миколою Азаровим, якому й доведеться координувати забезпечення належної підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євробаскету–2015.

Денис Берінчик: Кожен «отаман» мріє, щоб суддя в ринзі підняв його руку

Денис Берінчик: Кожен «отаман» мріє, щоб суддя в ринзі підняв його руку

Упродовж двох минулих років, на чемпіонаті світу–2011 та Олімпіаді–2012, збірна українських боксерів беззаперечно вигравала командний залік цих турнірів. Вочевидь в аматорах хлопцям стало тісно і вони, створивши команду «Українські отамани», практично в повному складі перебралися в Світову серію боксу (WSB)— змагання напівпрофесіонального формату, які проводить Міжнародна асоціація аматорського боксу (АІБА).

Здається, що до дебюту в WSB у складі «Отаманів» боксери почали готуватися ще на Олімпіаді. До Лондона Олександр Усик та Денис Берінчик поїхали з «оселедцями» на голові, а здобуті в ринзі медалі відзначили ще й гопаком.

Власне, на цьому епатажні виступи українських боксерів не завершилися, хоча своїх «оселедців» вони таки позбулися. Тепер на матчі WSB Усик виходить із косичкою та у вишиванці, тоді як Берінчик для дебюту в новій лізі підготував шаблю, папаху та шаровари.

Тож не випадково шанувальники боксу саме Дениса назвали боксером вечора, у якому минулої п’ятниці «отамани» розбили вщент німецьких «орлів».

Український Артуро Гатті, так Берінчика нарекли його фанати, не залишився й без уваги кореспондента «України молодої», який детально розпитав 24–річного уродженця Луганщини про Світову серію боксу.

Максимум із мінімуму

Максимум із мінімуму

Перший і наразі єдиний виступ українських хокеїстів на Олімпійських іграх датований 2002 роком. Тоді, нагадаємо, в Солт–Лейк Сіті збірна України, з якою працював дует досвідчених спеціалістів Анатолій Богданов — Олександр Сеуканд, посіла десяте місце. Без сумніву, високий стрибок забезпечили національній команді найкращі на той час хокеїсти України.

На рестарт — без втрат

На рестарт — без втрат

На початку нинішнього сезону президент ПФЛ Мілетій Бальчос в інтерв’ю «УМ» сказав, що 2013 рік буде складним для українського футболу: через економічні проблеми можуть припинити існування кілька клубів першої та другої ліг. Як відомо, про бажання припинити змагання в першій лізі заявляли білоцерківський «Арсенал» та київська «Оболонь», щоправда, як відзначили в ПФЛ, наразі жодна з команд не подавала документи щодо припинення свого членства в організації.