Чи здолає Шевченківський комітет «Гравітацію часу»

Чи здолає Шевченківський комітет «Гравітацію часу»

Для шевченківського комітету — безпрецедентна подія: на найвищу мистецьку премію країни висувається художник, який робить актуальне мистецтво. Актуальне за формою і за змістом. Директор Інституту проблем сучасного мистецтва Віктор Сидоренко — бажаний гість у будь–якій комерційній галереї, він виставлявся у Франції, США, Казахстані, Великобританії, Фінляндії, Китаї, Росії, Німеччині, представляв Україну на 50–му Венеціанському бієнале, а на цьогорічному виступає в ролі комісара українського павільйону.

Збережена аура природи

Збережена аура природи

Розвиток флористики в Україні почався понад 40 років тому, коли у складі Київського міського товариства охорони природи було засновано відповідну секцію. До неї входили люди різного віку й професій, об’єднані любов’ю до природи.

Свіча скорботи в моїй душі

Ранні осінні вечори поглинають усе своєю холодною чорнотою. В один із таких вечорів стало традицією запалювати на підвіконні свічку — свічку скорботи за загубленими голодом у 1932—33 роках душами. Серце радіє, коли бачу маленькі мерехтливі маячки у вікнах столичних багатоповерхівок, і водночас гнітиться, стискаючись від болю усвідомлення втрати тих, кого знати не випало, тих рідних, яким завдячують життям мої батьки. Щорік, висловлюючи подяку за своє життя, запалюю свічку і сподіваюся, що цей вогник буде видно там, вище, і що він принесе спокій невинним душам.

«Рух опору — це не тільки минуле, це й сучасне»

«Рух опору — це не тільки минуле, це й сучасне»

Нагороджений як одна з найкращих книжок Форуму видавців у Львові 2010 року та відзначений Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» як «Унікальна книга» енциклопедичний довідник «Рух опору в Україні: 1960–1990» нарешті офіційно презентували в Києві. Минулої суботи у столичному Будинку вчителя відбувся захід, що претендує на наймасовіше зібрання борців за незалежність України. Адже запрошення взяти участь у презентації отримали всі, статті про кого містить довідник: шістдесятники, учасники українського національно–визвольного руху, які відбули ув’язнення після 1960 року, колишні дисиденти, політв’язні та інші.

Трійкою коней по підземеллю

Трійкою коней по підземеллю

Це нині кожен українець, мабуть, лише завдяки маслу «Тульчинка» знає, що є такий райцентр на Вінниччині — Тульчин. Проте коли душа потребує харчу духовного, то в Тульчині на вас чекає несподівано поживне меню! Варто лише знайти гіда серед місцевих мешканців — а вони справжні фанати рідного міста і знають багато такого, про що в книжках не написано, — і зможете посмакувати кожною хвилиною, проведеною тут.

Одеська опера: шоу триває

Гостросюжетний серіал про пертурбації в Одеському національному академічному театрі опери та балету триває. У понеділок в інформагенції УНІАН режисер, продюсер та колишній директор Одеської опери Сергій Проскурня, який не полишає надій на торжество справедливості й відновлення свого статус–кво, скликав прес–конференцію, аби ще раз привернути увагу до протистояння в Одеській опері та... врятувати Прем’єр–міністра України.

Лялькові гуляння

Лялькові гуляння

Якщо ви вважаєте, що дитинство — це лише частина людського життя, то відвідини І Міжнародного салону авторської ляльки в Україні «Київська казка» переконають вас, що дитинство — це стан душі. З 23 по 27 червня відвідувачі «Мистецького Арсеналу» в Києві за 25 гривень можуть зануритися в атмосферу казковості й чарівності, а керуватимуть усім цим ляльки.

Богатир від золотої рибки

У понеділок, 21 червня, олімпійська чемпіонка з плавання, 27–річна Яна Клочкова, народила первістка. Хлопчик з’явився на світ у столичному пологовому будинку №7, який останнім часом облюбували українські зірки. «Яночка народила дуже легко», — передає слова Олени Валентинівни, мами Яни, газета «Сєгодня». Можна тільки порадіти за породіллю, оскільки хлопчик народився справжнім богатирем — вагою 4,4 кг і зростом 56 см. Дитина народилася дещо пізніше визначеного терміну, проте пологи відбулися без ускладнень і хірургічних втручань. Їх перебіг контролювала головний лікар пологового будинку Вікторія Біла.

Обереги від зла

Обереги від зла

У малому залі столичного культурно–мистецького комплексу «Мистецький арсенал» гамірно, як у вулику. Напередодні Великодня у Києві можна знайти чимало майстер–класів із писанкарства. Утім не завжди такі заняття доступні для сиріт. А під час благодійної акції «Великодня веселка» керівник народного гурту–студії «Писанкарство» Зоя Сташук разом зі своїми вихованцями навчає розмальовувати писанки саме сиріт та діток із малозабезпечених чи багатодітних родин. Пані Зоя пропонує: «Візьміть кожен у руки свій майбутній шедевр». Лунає гра лірника і кобзаря Тараса Компаніченка, з вікон промінці падають світлими смужками на столи з усім потрібним для «священнодійства»: баночками з фарбами, свічками, яєчками, шматочками воску. За обліпленими дітьми столами майстриня з помічницями показують кожному, як правильно тримати яєчко, як підігрівати віск.

Епоха попкорнових мізків

Уранці Кабмін традиційно пікетували. Захисники харківського кінотеатру «Боммер» влаштували невелелюдний, але яскравий перформанс.

Подібні акції проти закриття «нашумілого» закладу відбувалися також у Сумах, Львові, Вінниці, Ужгороді, Хмельницькому. Київська молодь із гаслом «Вовкун, врятуй «Боммер»!» просила міністра культури, який прибув на засідання уряду, посприяти тому, аби найстаріший діючий кінотеатр Східної Європи внесли до Державного реєстру пам’яток.