Під прикриттям ночі

Під прикриттям ночі

Формат open air, звичний для музичних концертів, останніми роками вдало використовують в інших галузях мистецтва. Так, на фестивалях просто неба звичними стали літературні читання, театральні перформенси, різноманітні виставки. Водночас усе актуальнішим стає кіно open air. Цей формат прижився на Міжнародному фестивалі цікавого екологічного кіно «ЕкоЧашка в Україні». Сподобалися покази на Потьомкінських сходах у рамках Одеського міжнародного кінофестивалю. Що вже говорити про фестиваль короткометражного кіно «Відкрита ніч», який за задумом проходить на свіжому повітрі. Популярності останнім часом набувають і кіноклуби open air. «УМ» спробувала дослідити основні тенденції.

Країна, де ходять «шкварочки»

Країна, де ходять «шкварочки»

На території гуртожитків Боярської лісової дослідної станції днями коїлися дивні речі: по периметру поселення з’явилися стрічки з написом «Кордон», а на дерев’яних альтанках — таблички «Міністерство економіки», «Міністерство ЗМІ» тощо. У невтаємничених могло б скластися враження, що вся наша владна верхівка вирішила виїхати зі спекотного Києва й подихати свіжим повітрям. І верхівка дійсно приїхала. Але не та...

Страдницький хрест

Страдницький хрест

Складається враження, що Аскольдова могила стала меккою українського вандалізму. Раз по раз тут виривають таблички, щось спалюють чи підпилюють. Нещодавно Святомиколаївська церква на Аскольдовій могилі знову зазнала втрат: невідомі спиляли і спалили Хрест І стації «Хресної дороги». Зловмисникам довелося добряче попітніти, адже хрест заввишки 5 метрів і діаметром 30 сантиметрів важить близько 200—250 кілограмів!

Нічка не місячна

Нічка не місячна

Сьогодні земляни матимуть змогу спостерігати повне місячне затемнення — процес, коли Земля перебуває між Сонцем і Місяцем, а Місяць «ховається» у тінь нашої планети. Місяць почне входити у тінь Землі о 21:22. Затемнення буде дуже тривалим — понад 100 хвилин. За цей час його встигнуть побачити у Південній Америці, Європі, Африці, Азії та Австралії. Спостерігати чудеса руху планет зможуть і українці. Президент Всеукраїнської асоціації астрологів Ірина Журавльова розповіла «УМ», що затемнення Місяця пов’язують із затемненням мізків, тому в цей період деякі люди можуть мати підвищену чутливість і ставати більш схильними до образ.

Зупиніться, живіть мирно!

Зупиніться, живіть мирно!

Днями Книга рекордів Гіннесса, а заодно і її український варіант (Книга рекордів України) поповнилися новим здобутком — найбільшою картиною у світі, написаною олійними фарбами на полотні. Її автор, художник Джамаль Бадван — 53–річний виходець із Палестини, який уже 20 років живе в Україні і має тут родину. Картину «В безлічі — один» зав­вишки 15,2 метра та завдовжки 20,5 метра і площею 310 квадратних метрів митець створював, за його словами, упродовж чотирьох років і за власні кошти.

Без спритних і гарних

Без спритних і гарних

«Насправді ми просто не будемо виготовляти сувенірну продукцію на зразок магнітів, брелоків, філіжанок зі Спритком і Гарнюнею за бюджетні кошти», — уточнив у коментарі «УМ» директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Мало не дурдом

Що й говорити, «зіркові» ряди гостей на цьогорічній — вже 11–й — церемонії нагородження переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова» 2 червня значно поріділи, якщо порівнювати з минулорічним ювілейним святкуванням. На урочистостях не були присутні «крупнокаліберні» українські письменники, не прийшла навіть заанонсована переможниця конкурсу 2005 року Марія Матіос. Проте 11–ту «Коронацію» відвідав почесний гість — шевченкiвський лауреат Юрій Мушкетик.

На 18 днів більше літа

З огляду на проведення чемпіонату Європи з футболу, який пройде в Україні з 8 червня по 1 липня наступного року, школярі та студенти матимуть довші канікули. Утім на тривалості цьогорічного відпочинку це не позначиться. Прес–служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту спростувала чутки про те, що навчання в деяких школах може початися вже у серпні: «Навчальний рік у всіх навчальних закладах розпочнеться 1 вересня, як і зазначено в Законі «Про загальну середню освіту», а останній дзвоник у школах продзвенить на два дні раніше, ніж цьогоріч, — 25 травня».

П’ятий пiшов

Учора в Маріуполі підтвердили діагноз «холера» і госпіталізували ще одного, вже п’ятого постраждалого. Як повідомила «УМ» із місця подій завідуюча відділом особливо небезпечних інфекцій Донецької обласної санітарно–епідеміологічної станції Галина Коломійцева, причиною зараження знову стала риба — постраждалий незадовго до цього рибалив, а потім з’їв свій улов.

Драбина у небо

У народі це велике свято ще називають Вшестям. У цей день відбулося вознесіння Ісуса Христа на небо, через 40 днів після його мученицького розп’яття та Воскресіння. Це релігійне свято, як–то кажуть, «не тримається числа» — воно випадає в період від 30 квітня до 3 червня, але обов’язково в четвер шостого тижня по Світлій неділі. Звідти й походить народна приказка: «Не прийде у середу Вшестя».