Аксьонову наперекір

Як повідомляла наша газета, сімферопольська влада практично заборонили проведення традиційного, п’ятого, Дня кримськотатарського прапора. Вони не дозволили Меджлісу проводити святкування в міському парку імені Треньова — мовляв, це створить небезпеку для «сотень дітей», які в той час бавитимуться у парку.

«Шмон» у медресе

«Шмон» у медресе

Учора близько шостої ранку двадцять людей у камуфляжі та балаклавах зі зброєю несподівано увірвалися в оселю кримського татарина в селі Кольчугіно Сімферопольського району. На очах подружжя та їхніх трьох дітей упродовж трьох годин бійці обшукали всі кімнати, підвал, горище, не оминувши навіть дитячих речей і літератури.

Золоту тангу — на задвірки

Повторюється ситуація минулого місяця щодо традиційного жалобного мітингу до роковин депортації кримських татар 18 травня. Тоді, нагадаю, Аксьонов заборонив мітинг, який до цього регулярно збирався на центральній площі Леніна упродовж попередніх 22 років, — начебто через події на Донбасі.

Кримська «оптимізація»

Кримська «оптимізація»

Тепер у так званого в. о. глави Криму Сергія Аксьонова замість колишніх п’яти аж вісім заступників, один з яких — перший. Такий штат він «викроїв» собі своїм же вчорашнім указом «Про структуру виконавчих органів державної влади».

Будете нам за «народну дружину»

Раніше «УМ» повідомляла про наміри кримського парламенту легалізувати свої де-факто військові формування, створені з подачі самого в.о. глави республіки Сергія Аксьонова. «Здобутки» «самооборонців» за минулі три місяці в усіх на слуху.

Перший пішов... на підвищення?

Відправляли у відставку Рустама Темиргалієва в режимі позачергової сесії Держради республіки Крим. Сесія плавно переросла в урочисті збори — з прапорцями-триколорами на кожному депутатському місці і напуттям артистів у національних вбраннях перед вхідними дверима до сесійної зали (у такий спосіб Держрада готувалася до сьогоднішнього свята — дня Росії).

Коли потяг у Крим загуркоче

Відтепер відпочинок в анексованому Криму для пересічних українців стає ще більш недосяжним. Як відомо, авіарейси сюди з материкової України скасовані ще в березні. Залишається лише автобусне і залізничне сполучення. Щоправда, з Сімферополя і Ялти до Києва автобуси більше не ходять.

«Стерильне» свято

Місту користі, як перекладається назва кримської столиці з грецької, 7 червня виповнюється 230 років. Однак не через цю круглу дату по периметру центру міста, точніше на вході до «стерильної зони», як це визначено відповідним розпорядженням мерії, встановлять аж вісім КПП.

З нагайкою — на церкву

Рівно чотири роки тому наша газета розлого розповідала про праведні справи протоієрея Івана Катькала — настоятеля церкви Покрови Пресвятої Богородиці у селі Перевальному Сімферопольського району. Духовник Кримської і Сімферопольської єпархії Київського патріархату поєднує Божу службу зі справами не менш праведними, які на вустах людей далеко за межами Перевального і навіть Криму.