Кримські «бермуди»

Спочатку з поля зору рідні й близьких пропав Леонід Корж, а згодом, п’ять днів тому, і Тимур Шаймардинов. Обидва мешкають у Сімферополі. Учора цивільна дружина останнього мала офіційно звернутись із заявою про його зникнення до місцевої поліції. Спроби ж місцевих медіа отримати бодай якийсь коментар прес-служби місцевого управління ФСБ і поліції були марними — їхні телефони відразу ж «скидалися».

Здрастуй, зона рубльова

Хоча ще не так давно кремлівські власті не переставали повторювати, що російський рубль і українська гривня паралельно будуть в обігу у нових федеральних утвореннях — Республіці Крим і Севастополі — аж до 1 січня 2016.

Сюди — можна, звiдси — зась

Упродовж останніх тижнів нагальна продовольчо-цінова тема продовжує залишатися в Криму топовою. Хоча б тому, що ледве не щотижня місцеві й нові, федеральні, власті вигадують у цій царині чергову «заморочку». Як ми вже повідомляли, з 14 травня, за розпорядженням Росспоживнагляду та головного кримського санітарного лікаря, під заборону потрапив майже весь український молочний імпорт, а також продукція «Рошен».

А над головою — бойові вертольоти

А над головою — бойові вертольоти

Обліт по колу пари червонозіркових Мі-8 над сімферопольським мікрорайоном Мар’їно розпочався минулої неділі рівно о восьмій ранку. Саме тоді народ із кримськотатарськими прапорами висувався із сіл Добровської долини у напрямку парку «Салгірка», де був запланований дозволений місцевими властями молебень біля меморіального знака жертвам депортації.

НаЇЖАчилися

Кримчанам наполовину підняли пенсії. Настільки ж подорожчали деякі продукти. Учора спеціально завернув на найближчий сімферопольський ринок «Київський», щоб мати повну картину щодо цієї арифметичної «прогресії». Отже, за ці два місяці анексії Криму Росією суттєво подорожчали свинина, яловичина, картопля, морква, картопля старого врожаю, гречка, цукор, шоколад.

Без зв’язку

Станом на вчора у кримській столиці майже з усіх пунктів продажу зникли картки поповнення будь-яких операторів мобільного зв’язку. Залишились лише термінали, яких мало. Приміром, у районі Центрального автовокзалу із десятка, що працювали донедавна, наразі поповнити телефонний рахунок можна тільки у двох.

Потрійне свято у «зелених чоловічків»

Зрозуміло, видовище матиме передовсім пропагандистсько-виховну спрямованість. Ще б пак. Адже випала така нагода: День Перемоги, 70-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників і «повернення» до Росії. На свято має завітати кремлівське керівництво, не виключено, що й сам Володимир Путін. Про це свідчить той факт, що початок військового параду заплановано не на ранок, як було у попередні роки, а на 15-ту годину.

Конституційний «бліцкриг»

доброю» традицією, останніх півтора місяця справді доленосні для жителів півострова рішення тутешній парламент — за нинішніми російськими законами, «Державна рада Республіки Крим» — приймає в авральному режимі, себто на позачерговому пленарному засіданні.

Гримаси «російського» Криму

Гримаси «російського» Криму

Продовження загального тріумфу і нестримної ейфорії щодо відновлення «історичної справедливості», точніше — другої за останній 231 рік російської анексії (8 квітня 1783 року Катерина ІІ підписала указ про приєднання Криму до Росії, перед цим фактично знищивши незалежну державу — Кримське ханство), сьогодні на тих же площах і вулицях Сімферополя ви не побачите.

Не жартуй з агресором

Загиблий 33–річний майор Станіслав Карачевський мав продовжити службу на материку, в Миколаєві, куди ще до повного захоплення його частини — окремої морської авіабригади ВМС України, — її екіпажі встигли перегнати боєздатні літаки й гелікоптери. Минулої неділі разом із товаришем по службі капітаном Артемом Ярмоленком він завантажив домашнім крамом контейнер, пiсля чого чоловiки пізно ввечері поверталися в гарнізонний гуртожиток.