Перевтілення Комаровського

Перевтілення Комаровського

Для дітей він — просто дядя Женя, для батьків — доктор Комаровський. На сайті відомого педіатра з Харкова можна прочитати багато відгуків на кшталт: «Дуже прикро, що побачила вашу програму тільки зараз, коли моїй дитині вже два роки, — вже встигли зробити досить багато помилок».

Поява майже два роки тому Євгенія Комаровського у медично–просвітницькій програмі про здоров’я дітей «Школа доктора Комаровського» на телеканалі «Інтер» стала приємною несподіванкою для глядачів, яких частіше балують розвагами, аніж корисною, цікаво поданою інформацією. Практично безпрецедентно, після уже першого сезону в ефірі, «Школа...» заслужено отримала «Телетріумф» — і це рішення експертів національної телепремії одностайно (!) схвалили незалежні телекритики.

Спробуємо з’ясувати, чи докладає надмірних зусиль український «Беджамін Спок» — книгу Євгенія Комаровського «Здоров’я дитини і здоровий глузд його родичів» перевидавали в Україні та Росії уже майже двадцять разів — щоб бути популярним телеведучим?

Юріїв день медiа

Юріїв день медiа

Однією з інтриг нинішнього парламентського тижня є ймовірне призначення представника фракції «Наша Україна — Народна самооборона» Юрія Стеця головою Комітету ВР з питань свободи слова та інформації. За даними «УМ», це питання народні депутати сьогоднi розглядатимуть у сесійній залі першочергово.

Кульгава грамотність

Кульгава грамотність

Кожен має право на помилку. Але якщо мовні огріхи — не виняток, а правило, то це вже ознаки непрофесіоналізму і безграмотності. В ефірі вітчизняного телебачення їх немало. Найдрібніші помилки помічає Анатолій Капелюшний, викладач кафедри мови засобів масової інформації журфаку Львівського національного університету імені Івана Франка.

Віталій Портніков: Ми не хочемо показувати емісарів влади і партій

Віталій Портніков: Ми не хочемо показувати емісарів влади і партій

Журналіста Віталія Портнікова раніше можна було часто побачити серед експертів політичних ток–шоу топових мовників. Зараз головний редактор супутникового ТВі з неугодними розмірковуваннями про сьогодення з’являється практично лише після вечірніх випусків новин в ефірі свого каналу.

Віктор Андрієнко: Не боюся бути клоуном

Віктор Андрієнко: Не боюся бути клоуном

В арсеналі творчих робіт актора і режисера Віктора Андрієнка — мало не сотня різних проектів: фільми, де він грав ролі і працював каскадером, гумористичні скетчі, серіали, «Велика різниця» по–російськи, по–українськи і по–білоруськи, по–казахськи. Але найпоширеніша найперша асоціація щодо Андрієнка — «довгоносик». Незважаючи на те, що гумористичний серіал не показують уже більше 10 років.

Зустрілися з паном Віктором ми перед прокатною презентацією фільму Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» у столичному «Кінопалаці», де мій диктофон постійно фіксував сторонні репліки: «Ніколи б не подумала, що ви так блискуче зіграєте серйозну роль полковника Смірнова», «Сподіваємось, ви знайдете час, щоб зустрітися зі студентами»...

Андрій Шевченко: Половину парламенту обиратиме місцева преса

Андрій Шевченко: Половину парламенту обиратиме місцева преса

В останній день минулого пленарного тижня парламентська більшість обезголовила Комітет ВР iз питань свободи слова та інформації, проголосувавши за відставку Андрія Шевченка, депутата від фракції «БЮТ–Батьківщина». На його думку, такий крок означає ні що інше як бажання владних сил напередодні виборів безперешкодно ухвалювати потрібні, антиукраїнські за суттю, медiа–закони та закрити рота всім, хто дозволяє собі озвучувати інформацію про утиски свободи слова й порушення журналістських стандартів.

Колишній тележурналіст, Андрій Шевченко очолював комітет у парламентах V й VI скликань. У 2006–му він — тоді 30–річний — став наймолодшим членом президії в історії Верховної Ради України. Про пов’язані з його відставкою колізії Шевченко розповів в інтерв’ю «УМ».

Лідія Таран: Хочу, щоб «розважалівка» була пізнавальною

Лідія Таран: Хочу, щоб «розважалівка» була пізнавальною

На відміну від інших ведучих новиннєвих випусків, Лідія Таран iз «1+1» з’являється на екрані в різних амплуа: то танцювала на паркеті заради здійснення бажання дитини, то вела спортивний проект, а зовсім недавно відшуковувала у сільській глибинці найкрасивішу українку. Про особливості своєї роботи розповідає володарка двох індивідуальних «Телетріумфів» та третього — командного, за «Сніданок з «1+1», частиною якого є вранішні новини.

Парад маразмів та інших талантів

Парад маразмів та інших талантів

З початком нового року прийнято сподіватися на краще і складати прогнози на наступні 365 днів. Подивившись кілька прем’єр на вітчизняних каналах, ейфорії від новинок глядач не відчув. Й уважне ознайомлення з програмою телепередач на найближче майбуття пророкує йому, здається, не надто багато захоплюючих проектів. Чого точно буде немало в українському телеефірі — адаптованих форматів і російських зірок.

Хто-хто у «ящику» живе?

Хто-хто у «ящику» живе?

Якщо ви все ще вірите, що під Новий рік трапляються дива, не вмикайте телевізор. Бо коли сидітимете перед екраном, сподівання на щось надзвичайне не справдяться ні до того, як стрілки наближатимуться до магічної цифри 12, ні опісля. Вітчизняні телеканали цьогоріч намагатимуться утримувати глядачів, як правило, навіть не місяцями, а роками апробованими фішками. Хоча не буває лиха без добра. Якби не набридлива реклама, якої, можна не сумніватися, буде дуже багато, можна було б порадуватися вдало підібраному фільмопоказу: і радянських кіношедеврів, і порівняно нових касових стрічок минулого–позаминулого років. Це, звичайно, якщо зібрати усі фільми з різних «кнопок».

Сум і радість Сумської

Сум і радість Сумської

Красуня, акторка, телеведуча Ольга Сумська уже встигла видати дві книжки і розмірковує про написання третьої — про родинну династію акторів. Вона себе називає трудоголіком, інші до неї періодично приклеюють титул світської тусовщиці. Чим зараз живе артистка, яку всі знають за роллю Роксолани у першому українському серіалі?