Марлен «Австрiя»

Упродовж п’яти днів проходив в Україні п’ятий «Тиждень австрійського кіно». Завітала «Австрія» до Києва, Дніпропетровська, Харкова, Одеси та Чернівців. Організатори фестивалю — Австрійський культурний форум і компанія «Артхаус Трафік».

Імідж і шарм Парижа

Імідж і шарм Парижа

У Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Запоріжжі та Львові з початку квітня стартує «Французька весна в Україні». Фестиваль у стилі французьких кадрів, сцен, сюжетів та ілюстрацій для українців «начаровують» Посольство Франції в Україні, Французький iнститут та мережа Альянс франсез. «Кожен захід цієї програми — пізнавальний.

Талант проти політики

В український кінопрокат впевненим кроком ввійшов дух голлівудського сценариста середини 90-х Далтона Трамбо. Зустріч із ним для глядачів зрежисував Джей Роучер, створивши біографічний фільм «Трамбо», в якому вже покійного сценариста зіграв Брайан Кренстон.

Розсіяні у залі музиканти...

Нову оперу Iyov режисера Влада Троїцького показали в Києві. Її створено за книгою Йова зі Старого Заповіту з використанням латинських та сакральних текстів. Дебютний показ проекту охочі вже бачили на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва Гоголь-фест у вересні минулого року.

Штампи про красу

Штампи про красу

У столичному кінотеатрі «Кінопанорама» пройшов перший Міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів UFilmFest. Його місія — надихати глядача позитивними та мотивуючими кінострічками. Причому мотивують фільми до різних речей — розваг, роздумів про справжні життєві цінності, людські почуття та взаємини, до змін себе та суспільства.

Гібридна війна — гібридний глядач

Гібридна війна — гібридний глядач

Уже рік, із 5 лютого 2015-го, в Україні діє оновлений Закон «Про кінематографію». У ньому написано: «Будь-яке розповсюдження (показ) в Україні будь-яких фільмів (аудіовізуальних творів), у яких міститься популяризація, агітація, пропаганда тощо будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта, заборонено».

Стоп-кадр. Шістдесятники

Стоп-кадр. Шістдесятники

Щоп’ятниці, до 19 лютого, у рамках виставки «Мистецтво українських шістдесятників. Можливість музею» у Національному художньому музеї України відбувається демонстрація фільмів. Серію показів «Сім коротких зустрічей: Кінематографічне несвідоме 60-х» організовує Центр Довженка.

Ембріон майбутнього живопису

Ембріон майбутнього живопису

У «Дім спогадів» запрошує київський Щербенко Арт Центр, відкривши виставку ужгородських митців Беати Корн та Віктора Мельничука. До 13 лютого відвідувачі зможуть побачити спільний проект, в якому будуть поєднані живопис та кераміка.

Сатира на серйозні речі

У рамках широкого проекту «Музей і колекціонери» в Київському національному музеї російського мистецтва до 27 січня можна побачити незвичайні картини, які обіцяють стати мистецтвом майбутнього. Проект присвячений сміливим збирачам не менш сміливого сучасного мистецтва. Перша виставка серії «Інна Хасілева.