Людина-музей

Людина-музей

У столичному «Мистецькому арсеналі» відкрилася виставка «Генотип вольності» знаного за межами України художника Івана Марчука. Представлено 150 полотен із циклів «Голос моєї душі», «Пейзаж», «Біла планета 1», «Біла планета 2», «Натюрморт», «Нові експресії», «Погляд у Безмежність».

«Радянські меми продовжують смітити в головах»

«Радянські меми продовжують смітити в головах»

Український гурт Kozak System знають у світі. Нещодавно хлопці повернулися з Кракова, де виступали у новорічну ніч. У липні їх iз концертом чекає Канада. Про принципи у творчості й житті загалом та плани на майбутнє розпитуємо в Івана Леньо та Володимира Шерстюка.

«Іванові Вари» й Земан

«Іванові Вари» й Земан

Днями в ефірі «1+1» показали фільм «Чеські друзі Кремля» — журналістське розслідування Ольги Мальчевської. Вона більше шести місяців працювала у Чехії в рамках стипендії Вацлава Гавела в Українській редакції «Радіо «Свобода» і досліджувала проблему російського лобіювання і пропаганди в Чехії в різних сферах.

Фільми нон грата

Кабмін, прийнявши постанову «Про внесення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів», суворіше обмежив прокат в Україні російських фільмів.

Прилипни, кутя, до стелі!

Прилипни, кутя, до стелі!

Витоки нашого Різдва — в давньому язичницькому святі Коляди. Тільки тоді, за уявленнями наших пращурів, народжувався не Божий Син, а Сонце. Колядки раніше були заклинальними піснями на наступний рік; а кутя, за віруваннями, колись розповідала значно більше потаємного...

Газ горить — і менше гріє

Державний та київський бюджети, якими б вони не були, прийняли не під куранти, а минулого тижня. Про зміни в комунальному господарстві Києва, які спричинять нові бюджети, говорили вчора на конференції депутати Київради.

В упряжці Санта Клауса

Маленьким глядачам компанія «Арт Медіа» пропонує до 10 січня у столичних кінотеатрах «Жовтень» та «Київ» переглянути кілька фільмів новорічної тематики, які демонструвалися впродовж року, що минає. Таким дитячим кінематографічним підсумком року став «Фестиваль європейського кіно.

Рефлексія феномену лузерства

Національний центр Олександра Довженка за підтримки Держагентства України з питань кіно випускає у кінопрокат збірку кращих за підсумками року вітчизняних короткометражок «Українська Нова хвиля». Цьогоріч проект відбувається вчетверте.

Песиголовці та повітрулі від мельника

Песиголовці та повітрулі від мельника

Перше українське фентезі «Казка старого мельника» має амбіції, аби стати дитячим блокбастером. Вихід картини на великі екрани заплановано на квітень наступного року. А почали її знімати більше року тому — на початку грудня 2014-го, після перемоги на пітчингу в Держкіно компанії Euromedia. Цільовою аудиторією стрічки творці бачать дітей від шести до дванадцяти років та їхніх батьків.

Не сам удома — і в цирку

Не сам удома — і в цирку

Для тих, у кого Новий рік асоціюється не лише з мандаринами та ялинкою, а і з кмітливим хлопчиком Кевіном із відомого фільму, цирк «Кобзов» у столиці підготував шоу «Один удома». Дійство побудоване на сповненому цікавих пригод та несподіванок сюжеті, який доповнюють спецефекти — від них у захваті не лише діти, а й дорослі.