Дім, який завжди в тобі

Коли ще у вересні Джудіт Гоф стала послом Великої Британії в Україні, спитала у колег, що ж прочитати з сучасної української літератури. Їй відразу відповіли: твори лауреатів премії «Книга року Бі-Бі-Сі». Із 2005 року ця премія присуджується Британською телерадіомовною корпорацією авторам за кращий україномовний літературний твір.

Війни цін і податків

Війни цін і податків

Із нового року квитки в усіх кінотеатрах України можуть подорожчати на двадцять відсотків. Це якщо на денний сеанс у київських кінотеатрах у вихідні квиток для дитини коштує — не на 3D фільм чи мультик — 70 грн., то коштуватиме 85.

Польоти уві сні та наяву

Польоти уві сні та наяву

Днями «золотому» альбому гурту Aviator виповнилося десять років. «В ефірі» — перший гучний і пристрасний голос відомого тепер бойз-бенду. Ним вони розпочали свою довгу спільну пісню під назвою «музична група». Ще в 2004-му Ігор Воєвуцький та Дмитро Тодорюк познайомилися на телепроекті «Шанс», одразу до групи приєднався Андрій Сторож.

Вистава як гірка пігулка

Вистава як гірка пігулка

«На Дебальцевському Хресті до нашого медичного пункту прийшов сепаратист, він мав чотири вогнепальні рани. Ми бинтували його, коли зайшов наш водій і спитав: «Це хто, сепаратист? Чому ж ви його досі не пристрелили?». Ми нічого не відповіли. Водій вийшов — зайшов — знову вийшов. Ще за хвилину повернувся і поклав пораненому під голову подушку».

Коли Бог — у Брюсселі

Коли Бог — у Брюсселі

У прокат вийшов епатажний фільм «Надновий заповіт» бельгійського режисера Жако ван Дормеля. У цій комедії біблійна доктрина надає фільму претензійності та розпалює цікавість глядачів. Насправді ж стрічка більше схожа на дотепний підручник із соціології, аніж із релігієзнавства.

«За мною там Непал, Гімалаї сумують»

«За мною там Непал, Гімалаї сумують»

Телеведучий Дмитро Комаров на каналі «1+1» показав Камбоджу, Індію, Кубу, Болівію та інші країни такими, як ніхто не здогадувався. Він «вивертає» світ і показує його з вражаючих сторін. У кабінеті Дмитра в офісі «Плюсів», де ми ведемо розмову, ніби зібрані шматочки екзотичних країн, у деталях.

Поет і леді в фургоні

Поет і леді в фургоні

Завершується XV фестиваль «Нове британське кіно-2015». Організований Британською радою в Україні та компанією «Артхаус Трафік», він проходить у кінотеатрі «Київ». «Упродовж п’ятнадцяти років фестивалю ми намагаємося демонструвати незмінну британську якість, — розповідає директор «Артхаус Трафіку» Денис Іванов.

Жмеринка з проектом

У Києві впродовж трьох днів працював ворк-шоп «Культурно-освітня академія», ініційований Гете-Інститутом в Україні. Там представили спільні проекти німецьких експертів та українських активістів, що покликані дати новий подих для розвитку культури в маленьких містам України.

Мандрівний Майдан

Днями у Національному музеї історії України презентували книгу «Мистецтво Майдану» науковця та мистецтвознавця Наталії Мусієнко. Вона — автор ідеї та куратор присвяченої Майдану Мандрівної виставки українських художників, яку показують у різних містах України та США. У Вашингтоні, в Міжнародному центрі підтримки науковців імені Вудро Вілсона, відбулася і перша презентація книжки.