Кому вгору, кому вниз

Сьогодні відзначається міжнародний день боротьби за права інвалідів, проте у наших містах ця дата — тільки на папері. Після зобов’язання влади облаштувати пандусами підйоми, переважна більшість підприємців виконала наказ по-своєму, тобто задля годиться.

Паска для солдата

«Паска для кожного солдата» — під таким девізом у Городоцькому районі Хмельницької області проходить благодійна акція. Координатором виступає церква, котра збирає та розподіляє продукцію на фронт.

Сніг тане

Сніг на квітах абрикосів чи вишень — це красиво. Милувалися ним цього тижня на Закарпатті й у Львівській області. Якби лише зимові опади не зашкодили майбутньому врожаю. Синоптики ж кажуть, що повернення зими в окремих регіонах України — нетривале явище і прогнозують підвищення температури вже на початок травня.

Чудеса декомунізації

Під час демонтажу каркаса пам’ятника Леніну в Кривому Розі археологи натрапили на фундамент стародавньої церкви. Реконструкція почалася цього року в сквері, біля постаменту й школи мистецтв зняли асфальт. Тоді співробітники краєзнавчого музею й помітили траншеї, а потім сланцеві плити, які колись були підлогою церкви. Вчені уже розкопали частину фундаменту храму.

Підтримай піаніста

Всеукраїнський конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця може припинити своє існування. Причина — нестабільна ситуація в Україні та недофінансування. «Подію вже двічі переносили, і це стало негативним фактором для його подальшого існування», — зазначають представники ВО «Платформа громадських iніціатив», котрі виступили організаторами кампанії проти закриття конкурсу.

Журавлику, захисти

В Україні очікується тепла погода, яка буде чергуватися з грозами. Про це повідомила синоптик Наталя Діденко. За її словами, дощі цілком прийнятні для цієї пори та радуватимуть селян вони недовго: «Вже наприкінці квітня погода повністю перейде на літній розпорядок, а температура сягне аж 25 градусів».

Сепаратисти «Перлини»

Сепаратисти «Перлини»

Відзначення чергової річниці визволення Одеси від німецько-фашистських загарбників 10 квітня закінчилося сутичками та застосуванням поліцейськими сльозогінного газу. По різні сторони знову були радикали, яким муляли очі «колорадські» стрічки, та сепаратисти, які вигукували проросійські гасла.

Знялося вогнем

У Києві, поблизу Караваєвих дач, у ніч на 30 березня сталася пожежа на радіоринку. Вогонь помітили близько півночі та викликали рятувальників. «На місце події одразу прибули пожежники з найближчих пожежно-рятувальних частин. О 2.42 пожежу площею 20 кв. м було локалізовано, а о 3.22 — ліквідовано.

Смертельний бізнес

Смертельний бізнес

«Хворіти сьогодні особливо дорого, навіть не враховуючи вартості ліків, на звичайний похід у поліклініку зараз потрібно викласти мінімум 300 гривень», — такими враженнями діляться між собою українці в бесідах те-а-тет, такими повідомленнями нині завантажена чи не вся інтернет-мережа.

Козацький слід

Козацький слід

Кладовище в Нерубайському Одеської області — незвичайне місце. Бо там є захоронення козаків часів Сотнівської січі. І найстаріший хрест датований 1791 роком, тобто за чотири роки до появи самої назви Одеса (до XVI століття Одеса мала назву Коцюбіїв, а потім, до 1795 року, — Хаджибей). Могили належать у тому числі й тим самим козакам, які під керівництвом отаманів Головатого і Чепіги разом із загоном Дерибаса штурмували Хаджибей.