Зволікання смерті подібне

Зволікання смерті подібне

Від моменту, коли Президент України Віктор Ющенко виступив з ініціативою створення Національного інституту раку, минуло більше двох років. За цей час медики й науковці розробити концепцію створення вертикальної структури, яка повинна об’єднати в собі всі адміністративні, наукові, посадові та фінансові ресурси в онкології. Уряд затвердив постанову про створення нової структури, призначив її директором головного онколога держави, професора Ігоря Щепотіна й передав Інститут онкології АМН на баланс Національного інституту раку в Украіні (хоч керівництво АМН довго опиралося цьому кроку). А потім закрутилася майже детективна історія: підписаний документ кудись зник. Ані в МОЗі, ані в Кабміні не могли пояснити цього феномену. Потім почалися пертурбації в уряді, справа знову загальмувалась... А минулого тижня Кабмін повторно передав комплекс, що на вулиці Ломоносова, 33/43, новоствореному інституту. Здавалось би, тепер у задуманій Президентом структурі повинна закипіти робота. Але віз і нині там. Українських онкологів неабияк непокоїть цей факт. Фахівці розповіли «УМ», що через зволікання з відкриттям Національного інституту раку Україна втрачає тисячі людських життів, які можна було б урятувати...

У полоні спирту

У полоні спирту

За останні десять років в Україні вдесятеро збільшилася кількість людей, залежних від алкоголю. За статистикою, в нашій державі перебуває на обліку понад 700 тисяч хворих на хронічний алкоголізм. Однак реальна кількість залежних від алкоголю приблизно у 8 разів більша від офіційної. Чим загрожує «зелений змій» і як від нього рятуватися? Відповіді на ці питання «УМ» шукала у вітчизняних наркологів та психіатрів.

Лелека на замовлення

Лелека на замовлення

В останні роки безпліддя стало для Черкащини справжньою проблемою: від нього потерпають до 30 відсотків жінок, які мешкають в області. Головною причиною цієї біди лікарі називають гормональні порушення в організмі пацієнток. Таку проблему фахівці діагностують у сучасного покоління вже змалечку. Серед інших чинників безпліддя медики називають запальні ускладнення, аборти, викидні та статеві інфекції. Але невдовзі у черкащанок, які хочуть стати мамами, з’явиться надія. Відповідно до рішення обласного керівництва, на базі Черкаського міського пологового будинку № 2 (до речі, визнаного ЮНІСЕФ «Лікарнею, доброзичливою для дитини») й обласної дитячої лікарні (яку цьогоріч мають ввести в експлуатацію) буде створений обласний центр матері та дитини — не гірший за столичний «Охматдит».

Сила «смердючої троянди»

Чорна смородина в усіх її видах вважається найактивнішим народним засобом, здатним полегшити стан пацієнта при грипі та застуді. Ягода цінується, в першу чергу, за високий вміст вітаміну С. На 100 грамів чорної смородини припадає 170 міліграмів вітаміну, який покращує імунітет. Сушені, свіжі, заморожені ягоди або смородинове варення заливають окропом і вживають до трьох склянок вітамінного напою на день. Якщо ягід немає, можна нарізати з кущів смородини жменю сухих гілочок, залити окропом і пити отриманий «чай» перед сном. Щоправда, прихильники фітотерапії мусять з обережністю ковтати аптечні порошки й таблетки, які також містять «ударні» дози вітаміну С. Інакше можна постраждати від передозування.

Солдати, до бою!

Солдати, до бою!

Рівень захворюваності українців на грип та ГРВІ поки не досягнув тієї позначки, коли можна говорити про епідемію. Але така ситуація триватиме недовго. Як прогнозують українські медики, уже через декілька тижнів нас накриє грипозною хвилею. У поліклініках виростуть черги до ЛОР–лікаря, в аптеках спорожніють полиці з найпопулярнішими протизастудними ліками. Кого епідемія захопить у першу чергу? Як позбутися симптомів захворювання, не наживши при цьому ускладнень? Відповіді на ці й інші запитання «УМ» шукала у столичних медиків.

Не гірше, як у Мюнхені

Не гірше, як у Мюнхені

Після неодноразового перенесення «години Ч» у Києві нарешті відбулося урочисте відкриття «найпросунутішого» на теренах СНД державного кардіологічного і кардіохірургічного центру. За словами директора новоствореного Центру серця Бориса Тодурова, медичні заклади такого високого рівня працюють в Європі та Сполучених Штатах. А серед колишніх радянських республік схожа лікарня функціонує лише в столиці Росії, і то гіршої якості. Унікальність київського медзакладу полягає в тому, що все в Центрі серця — від початку проектування і до завершення будівництва — виконано за найвищими європейськими стандартами. Кореспондентка «УМ» побувала в розкішній будівлі, розташованій на вулиці Братиславській, 5–а, і пересвідчилась у цьому на власні очі.

Лови хвилю

Лови хвилю

Методика лікування, яку застосовує професор Анатолій Ярешко, зовсім не нова, проте до нього ніхто в Україні не проводив серйозних досліджень дії електромагнітного поля, яке створює апарат інформаційно–хвильової терапії, на хворих на туберкульоз.
...Сусідки по палаті заздрили Тетяні Трофименко: «Чого це до тебе така увага? І професор тобою весь час цікавиться, і лікування якесь особливе тобі призначили. А ми що, гірші?». Вони ж не знали, що їхні справи насправді набагато кращі. А Таня у той час перебувала в групі безнадійно хворих. І, можливо, тільки технологія лікування, яку почав застосовувати Анатолій Григорович Ярешко — доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри туберкульозу Української медичної стоматологічної академії, що в Полтаві, — допомогла їй та іншим, хто потрапив у ту групу, вижити.

Поїздка «з душком»

Поїздка «з душком»

Сідаючи за кермо автомобіля, людина ризикує надихатися не лише хімічними випаровуваннями салону «чотириколісного друга», які особливо дошкуляють улітку, або вихлопами інших авто, які запруджують дорогу. До таких некорисних для здоров’я «інгаляцій» можуть приєднатися випаровування метанолу — смертельно небезпечної речовини, з якої підпільні підприємці виготовляють... рідину для миття автомобільного скла. Як розповів «УМ» директор Українського науково–дослідного інституту спирту і біотехнології продовольчих продуктів, доктор технічних наук, академік Української технологічної академії Сергій Олійнічук, працівники його лабораторії перевірили якість склоомивачів вітчизняного виробництва, представлених на ринку. Дослідження показали, що один із восьми зразків рідини містив у своєму складі метиловий спирт — отруту, давно заборонену в нашій країні для використання у побуті.

Штучна нирка у кишені

Люди, які страджають від хронічної ниркової недостатності, змушені регулярно звільняти кров від токсинів. Для того щоб провести гемодіаліз, пацієнтів під’єднують до стаціонарних апаратів «штучна нирка». Хворі мусять приходити до лікарні 2—3 рази на тиждень і щоразу лежати по 4—12 годин, чекаючи, поки штучні фільтри очистять кров.

Тюбаж для «чайників»

Тюбаж для «чайників»

До написання цього матеріалу мене спонукала випадково підслухана розмова трьох жінок пенсійного віку, які сиділи на одній зі столичних зупинок в очікуванні «пільгового» автобуса. Власне, бабусі так голосно обговорювали наболілу тему здоров’я і нездоров’я, що не почути їх було просто неможливо. Після традиційного конкурсу діагнозів (у кого хвороба страшніша й невиліковніша) й критикування медикаментів (дорогі й неефективні) бабці почали обмін «чудодійними» рецептами очищення й омолодження організму, вдало випробуваними мало не всіма «болящими» родичами. «Якщо лице жовте або в прищах, нудить від жирного і болить у правому боці, треба чистити печінку, — безапеляційно мовила одна з бабусь. — Уранці з’їсти три яєчні жовтки, змішані з цукром, лягти з грілкою на правому боці, а через годину піти в туалет. Усі шлаки виходять!»
Заінтригована інформацією, я вирішила з’ясувати, чи справді простий метод (який ще називають тюбажем, або «сліпим зондуванням) здатний творити дива. Утім, як розповіла «УМ» завідувач кафедри гастроентерології, дієтології, ендоскопії НМАПО імені П.Л. Шупика, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Наталя Харченко, така процедура допоможе не кожній людині. Є пацієнти, які після самостійного проведення тюбажу опиняються... на операційному столі!