Ріка життя

Ріка життя

До столичних онколікарень щодня привозять найважчих пацієнтів з усіх куточків України. Багатьом хворим на рак потрібні не лише медикаменти, які пригнічують розвиток ракових клітин, а й донорська допомога. Лікарі кажуть, що без вливання потрібних доз тромбоцитів або еритроцитів багато маленьких пацієнтів можуть померти через декілька днів — навіть якщо хіміотерапія та опромінення дали чудові результати. Напередодні всесвітнього дня онкохворої дитини, який відзначається завтра, Асоціація молодих донорів України закликає українців поділитися кров’ю з тими, хто її потребує. У першу чергу йдеться про двісті діточок з різних областей, які зараз лікуються в онкологічних клініках столиці. Якщо на станціях переливання крові з’явиться бодай тисяча охочих здати «рідину життя», маленькі пацієнти матимуть більше шансів повернутися здоровими додому.

Убий у собі дракона!

Убий у собі дракона!

На планеті важко знайти людину, яка б жодного разу в житті не потерпала від печії. Статистика свідчить, що у третини населення бодай раз на місяць з’являється «пожежа» в горлі й відчуття кислого в роті — наслідок закидання шлункового соку в стравохід. Багатьом людям печія дошкуляє раз на тиждень. Утім бігти до лікаря ні перші, ні другі не поспішають. Бiльшiсть страждальців п’є воду з содою або вживає антацидні (протикислотні) медичні препарати, щоб позбутися неприємних вiдчуттiв. Це не вихід, вважають медики. Печія може сигналізувати про дуже серйозні захворювання органів травлення. І якщо впродовж багатьох років не зважати на ці прояви хвороби, можна дочекатися виразки та звуження стравоходу, кровотеч i навiть раку стравоходу.

Афганська місія

Афганська місія

Майже рік минув відтоді, як українські офіцери долучилися до миротворчої місії з відновлення інфраструктури провінції Гор у складі литовського контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Про те, як наші фахівці працювали в місцевій операційній без води й тепла, як на п’ять днів повернулися у XIV сторіччя та як рятували від смерті майже безнадійного хлопчика, «УМ» дізнавалася з телефонних розмов та листування безпосередніми учасниками згаданих подій.

Примхлива сусідка шлунка

Примхлива сусідка шлунка

Гострий панкреатит (запалення підшлункової залози) сьогодні вийшов на третє місце серед захворювань, які потребують хірургічного втручання, після апендициту і холециститу. Звідки береться ця хвороба? Чому підшлункова залоза дуже не любить, коли її навантажують зайвою роботою? У яких випадках врятувати життя людини можуть лише хірурги? Відповіді на ці та інші запитання «УМ» шукала в завідувача відділу хірургії підшлункової залози і реконструктивної хірургії жовчних проток Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора Володимира Копчака.

100 гривень — «за шкідливість»

100 гривень — «за шкідливість»

До редакції «УМ» потрапив відкритий лист регіонального лікаря–практика до Прем’єр–міністра України Юлії Тимошенко та міністра охорони здоров’я Василя Князевича. У своєму зверненні до високопосадовців завідувач поліклінічного терапевтичного відділення Мелітопольської міської лікарні № 2 Володимир Бабуха просить змінити застарілий підхід до статусу, організації праці і фахової підготовки основної фігури в поліклініці — дільничного лікаря. Редакція наводить текст листа у скороченому вигляді.

Нема життя без йоду

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком, який відзначається 4 лютого, столичні медики закликають киян пройти обстеження щитоподібної залози. Як розповів «УМ» головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка, візит до медика допоможе не лише попередити хвороби, пов’язані з дефіцитом йоду в організмі, але й своєчасно виявити і почати лікування доброякісних утворень та раку щитоподібної залози.

Ягода замість «жуйки»

Ягода замість «жуйки»

Люди, які часто і з задоволенням смакують червоний виноград, мають набагато міцніші зуби, ніж особи, які не урізноманітнюють свій раціон сонячною ягодою. Американські вчені довели, що речовини, які містяться у виноградній шкірці та насінні, покращують мікрофлору ротової порожнини та попереджають розвиток цілої низки інфекційних захворювань.

Будь напоготові

Щороку в світі помирають близько чотирьох мільйонів дітей, яким не виповнилося одного місяця. Три чверті з них, як інформує Всесвітня організація охорони здоров’я, гинуть упродовж першого тижня життя. Причиною смертності малюків найчастіше стає бактеріальна інфекція, отримана під час передчасних або ускладнених пологів.

Фальшива грамота

Фальшива грамота

У нашій медицині не перший рік триває парадоксальна ситуація з кадровим забезпеченням. Українські університети щороку випускають тисячі лікарів різних спеціалізацій, які, за бажання, могли б закрити всі «дірки» в галузі, але в лікарнях, поліклініках, медцентрах і диспансерах усе одно залишається багато вакансій. Замість іти на роботу до державного медзакладу, спеціалісти або «осідають» у приватній клініці, або вирушають за кордон, або знаходять інший вид заробітку. Але проблема полягає не лише в цьому. Керівники медичних навчальних закладів розповіли «УМ», чому їх непокоїть рівень знань абітурієнтів, яких ускладнень фахівці чекають цієї весни та як збираються допомагати талановитій молоді.

Стрибок до щастя

Стрибок до щастя

У нашій державі чимдалі зростає кількість осіб, залежних від наркотиків. Змінити ситуацію на краще не можуть ані великі кошти, які Україна щороку витрачає на боротьбу з наркоманією, ані щедра допомога міжнародних організацій, які долучаються до лікування наркозалежних. Чому українці «присідають» на психоактивні речовини? Що допомагає людині «зістрибнути» з голки й повернутися до нормального способу життя? Кому принесе полегшення замінна терапія, яка передбачає щоденну видачу наркоману певної дози метадону? Про це «УМ» розпитувала колишнього наркомана з десятирічним стажем, а тепер — соціального працівника, вихователя реабілітаційного центру «Батьки проти наркотиків» Ярослава.