Виручить город

Виручить город

Відтоді, як «УМ» опублікувала інтерв’ю з «жінкою–рентгеном» Людмилою Герасимовою, минуло більше року, але до редакції й сьогодні надходять листи від зацікавлених читачів. На їхнє прохання «УМ» наводить рецепти народної цілительки, яка бачить пацієнтів наскрізь і знаходить головних «помічників» у боротьбі з болячками у природі. Поради стануть у нагоді українцям, які страждають від грипу, застуди й бактеріальних ускладнень цих хвороб.
За словами Герасимової, якби люди частіше прислухалися до природи, всі були б набагато здоровіші: «Якщо кашель мучить, краще трави напитися, аніж антибіотики ковтати». І додає, що народні методи не допоможуть тільки тоді, коли людина неправильно приймає настоянки чи не в тих дозах, що треба. Тому уважно читайте рецепти і будьте здорові!

«Липова» терапія

Дослідження показують, що антидепресанти діють найсильніше, якщо вони червоні або жовті, проносні таблетки — коричневі чи темно–зелені, а заспокійливі — білі або ясно–зелені. «Є такі великі блакитні таблетки, які знижують температуру. Краще взяти дві. Це нас переконує, що ми ковтаємо «конячу дозу» препарату, хоч вміст активної речовини в них такий самий, як у препаратах, які виглядають не так солідно, — зазначає доктор медичних наук, педіатр та імунолог Войцех Фелєшко в інтерв’ю польській «Газеті виборчій». — Фармацевтичні фірми проводять свої дослідження, і добре знають, хто у що вірить».

Стара з косою розгулялася

Дослідники проаналізували 335 хвороб, які завдавали клопоту гомо сапієнс протягом 1940—2004 років, і встановили, що за останні 50 років кількість смертельних хвороб на Землі збільшилася в чотири рази. На думку науковців, у відсталих країнах найсерйознішу загрозу людству становлять нові інфекції, які передаються від диких тварин. А в розвинених державах лікарям найбільше дошкуляють спалахи патогенних вірусів, стійких до антибіотиків, та нові хвороби, які з’явилися у результаті вживання хімічно оброблених харчових продуктів.

Дайте нам свободу вибору

Дайте нам свободу вибору

Українські онкологи констатують: рік у рік рак молочної залози невпинно молодшає. Якщо раніше від цієї недуги потерпали переважно жінки, яким за сорок, то сьогодні на прийом до мамолога потрапляють і 25–річні, і 20–річні пацієнтки. На ранніх стадіях захворювання лікарі можуть зберегти груди, але в більшості випадків пухлину доводиться вирізати разом із органом. Торік в Україні було проведено понад 16 тисяч операцій із повним або частковим видаленням молочної залози в «ракових» пацієнток. Але після виписки з лікарні перед жінками постає ціла низка інших проблем...

«Пігулка» з бабусиної скрині

«Пігулка» з бабусиної скрині

Ось уже десять років поспіль студенти Полтавського базового медичного училища уникають вимушених зимових канікул, зумовлених «грипозним» карантином. І це тоді, коли для «сусідів» навчального закладу — шкіл, технікумів, університетів, так само розміщених у центрі міста, — прикрі перерви в навчальному процесі стали не менш звичними, ніж прихід самої зими. Майбутні медики постійно практикуються в лікарнях, де концентрація хворих особливо велика, але якось примудряються не підхоплювати від пацієнтів грипу та застуди.

Швидка медична... увертюра

Тиша і спокій для тих, хто щойно пережив інсульт — зовсім не підходяще лікування. Значно корисніше для них — слухати музику. Вона не тільки покращує настрій, а й прискорює відновлення пам’яті та уваги, повідомляє медичний журнал «Брейн».

Відбийся від хвороб!

Відбийся від хвороб!

Німецькі вчені довели, що людина, яка щодня присвячує зарядці бодай 20 хвилин, хворіє у 5—7 разів рідше, ніж людина, яка відмовляється від фізичної активності. Окрім того, у любителів зарядки на 40 відсотків збільшується працездатність, та й живуть вони в середньому на 5 років довше, повідомляє «Медпортал». Дослідники кажуть, що після тривалого нічного сну оболиво важливо активізувати рух лімфи в організмі. Ця рідина, як і кров, омиває кожен куточок людського тіла, допомагаючи вивести з організму солі важких металів, токсини, мікроби тощо. Якщо вранці ми добре покрутимо усіма суглобами й дамо роботу м’язам, лімфотік прискориться, а водночас — покращиться обмін речовин.

Не дай собі оглухнути

Не дай собі оглухнути

Чому болить вухо? Чому воно ниє, свербить, чому в ньому стріляє або гуде? Чому не можна длубатися у вусі сірником? І що робити, коли у вухо залетіла муха? Що треба робити, аби вухо було здоровим, а слух — відмінним? Відповіді на ці та інші запитання «УМ» шукала в розмові з Віктором Хоміком, завідувачем ЛОР–відділення Черкаської обласної лікарні, головним позаштатним отоларингологом Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації.

Атлантове лихо

Атлантове лихо

Перелом хребта — надзвичайно небезпечна травма, особливо якщо йдеться про ушкодження шийного відділу. Зміщені хребці та їхні гострі уламки травмують важливі центри спинного мозку (дихання, серцебиття тощо) й призводять до миттєвої смерті людини. Нерідко трапляються випадки, коли пацієнти страждають від прихованих переломів хребта без чіткої картини хворобливих проявів. Автомобіліст може потрапити в ДТП, вийти з машини без жодної подряпини і відмовитися від госпіталізації, оскільки почувається більш–менш нормально. Людина може й не здогадуватися, що під час аварії в неї тріснув шийний хребець, і кістки тримаються вкупі лише «на чесному слові». Про те, чим небезпечні такі травми, де їх найчастіше отримують люди і яким чином лікарі «витягують» складних пацієнтів, «УМ» з’ясовувала на кафедрі нейрохірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені Л. П. Шупика.

Теледоктор

Донедавна «важких» пацієнтів, яким місцеві лікарі не могли встановити точний діагноз, відправляли до Києва. Якщо хворого не можна було транспортувати, до нього міг виїхати столичний «ескулап». Завдяки новим технологіям ситуація змінюється. Тепер обласні медики можуть поспілкуватися з медичними «світилами» й буквально протягом 20 хвилин узгодити складні питання — завдяки телевізійній медичній консультації. Зручний метод зараз випробовується по всій Україні. Днями першу таку консультацію провели на базі Центру підвищення кваліфікації лікарів Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації.