Корови меду не дають

Корови меду не дають

І чого лише не обіцяють споживачам виробники, щоб збільшити обсяги продажу свого товару! Якщо вірити рекламі, пакетований сік у нас виготовляється винятково зі свіжих фруктів, дешеві сосиски — з натурального м’яса, а згущене молоко — зі смачного продукту секреції молочної залози корови. Насправді ж у деяких м’ясопродуктах можна знайти заборонені консерванти та бактерії групи кишкової палички, у соку — сполуки ртуті, а в банках «згущенки», яку так люблять діти, — цвіль.

«Хвороблива» сковорідка

«Хвороблива» сковорідка

Як–то кажуть французи, гарна каструля — гарний обід. А ви впевнені, що посуд, яким користуєтеся кожного дня, є безпечним та не завдає шкоди вашому здоров’ю? Експерти Всеукраїнського державного науково–виробничого центру стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів кажуть, що аналіз «посудного» ринку України дав не надто втішні результати. Спеціалісти виявили 60 зразків посуду, які не відповідають показникам безпеки. Причому переважна маса шкідливих тарілок, стаканчиків та каструль приїхала до нас із Китаю, Тайваню, Туреччини.

Не переборщіть!

Медики не повинні настільки часто призначати антимікробні препарати при лікуванні інфекцій верхніх дихальних шляхів, вважають англійські учені. Приблизно 90 відсотків мешканців Великобританії при синуситах одержують в аркуші призначень антибіотики. Але, як інформують «Медновини», у більшості випадків антибіотики завдають здоров’ю пацієнтів більше шкоди, ніж користі.

Простріл без попередження

Простріл без попередження

— Основною причиною виникнення радикуліту є остеохондроз хребта. Остеохондроз, на жаль, виникає дуже рано, до 25 років ми вже бачимо серйозні зміни на знімку. Чому він з’являється? Захворювання переважно генетично закладено в людині. У когось клінічні прояви остеохондрозу виникають достатньо пізно, а хтось начебто і веде здоровий спосіб життя, але все одно страждає від остеохондрозу в молодому віці. Пусковим механізмом виникнення радикуліту можуть бути травма, запалення, переохолодження.

Тим, кому за 40

Тим, кому за 40

Для багатьох людей, які бачать красу цього світу, втрата зору є найважчим випробуванням у житті. Шиллер свого часу казав, що навіть смерть — дурниця у порівнянні з набутою сліпотою. І хоча сьогодні медики володіють «космічною» технікою, мають запаси медикаментів останнього покоління і вміють повертати зір людям, які осліпли багато років тому, в деяких випадках вони залишаються безсилими. Йдеться про глаукому — захворювання, що непомітно, тихо й безболісно призводить до повної й незворотної сліпоти. Українські офтальмологи щороку констатують збільшення кількості хворих на глаукому й закликають населення бути уважнішими до свого «дзеркала душі». Від фахівців «УМ» дізнавалася, з яких причин у людини виникає глаукома, як встановити діагноз на ранній стадії та як уникнути занурення в суцільну темряву.

Комп’ютерний диктор

Нова бібліотека розташувалася на вулиці Університетській, 39 — у приміщенні бібліотеки обласної організації Українського товариства сліпих. На кошти спонсорів (приблизно 50 тисяч гривень) удалося придбати п’ять сучасних комп’ютерів та електронний каталог із 20 тисячами книг різної тематики. Відтепер комп’ютерний диктор прочитає на замовлення незрячого відвідувача хоч фантастичну повість, хоч любовний роман. Тільки сиди і слухай.

СОНна дієта

Більшість людей із розладами сну має чудовий апетит, не відмовляє собі в тому, щоб добряче попоїсти, завдаючи цим значної шкоди своєму організмові. Якщо людина не може заснути, часто прокидається серед ночі й постійно скаржиться на млявість протягом дня, вони неправильно харчуються. Причому з часом ці симптоми набувають клінічного характеру. Лікарі медичного центру при Університеті Неймагену (Нідерланди) дійшли таких висновків, проаналізувавши дієтичні звички та режим сну 180 осіб, повідомляє агенція «АМІ–ТАСС».

Без води і не туди і не сюди

Без води і не туди і не сюди

Коли треба пити воду? Здавалося б, відповідь очевидна — коли відчуття спраги змушує людину тягнутися до глечика води. Але не все так просто, говорять американські вчені. Спрага виникає тільки тоді, коли організм втрачає необхідну кількість води бодай на один відсоток. А першими симптомами початку зневоднення слугують інші, менш очевидні речі. І, як стверджують дослідники з Університету Міннесоти, людина не завжди відчуває дефіцит рідини і не завжди «заливає» свою спрагу так, як треба. А це призводить до швидкої втоми, роздратування, частих застуд, хронічного запалення сечового міхура й інших неприємних наслідків.

Сердешні прийми закінчилися

Сердешні прийми закінчилися

Черкаський обласний кардіологічний центр був створений ще у 2004 році. На жаль, власного приміщення лікарі не мали, тож протягом трьох років мусили перебувати у приймах в обласній лікарні. І хоч там було не дуже просторо, кардіологи щороку консультували 25 тисяч хворих і лікували у стаціонарі чотири тисячі пацієнтів — не лише черкащан, а й мешканців Кіровоградської, Полтавської, Вінницької областей та АР Крим.

Пухнасті ліки

Білі чи чорні, коротко– чи довгошерсті, примхливі чи ніжні — коти в будинку є запорукою вашого здоров’я. Адже саме вони зменшують ризик інфарктів у людей, переконані вчені з Університету Міннесоти. Упродовж масштабного десятирічного дослідження доктор Аднан Куреши та його колеги проаналізували дані про стан здоров’я 4,4 тисячі американців віком від 30 до 75 років. У половини «піддослідних» чоловіків та жінок вдома надовго поселився хоча б один котик, решта не збиралася «прописувати» у своєму помешканні муркотливу тварину.