Геть «броню»!

Геть «броню»!

Коли рак «господарює» в молочній залозі, це не значить, що коріння проблеми треба шукати саме в грудях. Видалення ураженої тканини, опромінення й інші локальні методи лікування часто не дають потрібного ефекту, якщо хвора не турбується про свою печінку, щитовидку, нирки, кишечник, статеві органи та «нерви». Виявляється, у багатьох випадках пухлина в молочній залозі виникає саме внаслідок неправильної роботи органів і систем, на перший погляд, абсолютно не пов’язаних із грудьми. Про це і не тільки «УМ» дізналася в розмові з провідним науковим співробітником Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Р. Є. Кавецького, доктором медичних наук, професором Валерієм Тарутіновим.

Бідолашна Барбі...

Бідолашна Барбі...

Досвічені лікарі кажуть: стандарти стандартами, але до кожного пацієнта треба підходити індивідуально. Нерідко буває, що десятьом хворим з однаковим діагнозом (скажімо, хронічний холецистит у стадії загострення) треба прописати десять різних схем лікування. Чому? А тому, що в першого проблеми з жовчним міхуром розвинулися на тлі гепатиту — вірусного ураження печінки. У другого виявили серйозну супутню патологію — діабет. У третього «вибрикували» наповнені камінцями нирки, диктуючи свої умови прийому ліків. У четвертого болючі спазми з’являлися у відповідь на конкретний набір продуків, а у п’ятого жовчний міхур перетворився на веселий гуртожиток для лямблій...

А може, крокодильчика?

А може, крокодильчика?

Представники Американської академії педіатрії не радять родинам із маленькими дітьми заводити в будинку хом’ячків, їжаків, ящірок, черепах та інших екзотичних тварин. За даними фахівців, такі істоти є носіями потенційно небезпечних мікроорганізмів. Водночас діти до п’яти років особливо вразливі до різних інфекцій через незрілість імунної системи. А «мила» дитяча звичка облизувати свої руки збільшує ризик підчепити хворобу від їжачка чи хом’яка у десятки разів.

Секрет п’ятої точки

Як ми писали раніше, журналістці «УМ» пощастило зустрітися з творцем унікального радянського стаціонару (космічної лікарні на борту корабля), який приїхав до Києва на науково–практичну конференцію. У статті за 15.05.2009 доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії, дійсний член Російської академії природничих наук, автор понад 200 наукових праць, заслужений винахідник Іван Неумивакін розповідає, як треба правильно дихати, пити компот і застосовувати перекис водню для знищення в організмі вірусів, бактерій, паразитів і грибів. Сьогодні ми наводимо ще одну корисну пораду неординарного московського професора, який виглядає набагато молодше своїх років.

Дзеркало більше не лякає

Дзеркало більше не лякає

Хвороба вчепилася до Ірини Шевченко ще в материнській утробі, але про це не підозрювали ані лікарі, ані щасливі батьки. На перший погляд, Іринка з’явилася на світ цілком здоровою дівчинкою, от лише на обличчі була маленька темна плямочка, схожа на звичайну родимку. Минав час, росла і розвивалася Іринка. А разом із нею росла і збільшувалася пляма–родимка на правій щоці. Підступна недуга, через яку дівчинка могла втратити життя, виявляла себе поступово. За 16 років, які минули відтоді, дружна родина пережила багато лиха. Але завдяки чуйним людям і справжнім майстрам хірургічної справи Ірина нарешті змогла не тільки позбутися смертоносної пухлини, а й подивитися на себе в дзеркало зі справжнім задоволенням.

Бій із «підколодною»

Бій із «підколодною»

Уманським лікарям вдалося врятувати від смерті 43–річного механізатора з села Острівець, на якого напала змія. Цю перемогу спеціалісти називають дивовижною. І кажуть, що такого випадку на Уманщині не пам’ятають навіть люди старшого покоління.

Ти зможеш бачити!

«Ні!» — кризі людських сердець! Під таким девізом відбулася цьогорічна акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця». Фонд, який існує в Україні вже чотири роки, збирає кошти для придбання необхідного медичного обладнання в дитячі лікарні. Торік це було устаткування для допомоги дітям із захворюваннями очей, раніше — діагностичне обладнання для дітей із вадами слуху. Єдина умова передачі дороговартісної апаратури — повністю безкоштовне лікування на ньому всіх маленьких пацієнтів.

Кропивою СНІД не лікують

Якщо в далекому минулому рослинні настоянки, сушені корінці та інші дари природи фактично були єдиними офіційними засобами боротьби з різними хворобами, то сьогодні треба використовувати досягнення сучасної медицини. Таку думку висловили члени Міжнародного співтовариства, яке об’єд­нує молодих лікарів і вчених. Як повідомляють «Медновини», лікарі закликають Всесвітню організацію охорони здоров’я привселюдно засудити використання гомеопатичних засобів для лікування важких захворювань. Зокрема, у своєму листі до ВООЗ молоді дослідники пропонують боротися проти реклами гомеопатичних методів лікування таких захворювань, як СНІД, туберкульоз, малярія, грип і діарея немовлят.

Світ «людей дощу»

Світ «людей дощу»

...Уявіть, маленький хлопчик залазить у коробку з–під телевізора й цілими днями вовтузиться там із коліщатками від дитячого авто. І йому для щастя більше нічого не треба. Аби тільки його не чіпали. Це його маленький світ, у якому йому комфортно, там він почувається захищеним.

Біда «дітей асфальту»

Біда «дітей асфальту»

Дітей вважають найуразливішою групою для багатьох захворювань. Туберкульоз — не виняток. Як розповіла «УМ» головний науковий співробітник Національного інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності дитяча фтизіатрія, доктор медичних наук, професор Ольга Білогорцева, із 9 мільйонів мешканців планети, хворих на цю недугу, 11% становлять саме діти.