Викинь яблуко і з’їж таблетку

Викинь яблуко і з’їж таблетку

Якщо ви часто (більше п’яти разів на рік) застуджуєтеся, якщо вірусна інфекція бодай раз на рік ускладнюється бронхітом, герпес «вискакує» частіше, ніж раз на два місяці, волосся дратує посіченими кінчиками, нігті часто ламаються, а в роті з’являється металевий присмак, це може свідчити про імунну дисфункцію. Постійна «молочниця», фурункульоз, біль у суглобах, загальна слабкість, підвищена втомлюваність, неприємні відчуття «дертя» в горлі також сигналізують про хиби в роботі імунної системи. І виправити їх у багатьох випадках допоможе якісний комплекс вітамінів та мікроелементів, адже нерідко причиною млявості та різних нездужань є банальний весняний авітаміноз. Головне — підходити до поповнення вітамінних запасів організму правильно.

Лазером — по носі

Прикарпатські отоларингологи на чолі з відомим у Європі вченим, завідувачем кафедри Івано–Франківського національного медичного університету Василем Поповичем, зробили ще один крок на шляху впровадження в практику найновіших лікувальних технологій. На базі місцевого медичного центру «Медекс», де тільки–но встановили суперсучасне лазерне хірургічне обладнання, професор Попович провів успішну, за світовими стандартами, операцію в носовій порожнині. Через хвилину після лазерного втручання пацієнт, який мав хронічні проблеми з носовим диханням, відчув суттєве полегшення. А через кілька годин залишив клініку і вже наступного дня міг повернутися до роботи.

Серце, посунься!

Унікальну не лише для Росії, а й для більшості країн світу операцію провели фахівці центру грудної хірургії при Краснодарській крайовій клінічній лікарні. Для того щоб урятувати від смерті піврічного малюка, російські ескулапи перевернули його серце та замінили пошкоджені бронхи штучним органом.

Чай, бублики й реальна допомога

Чай, бублики й реальна допомога

Тим людям — і киянам, і мешканцям інших регіонів — які в суботу, 19 березня, опиняться у столиці, неабияк пощастить. Тому що «просунута» Олександрівська (колишня Жовтнева) лікарня впродовж цілого дня прийматиме всіх охочих отримати консультацію в кардіолога, ЛОРа, стоматолога, дерматолога, нефролога, хірурга, терапевта, гінеколога та лікарів інших спеціалізацій. Усього по різних кабінетах у восьми корпусах високоспеціалізованої лікарні на пацієнтів чекатимуть близько сотні найкращих фахівців. Такий «атракціон небаченої щедрості» відбудеться у рамках благодійної акції «День здоров’я».

А бурячка не хочете?

А бурячка не хочете?

Для багатьох офісних працівників, які цілими днями сидять перед монітором, очі — найпроблемніший орган. Навантаження, які щодня припадають на «дзеркало душі», негативно впливають на роботу зорового апарату: слизові оболонки очей нерідко страждають від пересихання, кришталик — від непорушного погляду на коротку відстань. Як наслідок — погіршення гостроти зору, відчуття піску в очах, почервоніння, набряк тощо. Як стверджують офтальмологи, проблема розв’язується комплексно: спеціальною гімнастикою для очей, дотриманням зорового режиму та прийомом вітамінів, мінералів, різних БАДів для підживлення ослабленого органа. Причому серед «очних» таблеток і капсул в останні роки найбільшої популярності набули засоби з екстрактом чорниці — ягоди, відомої своїм цілющим впливом на очі. Речовини, які містяться у чорниці, справді укріплюють стінки судин очного дна, тому є досить ефективними для профілактики багатьох зорових патологій. Але тільки в тому випадку, якщо в дієтичній добавці, придбаній в аптеці чи магазині здорового харчування, справді є чорниця, а не буряк, виноград, а то й просто набір ароматизаторів із барвниками.

За «туманом» нічого не видно? Бігом до окуліста!

Підступність глаукоми полягає в тому, що це захворювання очей починається практично безсимптомно. Повернути ж зір, якщо людина осліпла внаслідок глаукоми, неможливо — не допоможуть ні краплі, ні хірургічне втручання. Про це лікарі–офтальмологи говорили на прес–конференції, присвяченій Всесвітньому тижню боротьби з глаукомою.

Еліксир молодості

Чим щасливішою почувається людина, тим менше вона хворіє. А ще оптимісти мають більше шансів дожити до глибокої старості, ніж песимісти, стверджують американські вчені. Як повідомляє агенція «Медлінкс», дослідження на основі 160 наукових праць виявило чітку кореляцію (зв’язок) між позитивним ставленням до життя, здоров’ям і довголіттям.

Ліки як отрута

Згідно зі статистичними даними, Україна посідає перше місце в Європі (серед 42 країн!) за кількістю споживання ліків на душу населення. І водночас останнє — за тривалістю життя. Навіть Молдова, Білорусь мають кращі показники. Парадокс, але виходить, що чим більше ліків ми споживаємо, тим менше живемо.

Образився? Кусай подушку й матюкайся!

Здоровий спосіб життя — ціла наука, кажуть медики. Для того щоб тримати організм у тонусі, мало просто не вживати алкоголь і не курити. Треба ще й активно рухатися (зарядка, регулярні прогулянки на вулиці — обов’язково, заняття танцями, йогою, плавання в басейні, катання на ковзанах, роликах, тощо — на вибір) та подбати про режим дня: спати рівно стільки, щоб добре почуватися, планувати день так, аби встигати не лише працювати, а й поспілкуватися з родиною.

Отрута з холодильника

Отрута з холодильника

Наготувала відро салату олів’є, який потім можна їсти цілий тиждень, насмажила котлет, щоб вистачило на три дні й дитині в школу, і сім’ї на вечерю, наліпила повен холодильник пельменів — от що значить справжня господиня! Проте це традиційне уявлення українського народу про ідеальну матір сімейства, виявляється, хибне. Принаймні з точки зору традиційної системи індійської ведичної медицини — аюрведи. Згідно з якою, годуючи своє сімейство смачними пельменями (замороженими тиждень тому й звареними до обіду), ви добровільно труїте рідних шкідливими токсинами…