«Старість — не радість», — кажу в телефон

«Старість — не радість», — кажу в телефон

Процес старіння — природний і неминучий. Однак часто ми старіємо швидше, ніж це передбачено природою. Вчені та медики назвали найшкідливіші речі з нашого повсякдення, які призводять до передчасного старіння. Які саме?

Розтисніть пружину

Розтисніть пружину

Про хребет кажуть, що це точка опори в організмі. Адже коли ми здорові, то готові перевернути весь світ, але якщо докучає біль у спині, то часом навіть не здатні рухатися й управляти своїм тілом. За спостереженнями лікарів, хвороби хребта нині стрімко «молодіють». Скажімо, остеохондроз діагностують майже у кожного пацієнта, якому за 30. Кожен iз нас, напевне, не раз чув нарікання своїх рідних чи знайомих на болі у спині, коли йшлося про так звану грижу хребта. На жаль, iз віком більшість із нас дедалі більше схильні до такого захворювання. Однак йому можна запобігти, якщо вчасно звернути увагу на зміцнення хребта.

Не все те корисне, що... вітамінне

Не все те корисне, що... вітамінне

Реклама, як відомо, рушій торгівлі. Однак не секрет, що її нахабний тиск часто збиває людей з пантелику і примушує купувати зовсім не потрібні речі. А якщо справа стосується здоров’я, багато хто часто хапається за «соломинку» — рекламований препарат, який «розв’яже проблему швидко, ефективно і назавжди». Тривалий час фармацевтичні компанії через пресу, радіо й телебачення наввипередки пропонують біологічно активні добавки (БАДи), які, мовляв, зроблять нас абсолютно здоровими. Чи це справді так? Якщо уважно вивчити питання, то виявиться: не все так просто. Вже давно чимало фахівців стверджують, що вживання штучних вітамінів (у таблетках, сиропах тощо) доцільне тільки з терапевтичною метою — при хворобах обміну речовин чи післяопераційних ускладненнях, вагітності, лактації. Більшості ж людей вони користі не дадуть або й нашкодять. Скажімо, доросла людина одержує достатньо вітаміну D з їжею, тому піклуватися про доповнення раціону немає потреби. І таких фактів науковий світ накопичив чимало, аби подивитися на БАДи з іншого боку.

Красиві, бо міцні

Красиві, бо міцні

Багатьох батьків турбує питання: з якого віку малюк має користуватися зубною щіткою і пастою? «Сину незабаром рік, і я помітила, що верхні зубки вже почали покриватися нальотом. Гризти моркву, яблуко не дуже хоче, а ось печивом, хлібною скоринкою ласує залюбки. Чи не шкодить це зубкам?» — хвилюється моя знайома.

Оздоровлення для здорових

Оздоровлення для здорових

Руки професійного масажиста здатні творити з нашим тілом дива, тому імена справжніх майстрів не потребують реклами. Але, як свідчить медична практика, такого роду оздоровчі процедури «показані» далеко не всім. Тож перш ніж вирушити до спа–салону чи масажного кабінету, переконайтеся у тому, що його послуги вам дійсно підуть на користь. А заодно перевірте на фахову придатність спеціалістів оздоровчого закладу, навіть якщо ті проголошують себе гуру унікальних технік.

Без преса депресій

Без преса депресій

10 жовтня пройде під знаком Всесвітнього дня психічного здоров’я, відзначати який почали 1992 року з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Завтра міжнародні психіатричні організації вкотре закличуть урядові структури й органи охорони здоров’я взяти участь у міжнародному русі за скорочення психічних розладів, розповсюджуватимуть тематичні журнали, читатимуть лекції. За даними ВОЗ, нині у світі понад 450 мільйонів людей страждають різними психічними відхиленнями, а кожен сьомий житель Заходу має шизофренію чи параною, потерпає від депресії, фобій та інших нав’язливих станів. Зростанню захворювань, на думку медиків, сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми, а провісниками цих недуг є стреси, які стали складником життя сучасної людини. Однак, наголошують медики, зі стресами важливо не боротися, а не допускати їх у своє життя. Яким чином це зробити, як відрізнити психічну хворобу від «затяжного погіршення настрою» і чому сезонні депресії можуть бути навіть корисними, «УМ» розповіла лікар–психіатр, доктор медичних наук, завідуюча відділом психоневрології і нейрофізіології Українського науково–дослідного інституту соціальної судової психіатрії і наркології МОЗ Олена Хаустова.

«Сповідуйтесь» лікарю, а не інтернету

«Сповідуйтесь» лікарю, а не інтернету

Історiї про те, як лікар гоїв пацієнтові не ту ногу або під час операції забув ножиці в черевній порожнині, здаються нам або анекдотичними, або — навпаки — занадто страшними. Страх перед лікарськими помилками, напевно, має кожен потенційний пацієнт. На щастя, зазвичай ідеться про поодинокі випадки. До серйозних наслідків для здоров’я призводить ціла низка помилок і недоглядів. Хочете вірте, хочете — ні, але ми самі часто шкодимо власному здоров’ю, допускаючи медичнi помилки, яких легко уникнути.

За спостереженнями Валентини Панченко — лікаря­терапевта з тридцятирiчним досвідом, існує низка найпоширеніших помилок, які шкодять нашому здоров’ю. Десять із них пані Валентина назвала нашим читачам.

А непроханий «гість» нехай таблетку їсть

А непроханий «гість» нехай таблетку їсть

Лише вчора ми раділи останнім проблискам бабиного літа, а сьогодні з самого ранку за вікном сіє дощ, а рвучкий вітер шарпає одяг і підганяє у спину. Осіння прохолода зазвичай приносить із собою «шлейф» застудних недуг.

Вітаміни з повітря

Зазвичай вітаміни ми асоціюємо зі смаком фруктів чи різнокольорових пігулок. Однак з’ясовується, що в них інші «побратими» — без смаку і запаху, невидимі оку, які так само позитивно впливають на наше здоров’я. Йдеться про так звані «вітаміни повітря» — іони звичайного кисню, які мають від’ємний електричний заряд і утворюються завдяки взаємодії різних природних факторів.