Пісно — апетитно, а не прісно

Пісно — апетитно, а не прісно

У християн цього тижня почався 40-денний піст перед Великоднем. Незалежно від віросповідання і ставлення до певних ритуалів і традицій, це час iще раз задуматися про чистоту помислів та дій. Головне правило, як і в інші дні, — не «їж» людей: не ображай, не зневажай.

Знакове пробудження із символами природи

Знакове пробудження із символами природи

Не зчулися, а вже весна на підході: час її зустрічати, зиму проводжати. Ще з дохристиянських часів робили це наші предки. Як i багато інших давніх українських народних свят, ці — Масниці включили до Християнського календаря, з прив’язкою до Великодня. Як і кожен попередній Сиропусний тиждень, завершиться він Прощеною неділею, коли кожен повинен забути про кривди та попросити пробачення в усіх, кого образив.

Усе буде чіз-кейк

Рецепт приготування чіз-кейку зовсім не складний. Напевно, саме це посприяло появі в англійській мові ідіоми «a piece of cake». Буквально — «шматок пирога». Але вираз має також і значення, аналогічне нашому «простіше простого».

Перша поза конкуренцією

Перша поза конкуренцією

Коли хтось говорить, що не їсть перших страв, — лукавить. Не знайшов свою улюблену чи її не готують щоразу — можливо. Тому радимо урізноманітнити меню, якщо пропонуєте домашнім постійно нехай і найсмачніші, але лише борщ і картопляний суп.

Цифри 482 — патріотизму данина

Цифри 482 — патріотизму данина

Уже нікого не здивуєш бажанням купити товар вітчизняного виробника. Як з’ясувалося, навіть всупереч багаторічним несприятливим умовам для ведення власного бізнесу в Україні, в усіх сегментах продукції: для побуту, одягу, взуття, косметики — маємо досить багато пропозицій.

Щоб було вам добре жити!

Щоб було вам добре жити!

«Сію-вію-посіваю, на щастя, на здоров’я, на нове літо, на новий рік, щоб було краще, ніж торік! Роди, Боже, жито-пшеницю, жито-пшеницю, всяку пашницю! Сію на вас жито, щоб було вам добре жити! Сію пшеницю яру, щоб жили ви завжди в парі! Сію гречку, аби не було суперечки! Сію на вас овес, щоб був здоровим рід ваш увесь!

Бульбашки «порожнього» вина

Бульбашки «порожнього» вина

Вино, яке символізує свято, — вибухове і грайливе. Можна відмовитися від червоної ікри на новорічному столі — бо вона російська. Можна замінити традиційний iз часів «совка» салат олів’є з «лiкарською» ковбасою на справжній французький або італійський — iз морепродуктами. Але вино, що салютує приходу нових сподівань, — то святе.

Свято наближається

Свято наближається

Останні дні кожного року — хоч яким складним він був би — сповнені надіями на краще прийдешнє і бажаннями створити свято ближнім. Зокрема, й за столом — смачними наїдками. Пропонуємо рецепти, які будуть доречними при складанні меню у найближчі дні.

Зимовий салат-бар

Зимовий салат-бар

Хоча холоди змушують частіше вживати ситну калорійну їжу, для здоров’я корисні й легші страви — салати. Взимку в них кладуть переважно коренеплоди, приправляючи, зокрема, традиційними консервованими огірками чи екзотичними каперсами.

Середній калібр

Середній калібр

Три тижні, що залишилися до найголовнішого свята всезагального очікування змін на краще, змушують заглядати на магазинні полиці з думкою, «щоб його прикупити на новорічний стіл». Зробити такий стратегічний запас якнайшвидше спонукає і трохи не щоденне аж занадто помітне зростання цін на продукти.