Знакове пробудження із символами природи
Не зчулися, а вже весна на підході: час її зустрічати, зиму проводжати. Ще з дохристиянських часів робили це наші предки. Як i багато інших давніх українських народних свят, ці — Масниці включили до Християнського календаря, з прив’язкою до Великодня. Як і кожен попередній Сиропусний тиждень, завершиться він Прощеною неділею, коли кожен повинен забути про кривди та попросити пробачення в усіх, кого образив.
Усе буде чіз-кейк
Рецепт приготування чіз-кейку зовсім не складний. Напевно, саме це посприяло появі в англійській мові ідіоми «a piece of cake». Буквально — «шматок пирога». Але вираз має також і значення, аналогічне нашому «простіше простого».
Перша поза конкуренцією
Цифри 482 — патріотизму данина
Щоб було вам добре жити!
«Сію-вію-посіваю, на щастя, на здоров’я, на нове літо, на новий рік, щоб було краще, ніж торік! Роди, Боже, жито-пшеницю, жито-пшеницю, всяку пашницю! Сію на вас жито, щоб було вам добре жити! Сію пшеницю яру, щоб жили ви завжди в парі! Сію гречку, аби не було суперечки! Сію на вас овес, щоб був здоровим рід ваш увесь!
Бульбашки «порожнього» вина
Вино, яке символізує свято, — вибухове і грайливе. Можна відмовитися від червоної ікри на новорічному столі — бо вона російська. Можна замінити традиційний iз часів «совка» салат олів’є з «лiкарською» ковбасою на справжній французький або італійський — iз морепродуктами. Але вино, що салютує приходу нових сподівань, — то святе.