Закордон нам допоміг грантом

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією все–таки виділить Україні чималі кошти на протидію ВІЛ–СНІДу. Правління фонду ухвалило рішення задовольнити в повному обсязі заявку України на ці кошти, подану ще в серпні 2010 року. Упродовж цього часу медики, чиновники, пацієнти, які потребують лікування, представники громадських організацій, що відстоюють права ВІЛ–позитивних людей, непокоїлися: а ну ж бо фонд відмовить? Без гранту держава не змогла б самотужки забезпечити ліками всіх пацієнтів із ВІЛ, яким треба постійно вживати медикаменти. А отже, тисячі українців опинилися б у дуже скрутному становищі.

Тренуй мотор змалечку

Тренуй мотор змалечку

Після серії нещасних випадків на уроках фізкультури, коли діти раптово помирали від навантаження, влада провела кілька гучних засідань, надавала школам і поліклінікам «по шапках», видала низку приписів, інструкцій, наказів. Було створено комісії, робочі групи, запроваджено обов’язковий медичний огляд для школярів. Утім кардинальних результатів це не дало, кажуть експерти. У деяких навчальних закладах учителі, побоюючись трагічних наслідків, настільки зменшують фізичне навантаження для дітей, що нівелюється сама ідея цих уроків. Адже легкі вправи, які фактично не потребують зусиль, не тренують м’язи та серцево–судинну систему, не виробляють витривалість, спритність, силу. Виходить, замість того, аби розв’язувати проблему зсередини, тобто працювати на зміцнення здоров’я дітей, її просто уникають, іще більше погіршуючи ситуацію. І лікарі, і педагоги (щоправда, здебільшого не в офіційних коментарях, а в приватних бесідах) погоджуються: для запобігання смертності школярів потрібні інші методи.

Паличка в комі

При стресових умовах бактерії можуть на якийсь час прикидатися мертвими, зводячи процеси життєдіяльності до мінімуму. Ймовірно, саме так їм вдалося сховатися від медиків під час безпрецедентної хвилі харчових отруєнь, яка цього року прокотилася Німеччиною.

Снігуроньці на заздрість!

Снігуроньці на заздрість!

«Який жах! До Нового року залишилося менше трьох тижнів, а я ще не схудла», — таку фразу журналістка «УМ» (а заразом — і зо два десятки пасажирів «маршрутки») почула від жінки, яка голосно виливала свої проблеми в трубку мобільного телефона. Вочевидь, розмова велася з подругою, якій проблеми iз зайвим жиром були незнайомі. Бо ж балакуча пані постійно казала «Ні, ти не розумієш, як це важко». І пояснювала, що схуднути треба кров із носа, бо жінка не може влізти в сукню, куплену за божевільні гроші спеціально до свята. Якщо коротко, то сукня — класна, а на новорічній вечірці буде ВІН (!), і треба бути найчарівнішою, але — жах, жах! — сукня не застібається, навіть якщо втягнути живіт і не дихати. І що з цим робити, незрозуміло. Бо якщо терміново не зменшити талію і те, що трохи нижче, буде справжня катастрофа! Цей епізод укотре підтвердив давнє спостереження: для жінок схуднення — це один із найпопулярніших пунктів у списку планів до Нового року. Але чим реально можна зарадити в такому випадку, коли часу лишилося мало, а зайвих кілограмів — багато?

Мільйони для малят

Восьмого грудня у Кривому Розі відкрився сучасний перинатальний центр, який поки що не має аналогів у країні. Як зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул, новий центр обслуговуватиме не тільки саме місто, а й прилеглі сільські райони. До закладу в першу чергу направлятимуть вагітних жінок із захворюваннями та вагітних, які входять до груп високого ризику. Тут надаватимуть допомогу вагітним із патологією плоду, новонародженим із патологією або недоношеним немовлятам відповідно до найсучасніших технологій.

Мешканці «теплотрас»

Мешканці «теплотрас»

«Не мати даху над головою, не мати домівки, де тебе чекають батьки, — важко. Бути голодним і не мати в кого попросити їжі — важко. На вулиці ти можеш підчепити будь–яку проблему і будь–яку хворобу, адже там живуть у нелюдських умовах», — каже 20–річна Каріна, колишня «дитина вулиці». Дівчина пішла з дому кілька років тому, але завдяки підтримці фахівців вона не стала залежною від наркотиків, не спилась і не отримала букет хвороб. Сьогодні вона отримує допомогу в столичному Центрі «Право на здоров’я», працівники якого вчать дітей і молодь вулиці говорити «ні» ризикованій поведінці, робити все можливе, щоб не заразитися ВІЛ, іншими хворобами. Невідомо, що було б із дівчиною, якби вона не потрапила до спеціалістів. Адже, за статистикою, майже кожен п’ятий підліток, який живе на вулицях великих міст України, інфікований ВІЛ...

Мільйони на стадіони... які можуть спорожніти

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом (який планета відзначала 1 грудня), ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ» звернулася до влади з проханням не ігнорувати проблеми ВІЛ–позитивних людей, а по–справжньому піклуватися про їхнє здоров’я. «Держава витратила на будівництво найдорожчого стадіону в Європі 560 мільйонів доларів. За ці кошти Україна могла б зупинити епідемію ВІЛ/СНІД раз і назавжди, — йдеться у зверненні Всеукраїнської благодійної організації. — За ці гроші всі українці, які потребують такого лікування, могли б отримувати ліки впродовж 24 років, і таким чином не передавати вірус. Адже людина з вірусом імунодефіциту, яка вживає ліки, стає цілком безпечною для партнера навіть при незахищеному сексі».

Постуйте із задоволенням

Постуйте із задоволенням

28 листопада розпочався Різдвяний піст — час, коли православні християни відмовляються від споживання тваринних продуктів, від багатьох розваг, зайвих балачок, сварок і «домашніх війн», щоб досягти духовного та фізичного очищення. На відміну від Великого — найсуворішого — посту, під час Різдвяного вірянам можна їсти рибу в усі дні, крім середи і п’ятниці. Але для тих, хто вперше вирішив дотримуватися посту, навіть такий варіант може бути складним, кажуть лікарі. Одна річ — коли людина не вживає звичні продукти і страви кілька днів, зовсім інша — коли раціон кардинально змінюється більш ніж на місяць. Для того аби піст минув без проблем, медики радять дотримуватися простих правил. І насамперед — розібратися, які продукти можуть компенсувати брак тваринних білків у раціоні.

Жир розтане разом зі здоров’ям

Жир розтане разом зі здоров’ям

Бажання жінок скинути зайві кілограми нерідко призводить до серйозних проблем зі здоров’ям. Щороку британські дієтологи складають рейтинг найшкідливіших дієт, які, попри це, користуються популярністю в охочих схуднути. Як повідомляє «Медпортал», цього року лікарі визначили п’ять систем обмеження в харчуванні, які завдають значної шкоди організму.

Життя дорогою ціною

За офіційними даними, в Україні живе 35 тисяч людей з онкогематологічною патологією, із них — 2 380 хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію (ХМЛ). Як зазначають лікарі, насправді ці цифри значно більші, оскільки ХМЛ розвивається повільно, і на початкових етапах діагностувати патологію дуже складно. У багатьох людей хвороба жодним чином себе не проявляє, і виявляють її випадково — зазвичай, здаючи аналіз крові зовсім з іншого приводу.