Пігулка з «добром»

З 15 лютого з фармаційного ринку України зникне майже п’ята частина лікарських засобів. Це широкий спектр препаратів, які не відповідають стандарту GMP, що діє в країнах Європейського Союзу. За словами заступника голови Державної служби України з лікарських засобів Інни Демченко, нині в Україні зареєстровано майже вісім тисяч готових форм імпортних лікарських препаратів. «4,5 тисячі з них щорічно ввозяться в Україну, ще 2 тисячі не ввозилися ні разу, проте вони є в Реєстрі. З 15 лютого не будуть допущені на ринок України майже тисяча лікарських засобів. Це ті препарати, які не гарантують декларованої безпечності та ефективності, однак на них населення витрачає 23 відсотки загального обсягу коштів фармринку України. Загалом одна п’ята ліків можуть не дати того ефекту, який закладено в Реєстрі», — зазначила пані Демченко.

«Не міг дозволити, щоб донька закінчила школу без мами»

Учора в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова урочисто відкрили новий блок трансплантації інтенсивної нефрології. А сьогодні очікується ще одна неординарна подія. У рамках науково–практичної конференції, присвяченої проблемам спорідненої трансплантології, тобто пересадки органів від рідних людей, відбудеться майстер–клас у виконанні знаменитого білоруського трансплантолога Олега Руммо. Того самого, який, за повідомленням президента сусідньої держави Олександра Лукашенка, успішно пересадив печінку одному з керівників ізраїльської розвідки «Моссад». До того ж цю операцію демонструватимуть на великому екрані, тож побачити процес пересадки люб’язно запросили і всіх бажаючих журналістів, окрім, звісно, слабкодухих.

Для показової операції, у якій також візьме участь головний трансплантолог України Олександр Никоненко, відібрали дві подружні пари. Причому в однієї жінки ситуація особливо складна — після діалізу в неї видалили обидві нирки. Інша хвора — теж жінка. В обох випадках поділитися здоровими органами з дружинами згодилися чоловіки. На якій із пар зупинив свій вибір для проведення майстер–класу білоруський фахівець, до останнього моменту журналістам не повідомляли. Але запевнили, що жінці з пари–дублера операцію зроблять наступного тижня, правда, без демонстрації на відео і руками вітчизняних фахівців.

Вакцина, яка зВІЛьнить

Вакцина, яка зВІЛьнить

У Франції почали клінічно тестувати нову терапевтичну вакцину проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Про це офіційно повідомив професор iз Марселя Ерван Лоре. Команда Лоре протягом 15 років вивчала синтезовані в зараженому організмі білки, які порушують нормальну роботу імунної системи, повідомляє ІТАР–ТАКС. Результатом дослідження стало створення синтетичного білка Tat Oyi, здатного пригнічувати активність «нездорових» білків. Професор запевняє, що розробка його команди — цілком інноваційний продукт.

На медогляд — класом руш!

На медогляд — класом руш!

Луцьк кілька років тому одним iз перших в Україні відгукнувся на зміни в проведенні медичних оглядів школярів, організувавши роботу окремого відділення на базі філії міської дитячої поліклініки. Відтак батьки можуть раз на рік обрати зручний день для відвідин поліклініки з дитиною. Однак щойно вони звиклися з ново­введенням, а медики — налагодили роботу, як Кабінет Міністрів своєю постановою від 14 січня 2013 року повернув медогляди до навчальних закладів. Необхідність такого кроку міністр освіти Дмитро Табачник пояснював, звісно, винятково турботою про здоров’я українських школярів. Ідею начебто підтримали 84 відсотки батьків, які взяли участь в опитуванні під час «загальноукраїнських інтернет–зборів» (виявляється, є і такі).

Знекровлення не буде

Знекровлення не буде

Із 16 лютого в Києві припинить свою роботу відділ переробки донорської крові Київського міського центру крові. Відповідне розпорядження ще торік у грудні підписав голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов. Проте тільки нині воно набуло серйозного розголосу з подачі депутата Київради від «УДАРу» Олексія Давиденка. «Столична влада ставить під загрозу забезпечення реанімацій, «швидкої допомоги» і опікових центрів донорською кров’ю і плазмою, оскільки Київ із середини лютого залишиться без власної бази переробки», — цитує депутата прес–служба «УДАРу». За словами Олексія Давиденка, в Україні сьогодні понад 30 державних центрів виробництва препаратів крові, але Київ вирішив, що йому такий центр не потрібен. «З лютого фактично хочуть перевести всі столичні лікарні з безкоштовної крові на закупівлю платної у комерційних структур. Це цинічний лобізм і прагнення до наживи чинної влади за рахунок тяжкохворих пацієнтів», — обурюється депутат.

Якість життя у форматі «3Д»

Якість життя у форматі «3Д»

«Пийте, дітки, молоко — будьте здоровенькі» — раціонально–оптимістично радив поет iще кілька десятиліть тому. Теза, яка завжди актуальна не тільки для малюків, а й для дорослих, має нині певні тривожні «поправки». За останніми даними вітчизняного Інституту педіатрії, 50 відсотків дорослих і 80% дітей мають дефіцит кальцію та вітаміну D. А двоє з трьох українців, на думку експертів, недоотримують кальцію в щоденному раціоні. Одне з основних його джерел — молочні продукти, яких ми, як з’ясувалося, споживаємо недостатньо. «Українці мають у своєму раціоні набагато менше молочних продуктів, ніж декларують сучасні дієтичні рекомендації, — переконаний голова Асоціації дієтологів Олег Швець. — У нас цей показник у півтора раза менший, ніж у росіян, і є лише третиною того, що споживає середній європеєць».

«Ніколи не втрачайте надію!»

«Ніколи не втрачайте надію!»

Щороку від онкозахворювань помирають понад 90 тисяч українців. На обліку в онкологічних установах перебуває близько мільйона хворих. Але рак — не вирок, не фатальність. Це діагноз, хвороба, яку можна перемогти.

Проспиртоване горе

Проспиртоване горе

У країні, де запій — норма життя, де 5–річні діти можуть страждати від білої гарячки, а жінки — пити без перерви на вагітність, надзвичайно важко рятувати людей від алкоголізму. Утім за кожне життя треба боротися, адже кожна людина — безцінна для світу. У цьому переконаний наш співрозмовник — голова Київської регіональної організації «Відродження» Олександр Трамбовецький, який упродовж 40 років допомагає людям прийти до тверезого способу життя.

«Допоможіть моїй доні одужати...»

Велике лихо спіткало родину Марії та Віктора Корнілових iз села Коржі Баришівського району Київської області: тяжко занедужала донька Ірина. Нейроінфекція герпетичного типу разом iз вірусом Епштейна–Барра вразили опорно–руховий апарат дівчини. Третій рік через недугу Ірина не здатна самостійно пересуватися, а оскільки слабкий імунітет не в змозі протистояти інфекції, стан хворої дедалі погіршується.

Ольга Богомолець: «Невинна плямка» здатна порушити зір

Ольга Богомолець: «Невинна плямка» здатна порушити зір

Гемангіома — доброякісна судинна пухлина шкіри, яку діагностують лише у немовлят першого року життя. Спочатку має вигляд маленької червоної цяточки, інколи схожа на звичайну подряпинку. Протягом першого року з народження вона активно росте. Гемангіоми зустрічаються приблизно у десяти зі ста малюків і є найпоширенішою пухлиною дитячого віку. Частіше трапляються у дівчаток, ніж у хлопчиків (у співвідношенні 3:1) та у недоношених діток. Кількість гемангіом у дитини може варіювати від однієї до кількох сотень, каже Ольга Богомолець, головний лікар Інституту дерматокосметології доктора Богомолець, доктор медичних наук. І запевняє, що при вчасному зверненні до лікаря гемангіома не є вироком.