«Пам’ять» про сонце

«Пам’ять» про сонце

Літо — це свято, якого чекають усі. Справді, коли ж іще можна так чудово відпочити, набратися сил і яскравих емоцій, вдосталь посмакувати сезонними фруктами й овочами, податися в мандри? І, безумовно, — поніжитись на сонечку. Зрештою, фанатичні прихильники засмаги не чекають червня, а розпочинають свій «сезон» ще навесні — щойно сонце вдосталь прогріє повітря. І не повертаються з «полювання», доки не отримають вражаючого ефекту — шоколадної шкіри із золотистим відтінком, а то й повної «бронзи». Бо певні: це модно, красиво, омолоджує і додає настрою. Чи завжди це так?

Коли імунітет «бунтує»

Коли імунітет «бунтує»

Нинішнє століття вчені та медики називають «епохою алергії». За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, той чи інший вид цієї недуги докучає нині кожному четвертому жителю Землі, але вже до 2015–го проблема може постати перед кожним другим. Звідки така невтішна тенденція? Хто найбільше ризикує потрапити в лабети недуги?

«Коробочку» сала і кошик... полуниць

«Тепличних і парникових овочів нині удосталь, чекати своїх, з городу, ще довго. Однак купувати чи ні штучну на вигляд городину — вагаюся, — каже моя сусідка Світлана. — З одного боку — пахне ніби «по–справжньому», і без салату — який обід? Але якщо там нітрати, то дітям такий огірок давати страшно...»

«Ми її переможемо!»

«Ми її переможемо!»

147 лікарів у 30 містах України обстежили 9648 пацієнтів з атиповими родимками. Цьогорічний День меланоми вивів невтішну статистику: у 169 з оглянутих пацієнтів лікарі виявили меланому, у 895 — рак шкіри та інші злоякісні новоутворення, 1444 особу направлено на онкологічні огляди.

«Хуг, знову цей підступний пух...»

«Хуг, знову цей підступний пух...»

«Мамо, це знову сніг?» — дивується малюк, ворушачи ніжками кучугурки «вати» на асфальті. — «То тополиний пух, синочку... Апчхи!». У травні для багатьох настає болісний «туманний» сезон: алергія на тополиний пух, який безперестанку падає на голову, залітає в очі і забиває носа, завдає суттєвих неприємностей зi здоров’ям.

Щоб не залишитися «з носом»

Щоб не залишитися «з носом»

Здавалося б — зима, помахавши нам «ручкою», забрала iз собою симптоми сезонних недуг: нежить, кашель, головний біль iз температурою. Однак чомусь саме нині, коли сонце вже пригріло майже по–літньому, багато хто «підозріло» шморгає носом.

Смачний «маркер здоров’я»

Смачний «маркер здоров’я»

«Поживні властивості йогурту запобігають хронічним захворюванням і покращують раціон. Регулярне вживання цього продукту допомагає в боротьбі проти зайвої ваги, підвищеного тиску, захворювань обміну речовин, зміцнює кістки».

Вірусний гепатит С: знай, щоб не боятися

Вірусний гепатит С: знай, щоб не боятися

Два дні для депутатів обласної ради та посадовців адміністрації проводили безплатне тестування на вірусний гепатит С. На пропозицію протестуватися хтось із них байдуже проходив мимо, хтось брав простягнуті листівки, а хтось віджартовувався: «Боюся уколів!».