Яким ти будеш у ЄС

У Криму десятий рік поспіль функціонує відділ Ради Європи. Цілком резонно, що ця поважна установа розмістилася саме під дахом Кримської республіканської установи «Універсальна наукова бібліотека імені І. Я. Франка», що на тихій сімферопольській набережній річки Салгірки. Її технічний стан, оснащення і фонд (тільки позаторік бібліотека справила новосілля, на що з бюджету було виділено понад 40 мільйонів гривень. — Авт.) відповідають майже всім сучасним вимогам. Принаймні в Україні, вважає директор бібліотеки Людмила Дроздова, на сьогодні нічого кращого немає.

Кривавий «Млин»

Очевидців шокувала ця дорожньо–транспортна пригода на вулиці Макаренка у Кременчуці: позавчора обідньої пори легковий автомобіль «КІА–Черато» на великій швидкості несподівано змінив напрямок руху і буквально «наїхав» на зупинку громадського транспорту «Млин». Від «крутого» маневру легковик перекинувся на бік і фактично розтрощив невелику металеву конструкцію з навісом, яка слугувала прихистком тим, хто чекав попутного транспорту. В цей час там перебував 15–річний першокурсник машинобудівного технікуму – від жахливого удару хлопець загинув на місці.

І заграє по них труна з музикою

І заграє по них труна з музикою

Уже два дні кілька чернігівських ринків не працюють. Підприємці протестують. А в середу, 15 січня, коли Верховна Рада розглядала законопроект «Про місцеві податки та збори», разом із колегами з Ніжина та Прилук вони на знак протесту навіть влаштували «Урядовий ярмарок», на якому пропонували товари за цінами, які з’являться піс­ля того, як парламент ухвалить цей закон — наприклад, сумки та білизну за 500 американських доларів. На Красній площі Чернігова зібралося понад тисячу учасників акції. Чернігівські підприємці відрізняються винахідливістю, тому, незважаючи на мокрий сніг, вітер і серйозність ситуації, акція проводилася доволі жваво та креативно. Не забули протестувальники і про свою знамениту труну, яку носять під час подібних акцій. Цього разу в ній ховали ринок.

«Спрут» у реальному місті

«Спрут» у реальному місті

Рейд полтавських майстрів–сантехніків спричинений хронічними неплатежами львів’ян за воду. Лише за півроку вони заборгували понад чотири мільйони гривень. «Родзинкою» полтавських умільців є не лише «хитра» техніка, а й специфічний підхід — замість обрізання каналізаційних труб, вони їх... забивають. Адже якщо без води «протягнути» ще якось можна, у крайньому разі просто її самовільно під’єднати, то без можливості її злити — значно складніше. Адже перекривають стояки не лише «унітазного» напрямку — роблять неможливим і відведення води з умивальників та ванн. «Спрутярі» під’єднують свій хитрий прилад до загальнобудинкового стояка, а згодом, за допомогою спеціальних маніпуляцій, наглухо забивають злісним неплатникам зливні труби, які без втручання «полтавських умільців» розблокувати зась. А от відновлюють водопостачання не лише за умови повної сплати боргу, а й за додаткові 250 гривень «моральної компенсації».

Так, це газ, та не для вас

Так, це газ, та не для вас

Через несанкціонований відбір на території самопроголошеного Придністров’я природного газу, що подається на Одещину із підземних сховищ Івано–Франківщини та Львівщини, без опалювання залишилися будинки жителів чотирьох південних районів Одеської області — Ізмаїльського, Болградського, Тарутинського і Ренійського. В цілому споживання газу на території Одещини скоротилося на 55 відсотків — з 14 до 9 млн. кубометрів на добу. Таку заяву оприлюднив на сесїі Одеської облради глава облдержадміністрації Микола Сердюк. За його словами, залежно від температури повітря населенню поставляється 2—2,5 мільйона кубометрів газу, котельним і ТЕЦ — 5—7 млн. кубометрів, промисловості — 2—2,5 млн. кубометрів на добу, в тому числі 300 тисяч кубометрів спрямовується на Одеський припортовий завод — для підтримки технологічних процесів.

Хоч мазутом, хоч вугіллям

Ситуація з газопостачанням Дніпропетровсь­ка — критична. Це щиросердно визнає міська влада. І хоч тепло поки що отримують усі без винятку 4335 житлових будинків, а також лікувальні, дошкільні та навчальні заклади, будь–коли може настати час випробувань значно серйозніших.

Обдарованим — «на чай»

Тамтешні учні матимуть тепер кишенькові гроші. Так вирішили в Черкаській міськ­раді, тож відтепер 14 талановитим учням міських шкіл щомісяця виплачуватимуть по 150 гривень. Такі кошти старшокласники одержуватимуть протягом усього навчального року. Як повідомили «УМ» у прес–службі черкаського міського голови, найкращих школярів обирали у восьми номінаціях. Зокрема, не тільки за «високі досягнення у вивченні базових дисциплін», а й за здобутки в галузі українознавства, декоративно–прикладного мистецтва, музики, за перемоги в спорті та інваспорті й навіть за успіхи в суспільно–громадській діяльності.

«Королівський» водоканал

«Королівський» водоканал

У люті, як для теперіш­ньої зими, морози, якими порадував січень у різдвяні дні не лише волинян, на ставках неподалік Луцька мешканці довколишніх сіл побачили незвичну картину: у водоймах КП «Луцькводоканал» забіліло. Але не від снігів чи льоду, а від великої ватаги... лебедів, що оселилися тут. Птахи перелетіли на ставки, які не замерзають і взимку, з інших водойм. З усього було видно, що це молоді птахи і, найімовірніше, вони просто не встигли до морозів відлетіти в тепліші краї, бо забракло сил. Відтак більше 50 довгошиїх красенів обрали для порятунку саме теплі водойми в районі Вишкова.

Повертаймося додому

Повертаймося додому

Знаний сумський мистецький центр «Собор» відкрився після реставрації та ідеологічної реконструкції. Відтепер — як кафе–клуб «Сумка», а також — представництво Сумського земляцтва в Києві. Свої двері «Сумка» вперше відчинила 10 січня, у день ювілею — сімдесятиліття створення Сумської області. Офіційне святкування цієї дати відкладене, але презентація засвідчила: відзначення почалося, і має воно бути не урочисто–фанфарним, а діяльно–творчим і корисним для сумчан.

Дюймовочку побили

Хоч і просила черкащан міська влада не трощити льодові фігури у сквері за обласною радою, де відкрився II Міський фестиваль «КриЖталь», про що «УМ» повідомляла, до декого це так і не дійшло. Та Бог «шельму мітить», тож на гарячому попалися двоє молодих людей — 27–річна жінка та 18–річний хлопець. Перша побила льодову скульптуру Дюймовочки, а другий — відламав голову лебедю. Цікаво, що цих двох спіймав за руку директор КП «Дирекція парків» Олександр Радуцький.