Гумова дилема

Гумова дилема

Жувальну гумку винайшли в Сполучених Штатах Америки майже сто п’ятдесят років тому. І нині в США її більше ста видів. Середньостатистичний американець за рік зжовує понад триста пластинок жувальної гумки. А в цілому громадяни витрачають на неї майже два мільярди доларів. Після Другої світової війни жуйка завоювала весь світ.

Не проспіть красу

Не проспіть красу

Краса нашої шкіри залежить від того, як ми... спимо. Такого висновку дійшли фахівці Американської асоціації естетичних пластичних хірургів, проаналізувавши стан шкіри і звички людей у віці від 30 до 50 років. «Більшість із нас знають про важливість повноцінного сну, але не менше значення має й те, як ми спимо: пози під час сну, типи подушок, — каже пластичний хірург Стівен Крант. — Для тих, хто спить на боці або використовує подушки з грубою поверхнею, проблема зморщок на шкірі стає актуальнішою, ніж для решти людей. Це пов’язано з тим, що ви постійно тиснете на різні сторони обличчя подушкою iз жорстким покриттям протягом тривалого часу. Я рекомендував би спати на спині, використовувати більш гладкі поверхні подушок, і, звичайно, купувати лише перевірені засоби догляду за шкірою».

«Солодощі руйнують красу»

Літо — золота пора для тих, хто дбає про здоровий раціон: овочі, фрукти, ягоди самі «просяться» на стіл. Причому безупинно — на зміну полуниці приходять малина з чорницею, смородина, огірки з помідорами, абрикоси, сливи і так далі — аж до середини осені, коли доїдаємо останні сезонні «трофеї» — кавуни, солодкий перець, яблука... Щоправда, яблука, груші, інші літні смаколики з саду–городу можна припасти на зиму, аби завжди мати здорові страви в щоденному меню. Чи можливо наїстися фруктів–овочів «про запас», не зашкодивши здоров’ю, і як зберегти їх до лютих холодів, не розгубивши цінних вітамінів? Говоримо про це з лікарем–дієтологом Світланою Фус.

«Таких пацієнток, як Анджеліна Джолі, у нас стає дедалі більше»

«Таких пацієнток, як Анджеліна Джолі, у нас стає дедалі більше»

Побутує міф, що рак молочної залози (МЗ) — це вирок, смертельна хвороба, яка не піддається лікуванню. Тому багато жінок відчувають тривогу і страх перед профілактичними оглядами. І навіть виявивши у себе підозрілі симптоми, зволікають із візитом до лікаря. У багатьох слово «онколог» викликає панічний жах, а відвідування спеціалізованого лікувального закладу перетворюється на тортури. Але реальність така, що саме завдяки своєчасним обстеженням і регулярним візитам до лікаря–мамолога захворювання вдається виявити на тій стадії, коли воно легко піддається лікуванню, і тоді прогнози на одужання — оптимістичні. Статистика свідчить, що рак молочної залози посідає перше місце у структурі злоякісних захворювань у жінок: щороку у світі реєструють мільйон випадків раку молочної залози, в Україні — майже 16 тисяч за рік. Які причини такої тривожної тенденції, говоримо з завідувачем відділення Київської міської онкологічної лікарні, хірургом–мамологом Миколою Анікуськом.

Стихія загартує

Стихія загартує

Літо тішить нас теплом і комфортною погодою, а часом так докучає спекою, що здається: холодніші пори року не настануть ніколи. Однак час швидко минає, осінь із зимою — не за горами, а з ними, на жаль, і масові застуди. Як підвищити опірність організму несприятливим впливам довкілля?

Небезпечний «спадок»

Небезпечний «спадок»

Найчастіше ми довідуємося про свої недуги тоді, коли вже не можемо ігнорувати тривожні симптоми і, зазвичай, опиняємося в лікарняній палаті. У найкращому разі хворобу фіксують під час випадкового обстеження. Трапляється, людина живе щасливо, працює не покладаючи рук, а потім раптово потрапляє у лікарню — і виявляється, що хвороба розвивалася вже кілька років.

Харчова «катастрофа»

Кожен із нас бодай раз у житті стикається з цією неприємністю. Однак шанси наразитися на кишкові інфекції особливо зростають улітку. На думку лікарів, це пов’язано з тим, що нині ми частіше, ніж зазвичай, п’ємо некип’ячену воду, вживаємо свіжі овочі і фрукти, які не завжди ретельно миємо. Зрештою, навіть харчові продукти (насамперед м’ясо, молоко, риба) влітку псуються швидше, а помітити ознаки псування не завжди легко. А ще нехтуємо елементарними правилами гігієни — забуваємо мити руки. А якщо цього не дотримуються ще й кухарі, які готують їжу в громадських закладах харчування, продавці продуктів, небезпека зростає в кілька разів. Крім того, переносити заразу влітку допомагають мухи. Відтак «iз допомогою» води, їжі і брудних рук в організм людини потрапляють віруси і бактерії. Активно розмножуючись у шлунку і кишечнику, ці мікроорганізми продукують токсини, порушують проникність клітинних мембран і важливі біохімічні процеси, призводять до дисбалансу солей та мінеральних речовин, до втрати вологи. Гострі кишкові інфекції, як правило, мають епідеміологічний характер — викликають масове одночасне зараження людей.

«Не перебрати» з сонцем і купанням

Із маленькою дитиною, якій не виповнилося трьох років, педіатри не радять їхати далеко від рідної місцевості. Адже адаптаційний період може знівелювати оздоровчий ефект від поїздки. Однак навіть 5—7–річна дитина потребує адаптації, яка, на думку лікарів, може зайняти днів сім.

Здорова альтернатива

Здорова альтернатива

Сидиш перед телевізором чи «зависаєш» в інтернеті? А може, краще зробити фіззарядку просто неба і пробігтися парком? Провести дозвілля не перед комп’ютерним монітором, а серед природи та позитивно налаштованих людей? Скажімо, в компанії учасників організації «Здорова столиця», яка успішно діє в Києві вже більше року. «Здорова столиця» — це хлопці та дівчата, яких об’єднало бажання зробити цей світ кращим, людей — добрішими, а здоров’я — міцнішим.

«Тиск? Оце так новина…»

«Тиск? Оце так новина…»

Судинні недуги «молодшають» і дедалі частіше вражають найактивнішу частину суспільства. Кожен п’ятий у віці від 23 і до 30 років страждає на гіпертонію. Таких приголомшливих висновків дійшли вчені університету Південної Кароліни (США). При цьому лише половина з цих людей знають про свою недугу, адже часто захворювання минає безсимптомно, наголошують дослідники.