Пиття для життя
Не дієта, а свідомий крок
Розпочався Великий піст, який триватиме до Великодня. У цей період, за словами лікарів, важливо не збіднювати свій раціон. Хоч і пісний, він має бути різноманітним і вітамінізованим. Слід добирати продукти, що містять багато рослинної клітковини, мікроелементів і вітамінів, надавати перевагу кашам із різних круп, присмачуючи їх соняшниковою, кукурудзяною чи оливковою оліями.
«Якір дружби», а не тягар
Більшість проблем, з якими доводиться стикатися нам у повсякденні, виникають не тому, що ми «такі безталанні», а через нашу непринциповість або нерозбірливість у виборі людей, з якими звикли спілкуватися. Просто замисліться над тим, як ваше найближче оточення впливає на вас, чи схвалює ваші прогресивні рішення, чи не дратується через ваші успіхи. Психологи радять час від часу робити серйозну «ревізію» стосунків.
Вийміть із вуха «корок»
З такою ситуацією може зіткнутися кожен. Сіркова пробка у вусі виникає непомітно і зазвичай довго не дає про себе знати. Аж ось: людина миється в душі — і раптом... оглухла. Так стається через контакт сіркового згустку у вусі з водою. Або у відпустці під час пірнання на глибину під впливом тиску пробка забивається всередину і... повністю закриває вушний прохід.
Міна прискореної дії
Щороку у світі діагностують понад 1,2 мільйона нових випадків раку шлунково-кишкового тракту. Ця недуга є найпоширенішим онкологічним захворюванням у світі. В Україні вона також на чільному місці у «рейтингу» серйозних проблем із здоров’ям. «Захворюваність тривалий час дуже висока, хоча останнім часом відзначаємо деяке зниження кількості хворих, — каже головний позаштатний онколог МОЗ України Валерій Чешук.
Акцент — на профілактику
Як свідчить світова медична статистика, щорічно 60 мільйонів людей помирають від неінфекційних захворювань, насамперед — від серцево-судинних, онкологічних, респіраторних недуг, діабету. Онкологічна патологія є причиною більш як 15 % усіх смертельних випадків в Україні і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням.
Випробування холодом
Узимку шкіра значно чутливіше реагує на температурні фактори і зміну погоди, ніж у теплу пору року. У багатьох з’являються почервоніння, висипи на обличчі, руках і губах. Часто саме так проявляє себе алергія на холод. Як зарадити проблемі?
І знову «голова болить»?
«Давай не сьогодні, в мене жахливо болить голова». Ця фраза стала «крилатою» завдяки численним насмішкам і анекдотам. Хоча насправді відмова від інтимного спілкування в стосунках між чоловіком і дружиною — зовсім не привід для кпинів. Згідно зі статистикою, близько третини чоловіків і половини жінок час від часу відчувають проблеми в ліжку.