Життя після артобстрілу

Лозівщина поступово приходить до тями. Наприкінці минулого тижня штаб із ліквідації наслідків пожежі на 61му арсеналі прийняв рішення скоротити зону відчуження до одного кілометра, тому мешканці району почали повертатися до своїх домівок. Картину люди застали ще ту. У трикілометровій зоні лиха фактично не залишилося будинків, в яких би уціліли вікна. У багатьох помешканнях вибухова хвиля змішала все докупи, пообдиравши шпалери, розкидавши меблі. Лозівчани хоч і не залишилися без даху над головою у прямому значенні цього слова, проте їхні домівки важко назвати придатними для життя. Військові в один голос стверджують, що лише завдяки Божому провидінню вибухи на складах минулися без людських жертв. Але усі фахівці підкреслюють, що ліквідація НП не буде легкою і триватиме щонайменше два роки.

Арсенал, якого більше немає

Учорашній ранок із зони арсенального лиха приніс першу оптимістичну новину. Військові повідомили, що снаряди на лозівських складах більше не вибухають, і сюди для очищення території від осколків та уцілілих боєприпасів можуть нарешті прийти сапери. Усього в зоні НП працюватиме 11 груп розмінування, до складу яких входить майже 70 фахівців та більше десятка одиниць спецтехніки. На допомогу харків’янам із Дніпропетровська виїхала колона з військовими, пожежними танками, засобами зв’язку, польовими кухнями та наметами. Очікується й прибуття повітряно–десантної бригади, яка візьме в оточення трикілометрову зону НП. Наразі сапери розчищають місце для бронетехніки, яка гаситиме вогонь у складах.

Пекло з осколками

Пекло з осколками

Лихо на Харківщині почалося з банальної пожежі. За однією інформацією високопосадовців, позавчора близько 15.00 спалахнув ліс, наближений до складів із боєприпасами 61–го арсеналу Південного оперативного командування Сухопутних військ України. За іншою — пересушена спекотним сонцем трава, що росте неподалік від тієї ж військової частини. Але як би там не було, вогонь миттєво перекинувся на два склади з боєприпасами, після чого пролунали перші вибухи.

«Барабашка» і дежа вю

Учора знову виникла пожежа на ринку, відомому в Україні як «харківська «Барабашка». За лічені хвилини один за одним спалахнули два десятки пластикових павільйонів. На місце НП виїхало 16 пожежних підрозділів та близько сорока одиниць спеціальної техніки. Для оточення палаючої ділянки з чергування зняли всіх постових співробітників міліції. До кінця пожежі не працював один із виходів однойменної станції метрополітену. За даними начальника міського управління МНС Володимира Юрченка, вогонь знищив майже 200 метрів ТЦ.

«Лихач» у погонах

У місті Мерефа, що неподалік від Харкова, водій «Жигулів» збив місцевого жителя, який зі складним переломом стегна потрапив до районної лікарні. Автівкою керував працівник міліції з 13–річним стажем служби в правоохоронних органах, який, крім усього, ще й був добряче напідпитку.

Довга дорога додому

Довга дорога додому

У людей нерідко доля складається так, що вони мусять починати своє життя спочатку. Хто не злякається і без жалю відпустить старе, отримує нагороду. Родина Світлани та Анатолія Гороховатських із міста Вовчанськ, — саме такі щасливці. Шукаючи власне місце під сонцем, вони знайшли п’ятьох малюків, які допомогли їм освоїти нелегку професію прийомних батьків. Жити заново вони тепер вчаться разом.

Дуже хворий і «практично тверезий»

На перше засідання рідні загиблих позавчора прийшли з портретами своїх дітей. Так сталося, що водій «Міцубісі» Андрій Полтавець вкоротив життя, в основному, молодим людям. Одній із загиблих у день першого слухання виповнилося б 27. Її рідні трималися поруч із батьками 21–річного хлопця. Цього року вони могли б стати родичами, оскільки пара закоханих планувала весілля. Не судилося. Фотографії дев’ятирічного хлопчика і п’ятирічної дівчинки — найбільший докір підсудному. Мати привезла малих із передмістя на свято, а отримала непоправне лихо. Ще двом жінкам було 32 і 69 років. Єдиній пасажирці, яка дивом вижила в тій трагедії, — 38. Як «УМ» уже повідомляла, у травні цього року близько п’ятої години дня нетверезий водій виїхав на виділену бордюрним каменем трамвайну зупинку по вулиці Полтавський Шлях і на смерть збив шістьох осіб. Після цього джип зіткнувся з «Фордом», що рухався в тому ж напрямку.

Чи довго світитиме сонце?

Чи довго світитиме сонце?

Анатолію Григоровичу Іванову, фізику з Чернігова, не позаздриш. Шість років тому він написав і запатентував наукову працю, в якій виклав власну теорію функціонування Всесвіту і тепер лише спостерігає за тим, як астрофізики світового рівня відкривають давно ним відкрите. Якби не документальний факт у вигляді надрукованої книги, можна було б припустити, що інженер–практик видає бажане за дійсне. А так укотре доводиться переконуватися в тому, наскільки важко в нас талановитій людині пробитися до зірок і як бездарно розтринькується в Україні потенціал учених від Бога.

Пастка для Кернеса?

Пастка для Кернеса?

Найвідоміший свідок Головного слідчого управління МВС Геннадій Кернес учора прибув до Києва, аби вдруге зустрітися з правоохоронцями віч–на–віч. Про це напередодні повідомила прес–служба Харківської міськради, розповсюдивши з цієї нагоди ще й сенсаційну заяву особистого адвоката секретаря Марини Стаматіної. «Мені відомо, — повідомила вона, — що співробітники Міністерства внутрішніх справ готують арешт Геннадія Кернеса найближчим часом і що таку вказівку вони отримали від своїх керівників».

Коли закінчиться клоунада?

Прокуратура Харкова заборонила секретареві міськради Геннадію Кернесу залишати межі міста. Про це повідомив міністр Юрій Луценко на своїй позавчорашній прес–конференції, не уточнивши, щоправда, яка саме з чотирьох кримінальних справ, у яких фігурує харківський віце–мер, стала причиною жорст­кої примусової санкції. Сам герой інформаційних хронік пов’язує рішення правоохоронців зі «справою депутата Руденка» — обласна прокуратура порушила її після того, як Кернес на сходах міськради ударив депутата–«нашоукраїнця» ногою.