Залізь у хату, аби пограти
Скульптурно про головне
Не пройшло і місяця, як «Мистецький арсенал» вивіз останній об’єкт Першої київської бієнале, а у просторих залах «Арсеналу» вже оселилися нові мешканці — скульптури. Заснований ще у 2007 році Скульптурний салон до 2012 року набрав обертів, розрісся програмою, а спеціальним гостем експозиції став британець Цадок Бен–Девід.
Іван. Безмежність
Київська галерея «Мистецька збірка» цього року відзначить своє п’ятиріччя виставкою найвідомішого українського художника Івана Марчука. 13 вересня галерея представить десятий цикл робіт художника.
Перемогло співчуття
Той, хто боротиметься за «Оскар»
Історична стрічка про українського пілота, що був Героєм Радянського Союзу, в’язнем сталінського табору та вождем індіанського племені, у 2013 році змагатиметься за симпатії американських критиків. Таке рішення 5 вересня ухвалив український «оскарівський» комітет при Асоціації продюсерів України. Всього у списку претендентів було заявлено п’ять стрічок. Проте суворі умови відбору практично майже відразу відсіяли більшість. Зокрема, однією з перешкод стала відсутність прокатної історії. Аби потрапити до списку номінантів на «Оскар»–2013, необхідно, аби фільм побував у прокаті в період iз 1 жовтня 2011–го до 30 вересня 2012 року.
«Ти ж мене підманула» по–голландськи
Днями до України завітає незвичайний хор — хор імені Лисенка з міста Ню–Вейґен, учасниками якого є 40 голландців, які співають українською.
Цього року колектив відзначає 15–рiччя своєї міжнародної музичної діяльності. За цей період хор устиг погастролювати з концертами у Голландії, Франції, Бельгії, Україні, Канаді. На рахунку «українських голландців» співпраця з європейськими міжнародними хорами та три компакт–диски духовних, класичних і народних пісень . Окрім свого ювілею, хор відзначатиме 95–ту річницю народження засновника — маестро Мирослава Антоновича. На знак пошани свої гастролі хор розпочне з рідного міста Мирослава Антоновича — Долина, що в Івано–Франківській області. Наступними містами, що прийматимуть хор, стануть Вінниця, Черкаси, Кривий Ріг та Донецьк.
Крилаті леви знайшли перших власників
Черга до «Нормандії»
Виставка «Нормандія у живописі», привезена з півночі Франції, вже в перший день експозиції викликала в Києві чималий ажіотаж. Як уже писала «УМ», серед 57 відібраних дирекцією колекції для презентації у стінах Національного художнього музею в Києві робіт — полотна видатних французьких художників ХІХ Клода Моне, Огюста Ренуара, Теодора Жеріко, Ежена Будена, Еміля Коро, а також менш відомих, але не менш значимих живописців. «Ці художники фактично створили світ імпресіонізму, — розповідає директор виставки та головний хранитель Палацу образотворчих мистецтв міста Лілль Ален Тап’є, — кожна робота — наче маленький живий музей. Ці картини, невеликі за своїми розмірами, є ескізами до тих, які можна було б побачити у салонах. А ескізи — це щось більш безпосереднє, більш дике. Тож те, що ми показуємо їх публіці, дозволяє краще зрозуміти історію живопису».
Мелодія вітрів
Широко розрекламованому благодійному фестивалю «Вудсток», який мав стартувати 28 серпня у Вінницькій області, відбутися так і не судилося. У перший же день дійство, заплановане на аеродромі міста Калинівка, довелося скасувати через погодні умови. Вже під час монтування сцени та підключення апаратури стало зрозуміло, що шквальний вітер завадить налаштувати звук. Як розповідали перші гості фестивалю, які мали змогу спостерігати за саундчеком, вітер збивав мікрофони, барабанна стійка падала на музиканта, світлові прожектори гойдалися, наче іграшки, а апаратуру організатори в буквальному сенсі прив’язували до сцени.