«Перцевий» вибух

«Перцевий» вибух

Концерту «перців» в Україні чекали дуже давно. Натякати на візит до Києва музиканти почали ще восени: басист гурту Флі Бальзарі повідомив у своєму Твіттері про бажання виступити в Україні, а соліст Ентоні Кіддіс так взагалі намотав прапор України, який українські фани кинули йому під час одного з концертів у Роттердамі, на мікрофонну стійку. Отже, українцям залишалося лише затамувати подих і терпляче чекати офіційного повідомлення. Радісна звістка не забарилася — Red Hot Chili Peppers вписали Україну до списку країн світового туру, і 25 липня здійснилася мрія тисяч меломанів.

Короткого в надлишку

Розпал літа у Львові традиційно супроводжуватиметься кінолихоманкою: з 26 по 29 липня вже вп’яте тут відбуватиметься чотириденний фестиваль короткометражного кіно, що об’єднає 34 країни світу. Цього року , за словами організаторів, фільми надійшли мало не з усіх куточків світу. Європа, Азія, Америка, Африка та Австралія, а в сумі — 668 заявок на участь. Конкурсна та позаконкурсна програма цього року анонсує 82 стрічки, а, окрім фільмів, на відвідувачів чекають майстер–класи, музичні вечори та кіноперформанси.

Архаїчний архів

Архаїчний архів

Будівля, що заховалася у дворику Солом’янської вулиці, аж ніяк не тягне на найбільшу в Україні архівну установу, що зберігає історичні документи сторічної давності. Принаймні такою була перша думка, щойно на очі потрапила споруда, обклеєна оголошеннями «Обережно, падає плитка». Центральний державний кінофотофоноархів імені Г. С. Пшеничного функціонує з 1932 року. Плин часу дав про себе знати, і тепер умови зберігання цінних медіа–матеріалів помітно погіршились, а держава взагалі припинила виділяти кошти на розвиток архівної справи.

Галин сон

Галин сон

Найпопулярнішим заходом міжнародного фестивалю «Слов’янський базар», який традиційно проходить у Вітебську, безперечно, є конкурс естрадної пісні. Позавчора ввечері було оголошено переможців цьогорічного, ХХІ, «Базару», серед яких опинилася й конкурсантка від України. Волинська співачка Галина Конах посіла друге місце із 192 балами, поступившись володареві гран–прі Бобанові Мойсовськи з Македонії сімома балами.

Шанують президенти, обожнюють глядачі

Шанують президенти, обожнюють глядачі

Заслужена артистка Радянського Союзу та України Ада Роговцева вчора відсвяткувала свій ювілей — 16 липня їй виповнилося 75. Видатну акторку театру і кіно привітали одразу два президенти — України, Віктор Янукович, та Росії — Володимир Путін.

Польові дослідження українського гуляння

Цього року «АртПоле» святкуватиме свій ювілей — 10 років. Святкуватиме, як годиться, гуляннями на дністерських схилах у яблуневому саду села Уніж. За 10 років існування фестиваль помандрував Україною: розпочиналося все у Шешорах Івано–Франківської області (тоді фестиваль запозичив назву села), згодом новим мистецьким майданчиком стала Воробіївка, що у Вінницькій області. Вже через 5 років «Шешори» стали «АртПолем» і встигли побувати в Одесі. Минулого року фестиваль нарешті повернувся у рідну Івано–Франківаську область.

Децибелами — по СНІДУ!

Децибелами — по СНІДУ!

У переддень фінального матчу Євро , 30 червня, вболівальники відклали убік прапори країн — фіналістів чемпіонату і вдягли футболки із зображенням Queen та Елтона. На Майдані Незалежності легенди рок–сцени влаштували грандіозне музичне шоу на 5 годин. Концерт мав благодійний характер, усі охочі могли завітати у фан–зону, а самі музиканти відмовились від гонорару за виступ. Ініціатором дійства став фонд Олени Пінчук «АнтиСНІД» за підтримки УЄФА. Концерт пройшов під гаслом «Зупинимо СНІД разом!». Головна площа країни зібрала більше 100 тисяч глядачів. До слова, Елтон Джон та Queen востаннє на одній сцені виступали в далекому 1992 році. Тоді це був концерт пам’яті Фредді Мерк’юрі на стадіоні Уемблі. Зібрані кошти музиканти передали до фонду боротьби зі СНІДом. Через 20 років їх знову об’єднала благодійна мета.

Мар’яна Садовська: Не я обираю свій репертуар — це він мене обирає

Мар’яна Садовська: Не я обираю свій репертуар — це він мене обирає

Українську легенду автентичного співу Мар’яну Садовську, здавалося б, за кордоном знають більше, ніж у рідній Україні. Співачка ще в 1990–х перебралася до Польщі, де протягом десяти років працювала в театральному центрі «Гардженіце». Тепер її домівка — Кельн. Та попри роботу в Німеччині й закордонні гастролі, Мар’яна ніколи не забуває про рідного українського слухача. 17 червня Садовська вперше давала концерт в Одесі, в рамках фестивалю німого кіно та сучасної музики «Німі ночі» — з новою програмою блатних пісень і міських романсів 1920—30–х років Odessa Underground. «УМ» зустрілася зі співачкою перед виступом в одному з двориків Південної Пальміри.

Стихійне Трипілля

Наприкінці червня придніпровські схили Ржищева під Києвом заселять мешканці «Трипільського кола». Мистецько–екологічний фестиваль відбуватиметься вп’яте, і якщо в минулі роки тематикою обирали одну з чотирьох стихій (воду, землю, повітря та вогонь), то «ювілейне» дійство проходитиме під гаслом «Парад стихій!».

Мріяти по–українськи

Відсвяткувати справжнє, язичницьке (в день літнього сонцестояння), свято Івана Купала всі охочі вже традиційно могли на столичному Співочому полі, в «Країні мрій». Уже дев’ятий рік поспіль фестиваль, започаткований Олегом Скрипкою, збирає шанувальників українських традицій послухати кобзарів, поліпити глиняні горщики, навчитися народним танцям, ознайомитися з творчістю світових етно–гуртів і просто отримати задоволення.

Спершу здавалося, що «Країна мрій–2012» пройде з меншим ажіотажем, ніж зазвичай, — після заяв Скрипки про бажання співпрацювати з владою і його появи поряд із головою Київської міськдержадміністрації Олександром Поповим багато користувачів соціальних мереж пропонували оголосити Олегові бойкот. І перший день фестивалю, 22 червня, справді був небагатолюдним. Проте, швидше за все, причина не у втраті інтересу до фестивалю, а в тому, що перший день «Країни мрій» припав на робочий день — п’ятницю. Зате вже 23 червня шанувальники доброї української забави заповнили Співоче поле фактично по вінця.