Новий рік в Умані

Новий рік в Умані

Сьогодні в Умані святкуватимуть іудейський Новий рік — Рош–га–Шана. І брацлавські хасиди з усього світу (а цього року їх прибуло більше 20 тисяч) традиційно зустрічають його молитвами на могилі свого духовного лідера — цадика Нахмана, виконуючи його заповіт та сподіваючись на благословення.

Якщо макітра задзвенить...

Якщо макітра задзвенить...

У родині 34–річного Валерія Савченка із міста Звенигородка Черкаської області ніколи не було гончарів. А він — справжній майстер цієї справи: його макітри, горнятка, глечики, тарілки, полумиски черкащани купують із задоволенням. Сьогодні він — єдиний гончар у Звенигородці. Таким колись традиційним для українського народу промислом нині тут не займається тепер ніхто.

Хурсенка ще почуємо

Волиняни ще й досі не опам’яталися від цієї втрати. Смерть 8 вересня відомого виконавця та автора популярних пісень В’ячеслава Хурсенка була як відро холодної води на голови всіх, хто знав і любив його.

Знову сохнуть каштани

У Черкасах, як і в Києві, хворіють каштани. Зелене розкішне листя скрутилося і набуло коричневого кольору. Загалом у місті чотири тисячі таких дерев, половина з яких росте на центральному бульварі імені Тараса Шевченка.

Приїжджайте до нас на вихідні!

Приїжджайте до нас на вихідні!

Від Києва до Тернополя — трохи більше 450 кілометрів. Це — п’ять–шість годин машиною чи автобусом або ніч у потягу. Цілком можна гайнути на вихідні. Тим більше що Тернопільщина сама запрошує. Міська рада обласного центру задля цього оплатила виготовлення та розміщення на території України спеціальних бігбордів. «З метою популяризації регіону серед туристів та всіх, хто цікавиться історичними, природними та культурними пам’ятками рідного краю», так би мовити...

Корона для Богоматері з трояндою

Корона для Богоматері з трояндою

Райцентр Чортків на Тернопільщині давно не бачив такого грандіозного духовного дійства, яким стала нещодавно коронація ікони Матері Божої Святого Розарію. Історія цього незвичайного вже своїм зображенням образу (на ньому Матір Божа тримає в руці троянду) непроста і цікава. Корені її сягають ще в XV століття, коли ікона зберігалася в містечку Островня неподалік білоруського Вітебська і була відома, як Островецька. У 1654 році, рятуючись від експансії російського православ’я, католики–домініканці перевезли ікону до Львова і встановили у храмі Святої Марії Магдалини. Саме там образ прославився тим, що впродовж десяти років біля нього чудесним чином зцілилися й одержали іншу Господню благодать майже сотня віруючих. Відтак польський король Ян Казимір подарував чудотворний образ домініканському костелу в Чорткові. Тут майже три століття ікона була у великій пошані серед парафіян.

Ми були–були на селі!

Ми були–були на селі!

ічим досі не примітне село Водяники на Черкащині після цьогорічної зими стало знаменитим далеко за межами області. Адже тут запрацювала гірськолижна траса — найбільша в центральній Україні. Тепер любителі екстремального спорту передають інформацію про черкаське село із вуст в уста.

Гіркий цукор

Більше тисячі тонн дешевого цукру отримала область із запасів Держкомрезерву. Переважну частину солодкого товару продали, а понад 100 тонн цукру в Херсоні люди так і не розкупили. Причина одна — прострочений термін придатності й надзвичайно низька якість.

Підземна проблема

Наприкінці літа у Харкові сталася довгоочікувана для мерії подія. Юлія Тимошенко під час візиту до регіону дозволила передати місцевий метрополітен у власність територіальної громади і навіть розпорядилася виділити з державного бюджету 75 мільйонів гривень на продовження будівництва Олексіївської лінії підземки.

Ножем по митцю

Ножем по митцю

Трагедія сталась 10 вересня близько шостої вечора на вулиці Горького, де мешкала родина художника Бережного. До правоохоронців звернулась схвильована донька Бережного: батько та його дружина впродовж доби не відповідають на телефонні дзвінки і не відчиняють двері. Загін МНС прибув на місце і потрапив у домівку Бережних. На підлозі знайшли закривавлені тіла загиблих.