Смачна терапія

Смачна терапія

Навесні особливо важливо тримати організм у тонусі — допомогти йому подолати наслідки сезонного браку вітамінів і підготуватися до літа. Тому кожен харчовий продукт, який нині вживаємо, має приносити організму користь, покращувати самопочуття і зовнішній вигляд.

«Зуб даю» — болить живіт...

«Зуб даю» — болить живіт...

Лікарі-стоматологи дійшли висновку, що кожен зуб відповідає за певний орган в організмі людини. І хоча офіційно це не визнають, та більшість стоматологів враховують таку особливість у своїй практиці. Так звана «схема відповідальності» безпомилково діє в дорослих пацієнтів, переконаний столичний стоматолог Ігор Моложанов.

Вірус недбалості?

Вірус недбалості?

Малюк підхопив вітрянку. Мушу викликати дільничного педіатра. «А ви що, не можете привести дитину сюди на прийом?» — запитує пані в реєстратурі дитячої поліклініки. Жінка досвідчена, працює там уже багато років. «Звісно, можу. А ви впевнені, що це буде правильно, якщо хворий на вітрянку прийде сюди і в черзі під кабінетом лікаря поспілкується з іншими дітьми?

Кров людська — не водиця

Кров людська — не водиця

«...Якось звернулася жінка, каже, що отримує мінімальну пенсію, донька не працює, а тут — шлункова кровотеча. Тобто їй потрібно щонайменше три дози препарату, а це — 15 тисяч, щоб лишитися живою. І у неї цих грошей немає. Звичайно, такій людині потрібно допомогти», — розповідає голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Ігор Шаповал.

Схожі, як... грип і застуда

Схожі, як... грип і застуда

На основі ретельних досліджень науковці й медики підрахували: людина хворіє грипом раз на п’ять років. Просто більшість хворих плутають звичайну застуду з грипом. Дослідники зробили аналіз крові 150 добровольцям різного віку (від 7 до 80 років), аби з’ясувати, як часто насправді людина заражається вірусом грипу.

Дратуєтесь? Додайте перцю!

Добре відомо, що повноцінне харчування потребує якомога більше натуральних продуктів. А «штучна» їжа, яку пропонують, скажімо, заклади швидкого харчування, хоч і здається смачною, але точно не є корисною. У будь-якому разі, урівноважити раціон допоможуть прянощі — їх точно не рафінують, не «здобрюють» консервантами, тому всі мінеральні речовини й вітаміни зберігаються у них достеменно, кажуть дієтологи.

Біжу, жую... Нормально?

Біжу, жую... Нормально?

Весна прийшла — і ми розглядаємо сезонний гардероб. Але що це? Чому несподівано «поменшали» спіднички і штанці, а улюблена сукня — зовсім іншого розміру... Звідки ці зайві кілограми. Так, рухової активності взимку справді було менше, але ж харчувалися звично...

Весна прийшла. Вітамінів принесла?

Весна прийшла. Вітамінів принесла?

Прихід весни, здавалося б, має додати позитивного настрою. Однак організм, втомлений тривалим дефіцитом сонця, не завжди адекватно реагує на зміну пір року. «Зі мною завжди так: зиму переживу — і починаю хандрити. Постійна втома замучила. Можливо, це авітаміноз?» — нарікає знайома.

Чиста вода — і людина молода

Чиста вода — і людина молода

«Весна — слушний момент для того, аби задуматись про своє здоров’я і добре самопочуття, привести тіло у форму та почати оновлення організму», — переконана експерт зі здорового способу життя Олена Бурдейна. Про це вона розповіла під час майстер-класу для журналістів, які висвітлюють тему здоров’я.