Конструктивна класика

Підземний бункер, башта–олівець і навіть абстрактне марево, навіяне сном про фантастичну читальню майбутнього. Це лише невелика частина образів, в яких учасники Всеукраїнського конкурсу ескізів–ідей побачили будівлю громадсько–політичної бібліотеки імені Євгена Кушнарьова. Остання, за попередньою інформацією, буде зведена на харківському майдані Свободи, зайнявши шматок саду імені Шевченка.

П’єр Рішар: Найголовніше — це гра!

П’єр Рішар: Найголовніше — це гра!

З роллю фестивального гостя, який не хоче здаватися зіркою, відомий французький актор упорався на славу. Він дозволяв сфотографуватися біля нього на згадку, роздавав із безмежною щедрістю автографи, пригощав власним вином і навіть ризикнув на сцені Оперного театру повторити кілька знаменитих епізодів із давно відомих фільмів. Мабуть, таки не лукавив актор, коли говорив, що гра для нього — не робота, а відпочинок, від якого він завжди отримує шалене задоволення. Глядачі, між іншим, теж. Навіть коли той, граючи, просто живе.

Тест на протест

Тест на протест

Нова влада — нові порядки. Чи не вперше за останні десять років харківські правоохоронці розігнали протестну акцію молоді, яка хотіла всього лише звернути увагу чиновників на засміченість міських вулиць. Як повідомляє сайт громадської організації «Демократичний альянс», що виступив організатором молодіжної пішої ходи, «правоохоронці блокували рух колони, силою відібрали відеокамери та знищили записи, на яких були зафіксовані дії міліції, зірвали прапори та змусили згорнути транспаранти». Більше того, двоє активістів Демальянсу того ж таки дня потрапили до Дзержинського райвідділу міліції, де на них склали адмінпротокол. Правда, обидва невдовзі повернулися додому. Але учасники акції переконані: затриманих звільнили лише тому, що їх­ньою долею почали активно цікавитися журналісти і правозахисники.

Не сипте сіль на рани

Вінницька правозахисна група поширила днями приголомшливу новину. На адресу правозахисників надійшла скарга від шістьох вихованців Куряжської виправної колонії для неповнолітніх, які розповідають про «знущання, катування та приниження». Хлопці кажуть, що минулого місяця їх жорстоко побили вихователі за нібито порушене табу на паління. Причому били «руками, ногами та гумовими палицями». Повернувшись після педагогічної екзекуції до житлового приміщення, потерпілі, за їхніми словами, на знак протесту порізали собі вени, але тим самим заробили ще більше проблем. Хлопців побили знову, а для більшої переконливості ще й посипали їм рани сіллю.

Французький шарм «Харківського бузку»

Французький шарм «Харківського бузку»

Зірковий дует прибуде до міста на ІІ Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів «Харківський бузок», що розпочнеться в середині травня. Як «УМ» уже повідомляла, своїм власним кіношним фестом Харків «розжився» тогорічної весни завдяки ентузіазму місцевих діячів кіномистецтва.

Уранові торги

Уранові торги

У середині травня співробітники ННТЦ «Харківський фізико–технічний інститут» нарешті отримають змогу прочитати документи, в яких виписано всі нюанси уранової сенсації, що сколихнула інформаційний простір після останнього ядерного саміту у Вашингтоні. Наразі умови, за якими Україна позбудеться своїх запасів високозбагаченого урану, нагадують класичного кота у мішку. Тобто всі розуміють, що його існування — це та реальність, з якою доведеться жити, а от що вона означає насправді — закрита тема. Про варіанти розвитку майбутніх подій розповів заступник директора інституту Іван Карнаухов.

Бій снарядам

Більше шістдесяти родин військовослужбовців, які обслуговували лозівський склад боєприпасів, і досі не покинули небезпечну зону. Тобто живуть фактично в оточенні присипаних землею снарядів, які не вибух­нули під час горезвісної пожежі влітку ще позаминулого року. Про це повідомив ЗМІ голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. «Мене дуже дивує, що людей досі не відселили», — сказав він. — Міністр МНС Нестор Шуфрич дав доручення підшукати їм необхідне житло. У нас є розуміння того, як це зробити, і зараз ми відпрацьовуватимемо цю проблему безпосередньо в Кабміні».

Борисовичі, на перший–другий розрахуйся!

Розвиток подій вразив своїм динамізмом. Минулої середи харківський «помаранчевий» лідер Арсен Аваков вступив до лав ВО «Батьківщина», а вже в четвер з’явилося повідомлення про те, що лідерка БЮТ Юлія Тимошенко призначила його виконуючим обов’язки голови обласної організації «біло–сердешних». Відповідно, народний депутат, БЮТівець із п’ятирічним стажем Олександр Фельдман автоматично перейшов у ранг керівника міської організації, теж із приставкою «в.о.». Мовляв, остаточно з ротацією кадрів визначатиметься партійний з’їзд «Батьківщини». Свій крок Юлія Тимошенко пояснила бажанням зміцнити новими кадрами регіональний осередок блоку. Причому із глибоким переконанням, що потенціал пана Фельдмана може максимально розкритися саме на посту керівника міськкому.

Харківський «міжсобойчик»

Харківський «міжсобойчик»

За ніч до приїзду Віктора Януковича та Дмитра Медведєва у Харкові на шляху президентських кортежів встановили демонтований на зиму Квітковий годинник, висадивши навколо 25 тисяч квітів у синьо–коричневій гамі. Комунальники хотіли запустити його стрілки традиційно до 1 Травня, але через поважну нагоду змінили плани. Мовляв, в українсько–російській дружбі починається новий відлік часу, якому не завадить цей рукотворний символ.

Анонсована програма приїзду президентів теж обіцяла бути гідною стрімко запущеному годинниковому механізму. Адже для цієї позачергової зустрічі — вже п’ятої за останні два місяці — глави держав запланували глобальні перемовини з багатьох невідкладних проблем двосторонніх відносин. І небезпідставно сподівалися знайти порозуміння з широкого спектру питань — наразі ніщо не вказує на те, що українські «Регіони» сміли суперечити керівництву Росії.

Ідейно різні

Дискусія між новим головою Харківської облдержадміністрації Михайлом Добкіним і його попередником Арсеном Аваковим виникла через брак коштів на утримання меморіального комплексу Голодомору. Цей пам’ятник, збудований восени позаминулого року, передано на баланс сільради села Черкаська Лозова Дергачівського району. Але скромний сільський бюджет не дозволяє знайти кошти на догляд за територією меморіалу розміром 4 га й оплату праці обслуговуючого персоналу.