«Щодня під час підготовки до Параду Перемоги нам наливали півлітра горілки»

«Щодня під час підготовки до Параду Перемоги нам наливали півлітра горілки»

Про цю, не характерну як для виноробського краю, сторону життя корінного сибіряка, що останні майже п’ятдесят років живе і працює у кримській столиці, я довідався вже потім, після безпосереднього з ним знайомства. Геть не обмовився, сказавши «працює»: попри свої вісімдесят вісім, гвардії полковник у відставці досі очолює раду ветеранів Центрального району Сімферополя і майже щодня приходить у свій службовий кабінет №12 у приміщенні райвиконкому, де веде прийом відвідувачів. Передовсім на цьому факті наголосило його керівництво у місцевій республіканській раді ветеранів, додавши при цьому, що Федір Гаврилов — єдиний сьогодні в Криму учасник Параду Перемоги на Краснiй площі у Москві у червні 1945 року.

Крим: розстріл мерів продовжується

Крим: розстріл мерів продовжується

Ритуальна процедура відбуватиметься у підпорядкованому російському Чорноморському флоту Будинку офіцерів. Суто з формального боку, це цілком виправдано: до звільнення у запас 199З року у званні капітана третього рангу Бартенєв служив у цьому гарнізоні інженером–механіком, і за всіма канонами, як старшому офіцеру, йому мають віддати військові почесті. Поховають його на Центральному міському кладовищі, неподалік могили його попередника у кріслі мера і, до слова, ровесника (обидва 1956 року народження) Володимира Шайдерова, котрий, нагадаємо, раптово помер від серцевої недостатності п’ять років тому... В автономiї оголошено триденний траур.

Минулої суботи Олександр Бартенєв став жертвою нічного нападу у під’їзді п’ятиповерхівки, де він мешкав. Медики міськлікарні упродовж кількох годин намагались реанімувати пораненого посадовця. Зокрема, встигли провести дві невідкладні хірургічні операції, готувались до третьої. Проте не встигли — серце пацієнта, у якого, за неофіційними даними, були пошкоджені внаслідок пострілу легені, зупинилось...

Малоріченськ у фекаліях

Малоріченськ у фекаліях

Учорашнє повідомлення очільниці Головного управління санепідемстанції в АР Крим Наталі Пеньковської, мабуть, не сподобається тим, хто вирішив відпочити поблизу Алушти: у прибережній акваторії зафіксовано аварійне скидання нечистот через хронічні поломки на місцевих каналізаційно–очисних спорудах (КОС). Тому тутешній пляж, який віднедавна інтернет–користувачі назвали не інакше як «фекальним», ліпше оминути. Тим паче що на апаратній нараді в Алуштинському міськвиконкомі головний санітарний лікар міста Олександр Ракитов констатував збiльшення гострих кишечних інфекцій якраз через якість морської води і харчових отруєнь.

Липке багатство кримських озер

Липке багатство кримських озер

Виявляється, до середини минулого століття на півострові солоних озер із лікувальними грязями і ропою, до яких, як відомо, колись наші пращури–чумаки ходили по сіль, налічувалось аж сорок вісім. Це так звані Перекопська, Тарханкутська, Керченська, Євпаторійська і Херсонеська групи солоних озер. Нині ж близько десяти з них повністю втратили свою значимість. Через «відсутність єдиної регіональної політики» унікальний природний ресурс освоюється у незначних обсягах, змушені констатувати у Раді міністрів Криму. Місяць тому в уряді автономії ініціювали створення науково–виробничого об’єднання (НВО) «Лікувальні грязі Криму». Воно покликане моніторити якість бальнеологічних екосистем, проводити науково–клінічні дослідження, запобігати виснаженню родовищ, забезпечувати ефективну технологію транспортування тощо.

Рекордне хобі

Рекордне хобі

Позавчора 58–річний Сергій Найдич завершив своє плавання на дошці під вiтрилом у ставку Гагарінського парку кримської столиці. Таким чином чоловік побив власний, досі ніким не перевершений у світі, рекорд десятирічної давнини, який, до слова, був занесений до Книги рекордів Гіннесса. Тоді, у 2003 році, пан Сергій протримався на воді 71 годину 30 хвилин, нині — на 1 годину 2 хвилини довше. Це досягнення сімферопольця зафіксував представник Книги рекордів України, вручивши йому відповідний сертифікат. Про результат Найдича, за усталеною процедурою, повідомлять також у Книгу рекордів Гіннесса.

Прийшов як свідок, потрапив у реанімацію

Шестигодинний допит «iз пристрастю» 46–річному Володимиру Ткаченку, за його словами, влаштували слідчі Джанкойського міськвідділу міліції ще минулої суботи. У скоєнні ж злочину (крадіжки) правоохоронці начебто підозрювали рідного брата співмешканки Ткаченка. Влаштували на її квартирі обшук, нiбито знайшли і вилучили крадені речі. Згодом на допит як iмовірного свідка скоєного злочину повісткою викликали самого Ткаченка.

Із видом на Чембало

Із видом на Чембало

Відтепер господарем земельної ділянки площею 1,32 га на міській набережній Назукіна, 41 є таке собі ПАТ «Маринсервіс». Так вирішила Севастопольська міськрада на останньому пленарному засіданні. Щоправда, не уточнюється: в довгострокову оренду, скажімо, на 25 років чи в постійне користування з неодмінним виведенням з комунальної власності передано шмат набережної новим власникам.

Форсаж по реліктових

Попри те, що з сарицької землі — найпівденнішої ділянки України на березі Чорного моря — не знято заповідний статус, дерева–старожили і далі вирубують. Саме тут росте чи найбільше зелених довгожителів країни — реліктового ялівцю. Один iз них, подейкують екологи, взагалі найдревніший у Європі: його вiк — 2200 років. А ще Сарич — це тихі й пляжні ділянки під мальовничими скелями, острівці незайманої природи.

«Незалежний» BORISOV

Новий небесний об’єкт так званої тринадцятої зіркової величини у сузір’ї «Возничого» Геннадій Борисов, науковий співробітник Кримської станції, підпорядкованій Московському держуніверситету ім. Ломоносова Астрономічного інституту, виявив і тричі сфотографував на телескоп власної конструкції ще на світанку 9 липня. Далі дочекався усталеної процедури підтвердження колегами зі США, Росії, Японії та Італії і, ясна річ, офіційної реєстрації у Центральному бюро астрономічних телеграм (Кембридж, США). Відтепер відкриття кримського астронома значиться у каталозі цієї міжнародної установи як комета С/2013 N4 (BORISOV).

Шістнадцята «Щука»

Бойову субмарину зі складу Чорноморського флоту виявили водолази Кримського республіканського Чорноморського центру підводних досліджень під час нещодавніх планових обстежень району Чорного моря поблизу мису Тарханкут.