«Регiональнi» чистки

Хоча прес–служба кримської прокуратури не називає прізвища, а лише констатує сам факт підозри у скоєнні злочину, всі обставини вказують саме на екс–мера Ялти Олексія Боярчука. Спочатку, наприкінці минулого року, до цього, здавалось би, бездоганний виконавець потрапив у немилість до своїх «регіональних» керівників, а згодом — уже в поле зору місцевої прокуратури. Нагадаємо, на початку квітня Боярчуку інкримінували вчинення дій iз незаконного надання обслуговуючому кооперативу земельної ділянки площею 3 гектари вартістю 10 млн. грн. В іншому випадку тією ж наглядовою інстанцією стосовно екс–мера було складено протокол про корупцію. Виявляється, Боярчук поза конкурсом та без укладання договору, а значить, без компенсації за використання територій під торговельні павільйони, дозволив підприємцю торгувати на міській набережній влітку та в «оксамитовий» сезон.

«Феміда» для курортника

Як завжди, дозований оптимізм випромінює зацікавлений тутешній міністр курортів і туризму Олександр Лієв. Утім у нього є вагомі підстави для цього — завантаження готелів з початку року в порівнянні з аналогічним періодом минулого зросло майже на третину і досягло 250 тисяч приїжджих. Тільки на травневі свята людей прийматимуть 169 санаторіїв і 197 готелів, тоді як торік на цю пору працювали, відповідно, 140 і 163 заклади. При цьому зростання цін на травневий відпочинок в оздоровницях Південнобережжя зафіксовано на рівні 6­7%, східного узбережжя — 5% і всього 2% — західного. Щодо подальших прогнозів, то вже продано 70­80% готельних місць у літній період. Цю обнадійливу статистику пан міністр навів на нещодавньому засіданні постійної комісії з санаторно­курортного комплексу, туризму і підприємництва місцевого парламенту. За словами пана Олександра, такий попит на місцевий туристичний продукт є найвищим за останні двадцять років.

Звинувачуються не війна і не засуха...

Звинувачуються не війна і не засуха...

Позавчора у Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» відкрилася виставка, присвячена повоєнному голодомору, який пережила Україна в 1946—1947 роках. Урочиста церемонія відкриття відбулася без жодної телекамери і за присутності фактично одного журналіста — з «України молодої». Від влади прийшли тільки депутати від парламентської фракції ВО «Свобода» на чолі з Олегом Тягнибоком. Серед тих, кого тема зацікавила, традиційно були історики та дослідники, молодь і очевидці тих подій. Хоча запрошення, як стверджують працівники музею, вони розсилали всім засобам масової інформації, політичним партіям та органам влади. Також анонс події активно тиражували в соціальних мережах, зокрема «Фейсбуку». Прикро, що відкриття події й журналісти, й політики проігнорували. Бо це чи не перша в Україні виставка документів та фактів, які проливають світло на те, чому стався голод 1946—1947 років, хто в ньому винен та скільки невинних душ він забрав...

На хвилях протесту

На хвилях протесту

Найбільшу в Севастополі бухту шириною майже кілометр Олег Софяник і його товариш Валерій Веселов минулої неділі перепливли за 22 хвилини. Температура морської води при цьому становила лише 10 градусів. За словами спортсмена–екстремала, в такий спосіб вони «висловили свою солідарність з опозицією щодо виступів проти діючої влади».

Подвійний Хидирлез

Розлам по лінії Меджліс—Радмін Криму ще більше поглибився. Нагадаємо, першим виявом розриву співпраці цього року стала незгода Мустафа Джемілєва й Анатолія Могильова щодо відзначення чергових роковин депортації кримських татар 18 травня. Мустафа–ага обстоює традиційні форми, себто велелюдним мітингом–реквієм на центральній площі Сімферополя, як і раніше упродовж останніх двох десятиріч, має заправляти Меджліс. Натомість пан Могильов наполягає на урядовому сценарії акції, до того ж із залученням затятих «антимеджлісівців» із провладної Ради представників кримськотатарського народу при Президенті України. На публічному рівні розбіжності посилила емоційна полеміка у пресі — мовляв, все одно буде по–нашому. Цей тон і ознаки протистояння тепер докотилися до планування Хидирлезу–2013 — кримськотатарського свята землеробства, родючості й достатку. Ще торік Джемілєв і Могильов на цьо­му святі сиділи поруч за одним столом зі смаколиками, а тепер, як видно, влада намагається всіляко усувати Меджліс з офіційної політики.

«Убєй в сєбє украінца...»

«Убєй в сєбє украінца...»

Днями агентство «Внiманiє», яке має відділення в Херсоні, Сімферополі, Харкові й Севастополі, розмістило на своєму сайті великий фотокадр фірмового виробничого процесу, точніше — готову продукцію у вигляді рекламного листа на тлі друкар­ського верстата з промовистою «речівкою»: «Убей в себе украинца! Хватит мычать на мове!». Знімок, який за всіма формальними ознаками підпадає під відповідну статтю Кримінального кодексу за приниження національної честі та гідності, а значить, притягнення до відповідальності його авторів, моментально облетів інформресурси України.

«Полювання» на мерів

Крим, либонь, лідирує з–поміж інших регіонів за кількістю міських і сільських голів, останнім часом притягнутих до кримінальної відповідальності за зловживання у земельній сфері. У більшості випадків фігурує найбільш цінний тутешній ресурс — приморські й пляжні ділянки. Здавалось би, фіаско колишніх очільників територіальних громад повинно стати повчанням для нинішніх і якось відвести чиновників від спокуси. Проте ні.

Вандали на «Полі пам’яті»

Сліди блюзнірського промислу 63–річного мешканця Сімферополя Георгія П., його 34–річного сина Руслана, а також 28–річного жителя селя Укромне Сімферопольського району Ельмара У. виявили активісти місцевого єврейського благодійного фонду «Хесед Шимон» наприкінці квітня минулого року.

«Баба Яга» з пістолетом

Злий «маскарад» в одному з продовольчих магазинів влаштував 30–річний городянин. Дочекавшись, доки молода продавчиня залишиться сама, молодик у масці Баби Яги дістав «пневматику», вимагаючи віддати весь денний виторг. Перелякана дівчина спротиву не чинила, але після інциденту набрала 102. Буквально за кілька хвилин зловмисника затримали. Вилучені маска, пістолет і 320 «розбійних» гривень логічно перетворилися на банальні речові докази злочину.

Тут «відлипло», там «прилипло»

Тут «відлипло», там «прилипло»

Сьогодні депутати кримського парламенту в режимі пленарного засідання мають переглянути своє колишнє рішення щодо товариства мисливців і рибалок «Кедр», яке має спільну адресу (село Сухолуччя Вишгородського району Київської області) з Дніпровсько–Тетерівським державним лісомисливським господарством — мисливською резиденцією Віктора Януковича. Себто припинити розраховане аж на чверть століття користування угіддями навколо Алушти, повернувши цінні землі держпідприємству «Алуштинське лісове господарство».