Меджліс без Джемілєва

Меджліс без Джемілєва

У день жалобного мітингу 18 травня у Сімферополі, в якому взяли участь близько 30 тисяч осіб, голова представницького органу кримських татар, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив про намір піти у відставку. Мовляв, після остаточного обрання делегатів Курултаю в середині червня вiн відмовиться балотуватись на голову Меджлісу.

Зачистка берега

У приморських регіонах комунальні служби продовжують зносити незаконні кіоски, а також загорожі й шлагбауми, якими орендарі та забудовники пляжних територій відгородилися від моря. Так, немає більше МАФів на набережній у селищі Піщане Бахчисарайського району, демонтували паркани на пляжах сіл Рибаче поблизу Алушти і Мисове в Ленінському районі, у Феодосії. Знесено частково самобуди на пляжі неподалік Судака.

Старт «Хайтарми»

Старт «Хайтарми»

Як «УМ» уже повідомляла, прем’єр­ний показ «Хайтарми» («Повернення») відбудеться у сімфоропольському кінотеатрі імені Тараса Шевченка одразу після вечора–реквієму в місцевому Українському музичному театрі. Як розповіли напередодні автори фільму, на захід запрошені російські військові льотчики, друзі й однополчани двічі Героя Радянського Союзу Амет–хана Султана, його онучка, посли, представники діаспори. Згодом фільм демонструватимуть і в інших мiстах України.

Меджліс знову на коні

Як і слід було очікувати, традиційний Всекримський мітинг на площі Леніна у Сімферополі 18 травня, інші пам’ятні заходи, приурочені до роковин депортації кримськотатарського народу, пройдуть не за сценарієм оргкомітету під орудою керівника уряду, «регіонала» Анатолія Могильова, а під проводом незмінного лідера Меджлісу Мустафи Джемілєва. Пан Могильов 18 травня взагалі перебуватиме далеко за межами Криму (торік у цю пору він несподівано взяв лікарняний), у Португалії, де у складі офіційної делегації проведе ділову зустріч з президентом асамблеї автономного регіону Мадейра Жозе Мігелем Мендосою. Про це напередодні повідомило управління інформації Ради міністрів АРК. Хоча досi кримський прем’єр ледве не клятвено обіцяв журналістам взяти організацію жалобних приготувань у свої руки. Нині ж пану Могильову довелось відбутись розважливим коментарем, мовляв, влада всіляко сприятиме у проведенні цих заходів. «Я гарантую, — заявив Могильов, — що не буде ніяких провокацій і ніхто не стане перешкоджати проведенню жалобних заходів на центральній площі Сімферополя. 17 і 18 травня співробітники правоохоронних органів переходять на посилений режим роботи і зможуть повною мірою забезпечити громадський порядок».

Коли начальник — дуб, а заступники — пеньки

Коли начальник — дуб, а заступники — пеньки

Курортний півострів, надто Південнобережжя, важко уявити без реліктових, заповідних лісів. Природне поєднання цілющих факторів мальовничої місцини однаково манить всюдисущих туристів–відпочивальників і доморощених «інвесторів». Останні зі своїми хитрими планами — реальна загроза для сьогоднішніх «легенів» сонячного півострова і конкретно Ялтинського гірсько–лісового заповідника. Кримська прокуратура тільки за останні два роки подала до суду близько півсотні позовів щодо п’яти з половиною гектарів заповідника. Щоправда, у підсумку задоволено дванадцять із них, що стосуються лише одного гектара. «Можливо, нам потрібно пресу залучати, нехай громадськість долучається до цієї ситуації», — визнав своє безсилля нещодавно у розмові з журналістами кримський прокурор В’ячеслав Павлов.

Курортний забіг

До початку повноцінного курортного сезону, точніше — 2 червня, ялтинці мають встигнути визначитись із новим міським головою. Днями тутешня виборча комісія зареєструвала аж 22 кандидати на престижну вакантну посаду, яка, нагадаємо, вивільнилася наприкінці минулого року через добровільно–примусову відставку екс–«регіонала», а нині — фігуранта декількох кримінальних справ Олексія Боярчука. Тепер партія готує йому більш гідну заміну, але вже не з числа місцевих.

Клюй «клюнув»

Одним лише виключенням iз панівної Партії регіонів неприємності для тепер уже колишнього міського голови Олега Клюя не завершились, що, власне, і прогнозувала «УМ». Минулий тиждень перетворився для нього на суцільну чорну смугу, бо до крайнього партійного стягнення додались начебто інфаркт і лікарняний, вимушена добровільна відставка «за станом здоров’я», за яку, до слова, проголосували майже всі депутати міськради, і, насамкінець, — затримання правоохоронцями 27 квітня в момент отримання хабара від місцевого підприємця.

Пілат проти морпіхів

Пілат проти морпіхів

Перший «лист щастя» за підписом прокурора Севастополя Ігоря Пілата отримав новий командувач російського Чорноморського флоту віце–адмірал Олександр Вітко, призначений на посаду тиждень тому. У ньому Пілат висловив стурбованість iз приводу двох останніх надзвичайних подій, точніше — злочинів за участю російських військовослужбовців.

«Знахідка» для Севастополя

Свій намір балотуватися до ВР у звільненому 224–му виборчому окрузі в Севастополі підтвердив власник російських і українських заводів, фабрик і пароплавів Вадим Новинський, якому тільки в травні 2012 року Віктор Янукович своїм указом надав українське громадянство — за визначні заслуги перед Україною. Про бажання 49–річного олігарха Новинського обазавестися ще й депутатським статусом місцевим журналістам першим повідомив глава Севастопольської міськадміністрації Володимир Яцуба. «Я не знаю, чи від Партії регіонів, — сказав посадовець, — але Партія регіонів у Севастополі підтримає цю кандидатуру... Такий народний депутат для Севастополя буде знахідкою і допомогою для керівників у вирішенні питань».

Фрунзе, посунься

Фрунзе, посунься

Відтепер вхід до центрального корпусу головного вишу Криму — Таврійського національного університету — прикрашатиме постамент зі статуєю його другого ректора й видатного вченого світового рівня Володимира Вернадського. Урочисте відкриття пам’ятника в рамках загальнодержавного відзначення 150–річного ювілею вченого відбулось позавчора за участю перших осіб автономії, зокрема, голови Ради міністрів Анатолія Могильова, голови Верховної Ради Володимира Костянтинова, а також київського гостя — міністра освіти й науки Дмитра Табачника. «Це епохальна подія, — зауважив нинішній ректор Таврійського університету Володимира Вернадського Микола Багров. — Ми відновили історичну справедливість і довели, що й у Криму, й у нашому Таврійському національному університеті шанують пам’ять тих людей, які багато зробили для розвитку півострова». Автор скульптури — заслужений художник України Сергій Нікітін.