Скарбниця стародрукiв: українська «Вернадка» стала однією з двадцяти найбільших книгозбірень світу

Мало хто без хвилювання вперше переступає поріг «Вернадки». Тим більше, коли дізнається, що її інформаційними ресурсами користуються півмільйона читачів.

Музична вітальня бібліотеки Вернадського стала місцем зустрічі з сучасними і майбутніми маестро

Музична вітальня бібліотеки  Вернадського стала місцем зустрічі з сучасними і майбутніми маестро

Похмурого осіннього дня по обіді до корпусу Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського на Володимирській увійшла юна піаністка.

На Черкащині відбувся фестиваль вокально-хорового мистецтва на честь Олександра Кошиця

На Черкащині відбувся фестиваль вокально-хорового мистецтва на честь Олександра Кошиця

Як для кого, а для мешканців села Тарасівка Звенигородського району, що на Черкащині, символом домашнього тепла і затишку в будь-якій точці світу залишаються українські народні пісні в обробці Олександра Кошиця.

«Найгірший бюджет найгіршого уряду»

«Найгірший бюджет найгіршого уряду»

249 «за» — саме такою кількістю голосів парламент погодився прийняти до розгляду в першому читанні поданий урядом Януковича проект Державного бюджету на 2007 рік. Себто ніби й схвалили, але ніби й не зовсім. Проголосованою постановою передбачається доручити Голові Верховної Ради до першого читання створити робочу групу з двома співголовами — віце-прем'єр-міністром, міністром фінансів Миколою Азаровим та першим заступником спікера Адамом Мартинюком, до якої увійде голова Бюджетного комітету Володимир Макеєнко (Партія регіонів) та по три представники від кожної фракції. Не пізніше ніж до 26 вересня кожен комітет і кожна фракція у письмовому вигляді мають подати свої пропозиції на розгляд цій робочій групі, щоб можна було провести відповідну роботу, готуючи документ до першого читання.

Iз сертифiкатом — на ринок

Виготовляв один чоловік погану горілку. А поруч жив інший, який виробляв погану ковбасу. Чоловіки вживали продукцію один одного і, як наслідок, обидва померли. Таку бувальщину розповів представникам ЗМІ голова Держспоживстандарту Олег Висоцький. Перші сто днів перебуванння на цій посаді він підсумував, зробивши на прес-конференції кілька цікавих повідомлень. Зокрема, про те, що доброму імені Держспоживстандарту зашкодили дії кількох осіб, які створили конфлікт із підприємцями. Якось один із співробітників відомства здійснив перевірку бару в дорогому готелі, після чого наклав на власника штраф у розмірі ... 560 тисяч гривень. Коли розібралися — виявилося, що ніяких підстав для таких санкцій немає.

Осінній марафон Мінпаливенерго

Напередодні свят, 22 серпня, міністр палива та енергетики Юрій Бойко зустрівся у Москві з головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером. Прес-служба Мінпаливенерго повідомила, що йшлося про формування газового балансу 2006 року, перехід до опалювального сезону, цінову політику і закачування газу в підземні сховища України, однак ніяких конкретних домовленостей поки що немає.

Нафтохіміки чекають інвесторів

Учора уряд пiдписав меморандум з нафтотрейдерами. Напередодні перший віце-прем'єр Микола Азаров заявив, що на ринку нафтопродуктів виникла безглузда ситуація, коли українські нафтопереробні заводи простоювали, а бензин завозився з-за кордону. Отож уряд має на меті створити таку систему заходів, зазначив пан Азаров, яка б дозволила забезпечити насамперед завезення в Україну імпортної нафти, а не нафтопродуктів. У свою чергу, міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявив, що уряд не вживатиме адміністративних методів у регулюванні цін на нафтопродукти, але водночас запевнив: на початку вересня бензин здешевiє.

Газ — усьому голова?

Перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров передбачає, що в наступному році внутрішній валовий продукт (ВВП) в Україні зросте на 6,5 відсотка, а інфляція сягне 7,5 відсотка. Такий прогноз пан Азаров оприлюднив під час першого засідання нового уряду на початку тижня. Наскільки реалістичними є ці показники, знають лише фахівці, обізнані з рухом капіталу всередині країни. На прохання «УМ» свою оцінку макроекономічної ситуації в 2007 році висловив керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький.

«Недосконалі» угоди

«Недосконалі» угоди

Перший візит, який було зроблено членами нового уряду за кордон, здійснив позавчора міністр палива та енергетики Юрій Бойко до Москви. Він провів робочу зустріч з головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером та мiнiстром промисловостi та енергетики Росiї Вiктором Христенком. За інформацією газети «Коммерсант», обговорювали такі питання: підписання міжурядових протоколів до угод від 4 січня, вартість природного газу для України на наступний рік, ситуація щодо наповнення українських підземних сховищ «блакитним паливом» та відновлення роботи газотранспортного консорціуму.