«Даруйте, але я не манекен...»

«Даруйте, але я не манекен...»

Хвороба Паркінсона — це повільно прогресуюче неврологічне хронічне захворювання. Найчастіше недуга спіткає літніх людей — тих, кому понад 60. Хоча перші її симптоми можуть проявлятися і раніше — у віці 50-55 років. Зрідка проблема здатна торкнутися також тих, хто не сягнув 40-річного віку, а подеколи — навіть 20-річних.

Забуваєш? На зарядку!

Забуваєш? На зарядку!

Науковці-дослідники висунули теорію про те, що регулярні фізичні вправи позитивно впливають на властивості пам’яті. Фахівці з Каліфорнійського університету в Девісі (США) переконані: фізичні навантаження впливають на настрій і пам’ять. Про це свідчать результати досліджень за участю 38 добровольців.

Коли шлаки тягнуть на дно...

Коли шлаки тягнуть на дно...

Хворіти, певна річ, не хоче ніхто. Бути здоровим — природне людське бажання. Хвороба — справжній злочин проти організму і самого себе, переконана відомий лікар-натуропат Марва Оганян — біохімік з 45-річним стажем лікувальної та лабораторної роботи.

Ліки — не з-під поли

Ліки — не з-під поли

В Україні стартувала система моніторингу наявності ліків для онкохворих у лікарнях. Відтепер пацієнти, які отримують ліки, закуплені державним коштом, зможуть контролювати їх наявність у медичних закладах у всіх областях України — у режимі реального часу. Окрім того, хворий, який придбав препарати за власний кошт, зможе перевірити, чи ці медикаменти не перепродують недобросовісні медики. Зробити це можна завдяки спеціальному коду партії ліків, зазначеному на їх упаковці.

«І вони подешевшають...»

«Міністерство охорони здоров’я не регулює ціни на ліки в роздрібній  мережі і не повинне цього робити». Про це в ефірі одного з телеканалів заявив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі. У Грузії, під час проведення реформ, увесь ринок медикаментів був дерегульований, каже він. І це привело до зменшення цін на ліки на 30-40% , запевняє міністр.

Більше руху, менше солі

Більше руху, менше солі

Лікарі наголошують: у багатьох випадках ризик розвитку онкологічних недуг залежить від способу життя людини. Нові рекомендації від ВООЗ ґрунтуються на простих правилах, про які не можна забувати, якщо дбаєш про власне здоров’я. Дотримуючись цих постулатів, людина здатна запобігти розвитку раку. Отже…

Цільна пшениця — здоров’я рятівниця

Цільна пшениця — здоров’я рятівниця

Споживаючи щодня клітковину, ви оберігаєте організм від багатьох недуг. 20-30 грамів на день цього продукту цілком вистачить для профілактики певних захворювань, кажуть дієтологи. Таким є результат дослідження фахівців Гарвардської школи громадського харчування.

Добрі думки творять дива

Добрі думки творять дива

Як стверджує всесвітньо відомий канадський психолог Робін Шарм, аби кожен день дарував радість, слід дотримуватися кількох нескладних ритуалів. Вони наповнюють життя новим сенсом, допомагають відновити тілесне здоров’я і душевну гармонію. І не впускають у душу безнадію і песимізм. Отже, запам’ятаймо ці ритуали. І берімо на озброєння.

Щоб із носа не текло...

Серед застудних захворювань нежить (або риніт) трапляється, певне, найчастіше. Більшість із нас ставиться до нього, як до незначної і швидкоплинної неприємності, переносячи його «на ногах», ходячи на роботу й ігноруючи лікування.