Спецоперація «Дуля»

Спецоперація «Дуля»

Послухати новоявлених революціонерів із «Народної самооборони» — Юрія Луценка й Тараса Стецьківа — минулої п'ятниці на площу Незалежності у Хмельницькому прийшли більше 10 тисяч небайдужих громадян. Відвідинами міста над Південним Бугом очільник «НаСа» завершив, так би мовити, освоєння Подільського краю. Раніше він побував із презентаційною поїздкою «Самооборони» у Вінниці й Тернополі.

Олександр Черевко: Усе мине, а «Золота підкова» — залишиться

Олександр Черевко: Усе мине, а «Золота підкова» — залишиться

Рівно два роки минає відтоді, як постав перший «помаранчевий» уряд — міністри та керівники інших органів центральної влади вкупі з головами регіональних держадміністрацій. Багато води спливло відтоді, багато хто втратив посади під час наступних ротацій членів Кабміну та обласних очільників. А Олександр Черевко i далi впевнено займає позицiї голови Черкаської облдержадміністрації і керівника регіональної органiзацiї «Народного союзу «Наша Україна». Про засади «помаранчевого» професіоналізму, про те, що вдалося зробити в області після виборів-2004 — в інтерв'ю власкора «УМ» із черкаським «губернатором».

Удар по членах уряду

Останнім часом мешканці Донецького краю, які на минулих виборах давали «на-гора» рекордні відсотки довіри своєму кандидату Віктору Януковичу та його команді, все частіше вголос повторюють зразок чорнуватого гумору. Мовляв, чогось навіть отару овець рахують за кількістю голів, а ось уряд — за кількістю членів... А звідси й той, уже серйозніший, факт, що нині членам уряду Віктора Януковича висловлюють довіру менше половини мешканців Донеччини.

Газотранспортне кучмознавство

Газотранспортне кучмознавство

Ідея створення газотранспортного консорціуму вперше була обнародувана 9 червня 2002 року — в Санкт-Петербурзі президенти Леонід Кучма та Володимир Путін підписали заяву про стратегічну співпрацю України та Росії у газовій галузі. Заява делегувала урядам «у стислі терміни підготувати до підписання українсько-російську угоду(...), яка передбачатиме в тому числі створення на паритетних умовах консорціуму з управління та розвитку газотранспортної системи України».

Хоч не рано почали, та систему не здали

Хоч не рано почали, та систему не здали

Відкриття третьої сесії Верховної Ради п'ятого скликання забарилося майже на три години. Як і обіцяли напередодні депутати від «Нашої України» і БЮТ, опозиція вдалася до блокування трибуни. Вони протистояли спробам передати українську газотранспортну систему Росії і висунули вимоги заслухати звіт урядовців, а також прийняти зміни до законодавства, які б не дозволили передати українську трубу в чужі руки.

Тривога: гази!

Тривога: гази!

Останні події навколо української газової «труби» до болю нагадують початок конфлікту місячної давності між Москвою та Мінськом за найголовніший чинник російської зовнішньої політики — нафту. Газ відіграє для економіки держав не менш важливу роль. Особливо держав постсоціалістичних — із високозатратними технологіями, непрозорими схемами закупівлі енергоносіїв та залежності від єдиного «продавця».
Тиск росіян на партнерів у нашому випадку має свої, суто «антикризові», особливсті. Якщо, скажімо, державні мужі Білорусі йшли у фарватері свого лідера, Олександра Лукашенка, і намагались відстоювати інтереси власної країни і свого народу, то друга людина в уряді Віктора Януковича не приховує свого щирого прагнення задешево віддати стратегічний об'єкт сусідній державі.

МІНІюст на пiдтанцьовцi

МІНІюст на пiдтанцьовцi

Попри заявлену в заголовку тему почну з іншого: депутати Верховної Ради Іван Бокий (фракція СПУ), Юрій Мірошниченко та Михайло Чечетов (обидва — від фракції «Регіонів«) зареєстрували 29 січня проект закону про «Внесення змін до закону України про Конституційний Суд». В чому його суть? Звичайно ж, в урізанні юрисдикції КС і, зокрема, у вилученні з повноважень конституційних суддів права трактувати закони України та її Конституцію. Попри незрозумілість того, що ж тоді входитиме в компетенцію КС, автори законопроекту таки мають рацію: навіщо щось тлумачити в суді, коли є органи та посадові особи, які, відтягнувши на себе ковдру, залюбки роз'яснять будь-яку ситуацію, причому зроблять це так, як цього вимагає та чи інша політична сила, а не закон. Хто замовляє музику — той і отримує коментарі. Візьмемо для прикладу ситуацію з законом про Кабмін: як уже знають наші читачі, ще у вівторок Міністерство юстиції внесло цей акт до Єдиного державного реєстру — попри те, що закон цей не був належним чином оприлюднений, а відтак і не набрав чинності. Нонсенс? Керівник Мін'юсту Олександр Лавринович так не вважає — адже в коментарях для газети «Коммерсант-Украина» він зазначив наступне: той факт, що закон не оприлюднений офіційно, не є проблемою, оскільки підставою для внесення в реєстр є не публікація акта, а лист, що підтверджує його відповідність нормам Конституції. І все ж досі вважалося, що закон запускає в дію факт його друку в офіційних виданнях — «Голосі України» та «Урядовому кур'єрі», а відтак вже існуючий — а не віртуальний! — закон вносять до Державного реєстру. Проте коли дуже треба, можна вочевидь і поперед батька в пекло...

Роман Зварич: Тимошенко називала мене «конченим лібералом»

Роман Зварич: Тимошенко називала мене «конченим лібералом»

Суспільно-політичне життя в Україні являє собою нині цікавий феномен: з одного боку, наявний застій (у найширшому значенні цього слова), підкріплений до того ж розчаруванням соціуму в ідеях та їхніх безпосередніх носіях, а з іншого — події подекуди змінюють одна одну з такою калейдоскопічною швидкістю, що взяте вранці інтерв'ю застаріває вже надвечір. Не встигла «Україна молода» спитати представника Президента в парламенті Романа Зварича про те, що він думає з приводу появи на сайті Верховної Ради закону про Кабінет Міністрів, як навздогін цій розмові прийшла нова звістка: текст згаданого акта розміщує на своїх сторінках «Офіційний вісник України» i не лише вiн, а й «Голос України» та «Урядовий кур'єр». Відтак сумнозвісний закон може набути чинності...

Кулак у ніс владі та опозиції

Кулак у ніс владі та опозиції

«А я сподівався зекономити на пиві», — пожартував Юрій Луценко, проходячи між сидіннями автобуса, який віз провідників «Народної самооборони» і журналістів до Вінниці. Журналістів на перший виїзд нового громадсько-політичного руху зібралося справді багато, майже всі місця зайняли.