Львовом — з колядою

Львовом — з колядою

Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова.

Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна.

Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно».

В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

«В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне.

Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

Андрій Шкіль:  Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль.

Лускання сфер на ідейному секонд-хенді

Геніальний вчений Володимир Іванович Вернадський — засновник і перший президент української Академії наук — розробив учення про ноосферу. «Ноос» грецькою означає «розум». А вчення полягає в тому, що поки «хомо сапієнс» ходив iз дубцем на мамонта та бив на собі доісторичні воші, сферою його життя була біосфера. Коли ж «хомо» подорослішав і, чухаючи потилицю кликом шаблезубого тигра, зробив своє перше відкриття, а потім — ще відкриття, і ще, і ще, і ще — навчився робити щеплення і літати в космос — сферою його життя стала ноосфера. Наукою і творчістю, силою інтелекту і розмаїттям фантазії, волею до знань людина змінила своє середовище. Щоб iти вперед. Щоб не зупинятися.

Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату.

Відзвітуйся, Валентино!

Відзвітуйся, Валентино!

Міністр оборони Анатолій Гриценко вважає неефективною роботу Валентини Семенюк на посаді голови Фонду державного майна. Він закликає її пояснити роботу ФДМ. «Я вимагаю від Валентини Семенюк зробити звіт на засіданні уряду про те, яким чином наповнюється, а якщо говорити прямо — не наповнюється бюджет згідно з законом, яким поставлено завдання для Фонду держмайна», — заявив Гриценко.

Містер дев'яносто шостий

Містер дев'яносто шостий

«Україна молода» вже писала про указ, яким Андрія Деркача, голову «Енергоатому», Президент Віктор Ющенко позбавив посади керівника «Укратомпрому». Адже ця, друга, посада у новоствореній атомній «годівниці» давала можливість без особливих труднощів відчужувати майно підприємств, що перебувають у списку стратегічно важливих, з державної власності в чиїсь пітні руки. Оборудки з «мирним атомом» наразі не вдалися. Пан Деркач, судячи також з «почесного» 96-го місця в списку Партії регіонів, імовірно, не зміг запропонувати партії на виборчі перегони гідного донорського внеску. Втім, попри це та попри конкуренцію інших бажаючих посісти місця в перших почесних п'яти десятках списку, на його місце під сонцем, сиріч під паникадилом Верховної Ради, вплинули й інші мотиви. Один із них, скажімо, реноме політичного перебіжчика, яке закріпилося за Андрієм Деркачем. Кинув одних політичних партнерів, ще одних... значить — легко може кинути й інших.