Кожному своє

Кожному своє

У таборі «Сампдорії» назву «Металіст» скоро сприйматимуть хто зі страхом, а хто і з прокляттям. За два роки харків’яни двічі обскакали італійську команду — спочатку в «плей–оф» Кубка УЄФА, а тепер і на груповій стадії Ліги Європи. Підопічні Мирона Маркевича, обігруючи генуезців удома й відстоюючи нічию на виїзді, помітно покращили статистику зустрічей наших колективів із суперниками з Апеннінського півострова.

«Помаранчевий» реванш

«Помаранчевий» реванш

Напередодні візиту «Арсенала» до Донецька тільки й було розмов про реванш чемпіона країни за поразку з розгромним рахунком 1:5 у Лондоні два тижнi тому. Від результату повторного поєдинку лідерів групи Н залежала міжнародна репутація донецького «Шахтаря», яка, вочевидь, після гри на стадіонi «Емірейтс» покрилася плямами. Водночас і терміни перебування на Донбасі Мірчі Луческу могли скоротитися, якби його підопічнi зазнали невдачі у позавчорашньому двобої. Вочевидь Містерові належало доводити своєму босу, що той не помилився, коли довірив саме румунові вести команду до його нової мрії під назвою Кубок Чемпіонів. «Ми йдемо в правильному напрямку й рахунок на табло не зіб’є нас iз цього шляху», — перед відповідальним двобоєм запевняв журналістів власник «Шахтаря» Рінат Ахметов. А от чи не розходяться слова з ділом, напевно, й мусило підтвердити очне протистояння «гірників» і «канонірів» на заповненій вщерть «Донбас–Арені», куди також завітав і Президент України Віктор Янукович.

Дорогу молодим

Дорогу молодим

Упродовж останнього року головний тренер національної збірної Сергій Бондар не раз наголошував, що планує вдатися до радикального омолодження складу команди, адже її «основа» наразі вже не може боротися за призи на міжнародній арені. Однак, думається, що про результати селекції наставника можна буде дізнатися не раніше липня 2011–го, коли відбудеться чемпіонат світу.

По золото — на кінець світу

По золото — на кінець світу

В останній день жовтня в далекій Новій Зеландії стартував 40–й чемпіонат світу, на який злетілися представники з півсотні країн світу. Академічне веслування не частий гість у Південній півкулі — до 2010 року планетарні форуми там проводилися лише двічі. Цікаво, що в 1978–му країна, яку нині облюбували американські режисери для натурних зйомок фільму «Хоббіт», уже приймала еліту світового веслування.

Програш у дебютi

Програш у дебютi

Очікувати, що з приходом до керма федерації нового керівництва всі проблеми вітчизняного гандболу зникнуть як роса на сонці, було б наївно. А те, що дива не сталося, підтвердив старт національної чоловічої збірної у відборі до Євро–2012. «Синьо–жовті», які влітку не скористалася хорошим шансом поїхати на «мундіаль–2011», тепер ще й ризикують залишитися за бортом наступної континентальної першості. На жаль, наші хлопці, які після відставки Леоніда Захарова залишилися без повноцінного керманича (Борис Чижов наразі керує колективом у статусі виконувача обов’язків), програли два дебютні поєдинки на старті єврокампанії.

Украдений п’єдестал

Украдений п’єдестал

На відміну від минулорічного чемпіонату світу, де «володар кілець» із Луганська Олександр Воробйов приніс Україні одну нагороду з бронзовим відливом, цьогоріч жодному з представників нашої команди не вдалося потрапити до числа призерів світової першості, котра минулої неділі завершилася в голландському Роттердамі. Ослаблена травмами національна збірна не змогла боротися на рівних із суперниками та... суддями. Найбільше прикро за результат Миколи Куксенкова, який під керівництвом батька — старшого тренера чоловічої команди Юлія Михайловича — зупинився за півкроку до «бронзи» в багатоборстві, програвши Джонатану Хортону зі США якихось 0,033 бала.

Яна Дем’янчук: Із кожним роком страхів стає менше

Яна Дем’янчук: Із кожним роком страхів стає менше

Поспілкуватися із 17–річною Яною Дем’янчук вдалося одразу після її повернення з Голландії, де проходив 42–й чемпіонат світу зі спортивної гімнастики. У дещо розгубленому дитячому голосі відчувалася втома, а, можливо й, розпач від не зовсім вдалого виступу, що закінчився падінням. Здавалося б, вихід у фінал і восьме місце у вправі на колоді для дебютантки такого роду змагань — непоганий результат. Проте глибоко в душі ця тендітна дівчинка (Яна важить лише 36 кг!) розуміла, що після минулорічного тріумфу «на Європі» від неї чекатимуть нагород і «на світі». Можливо, для кращого виступу забракло психолога — як відомо, його в нашій гімнастичній збірній немає.

Як оцінила свій виступ у Голландії сама спортсменка, чого вона постійно боїться та що найбільше тривожить юне серце, «Україна молода» довідалася в української гімнастичної «дюймовочки».

Кіборги на стадіонах

Кіборги на стадіонах

Попри те, що Всесвітня атнидопінгова агенція (ВАДА) щороку посилює заходи боротьби з «нечистими на шлунок» спортсменами, інформаційний простір час від часу все одно потрясають допінгові скандали. На початку жовтня у вживанні забороненого препарату кленбутерол звинуватили триразового переможця велобагатоденки «Тур де Франс» Альберто Контадора. Поки іспанець очікує вердикту спортивної Феміди, тріо відомих російських біатлоністів — Альбіна Ахатова, Катерина Юр’єва та Дмитро Ярошенко — після дворічної дискваліфікації, пов’язаної із застосуванням еритропоетину, готується повернутися на європейські стрільбища. А от для вітчизняної багатоборки Людмили Блонської допінгові ігри завершилися сумно. Українка, не встигши порадіти олімпійському «сріблу» 2008 року, була змушена не тільки повернути медаль назад МОКу, але й назавжди розпрощатися зі своєю легкоатлетичною кар’єрою. Нагадаємо, що одразу після завершення Пекінської олімпіади нашу семиборку вдруге спіймали на «гарячому» і покарали довічною дискваліфікацією.

«АЗ», буки й Абрамович

«АЗ», буки й Абрамович

«Кризове» київське «Динамо» позавчора під дощем в Алкмарі таки здобуло першу перемогу в Лізі Європи. Звісно, Олегу Лужному непросто за короткий термін поставити команді гру й прищепити своє бачення футболу. Серйозно працювати з гравцями доведеться взимку — незалежно від того, чи буде це новий фахівець, чи на посту головного залишиться Лужний, він має підготувати «біло–синіх» як у тактичному, так і фізичному плані краще, ніж це вийшло у Валерія Газзаєва. Звісно, якщо клуб прагне піднятися на вищий рівень, а не борсатися поміж європейських середняків. А боротися з ними вельми непросто, бо звиклі до Ліги чемпіонів динамівці, як виявилося, недалеко від них пішли. «Хлопці віддали на полі всі сили й продемонстрували майстерність, якою нині володіють», — визнав Олег Романович після матчу в Голландії, який гості виграли з рахунком 2:1.