Сезон на замку

Коротке слово «локаут» зараз є справжнім нічним жахом для північноамериканського баскетболу. Ще 1 липня керівництво НБА заявило, що старт нового регулярного сезону, запланований на початок листопада, перебуває під загрозою.

Ви мені підіграйте...

Добре, коли поети йдуть у музику — їм завжди є що сказати. Добре, коли ці поети знаходять собі музикантів відповідного рівня — у їхній спільній роботі завжди можна знайти щось цікаве. Так було і з численними проектами Юрія Андруховича з польськими джазменами, і зі співпрацею Сергія Жадана з харківським гуртом «Собаки у космосі».

Мертвий «Півень» чи живий?

Мертвий «Півень» чи живий?

«Держава — це я», — сказав колись французький король Людовік XIV. Мабуть, вокаліст «Мертвого півня» Михайло Барбара думав схожим чином, коли давав старт цим подіям. А можливо, хлопцям із гурту просто стало нудно в середовищі спокійного українського рок–н–ролу, і вони вирішили розважити публіку в такий спосіб.

Куди нам та путівочка...

На межі літа й осені Белград перетворився на справжній центр стрілецького спорту. На початку серпня в столиці Сербії проходив чемпіонат Європи у «кульовиків» та «стендовиків», а вчора ввечері тут завершилася світова першість зі стендової стрільби. На відміну від змагань місячної давнини, цього разу українці обійшлися без нагород. Воно й логічно: у серпні на ЧЄ медалі для України здобували лише майстри кульової стрільби. Натомість «стендовики» зараз не є лідерами в Європі, що вже казати про світовий масштаб.

Висока проба «пивзаводу»

Висока проба «пивзаводу»

Минулого року, коли наше «Динамо» змагалося з білоруським БАТЕ в груповому раунді Ліги Європи, Олег Гусєв обізвав борисовців «командою пивзаводу», яку кияни мають обігрувати за будь–яких умов. Зараз динамівцям мало б бути подвійно соромно: український флагман не зміг подолати кваліфікацію Ліги чемпіонів, тоді як «Борисовський завод автотракторного електрообладнання» вдруге в історії пробився до групового етапу Суперліги.

Високий політ аматорів

В 1/32 фіналу національного кубка ще не змагаються представники прем’єр–ліги, але за результатами цього раунду вболівальники отримали кілька несподіванок. Насамперед це стосується виступу аматорських клубів, які пробилися до цього турніру через свої змагання (переможець і фіналіст Кубка ААФУ мають змогу стартувати в розіграші серед професіоналів). Минулого року таким чином яремчанські «Карпати» дісталися 1/16 фіналу, де серйозно попсували нерви «Волині», програвши на своєму полі з рахунком 4:5. Нині ж до аналогічної стадії вийшли аж два аматорські колективи — «Берегвідейк» із Берегового Закарпатської області (володар любительского кубка) та «Словхліб» із Донеччини. Команда зі Слов’янська в попередньому раунді не грала, оскільки суперник — житомирські «Житичі» — знявся з розіграшу. Тепер представникам Донбасу випало змагатися вдома з першоліговою «Одесою», й одесити позавчора стали одними із шести представників першої ліги, що припинили боротьбу за Кубок.

Потьмянілий «Рубін»

Потьмянілий «Рубін»

У матчах стикового раунду Ліги чемпіонів українські вболівальники вочевидь стежать за долею казанського «Рубіна», який на цьому етапі змагається з «Ліоном». Хтось бажає татарам поразки за «наругу» над київським «Динамо», хтось уболіває за сусідів. Після вівторкових поєдинків втішеними залишились перші.

Плов замість борщу

Склад нашої «молодіжки», що позавчора ввечері з перших хвилин вийшов на фінальний матч Меморіалу Лобановського, ледь не на сто відсотків відрізнявся від «старту» команди, яка днем раніше обіграла ізраїльтян у півфіналі. Лише оборонець запорізького «Металурга» Євген Опанасенко знову відіграв два тайми без замін, решта ж нинішньої «основи» або вступила в гру з лави запасних, або взагалі залишилася в резерві. Така ротація зрозуміла. Хоча бажання перемогти на турнірі ніхто у збірній України не приховував, але для тренера важливіше перевірити в бойових умовах усіх запрошених гравців. А Павло Яковенко викликав аж 25 виконавців U–21.

Поступ нового призову

Поступ нового призову

Учетверте залишити в Україні кубок турніру пам’яті Валерія Лобановського учора ввечері мала шанс наша «молодіжка», яка у фіналі цього змагання зустрічалася з узбецькими однолітками. Напередодні — у вівторок — у Києві стартував уже дев’ятий меморіал на честь великого тренера київського «Динамо» та збірної України. Цього разу до нас у гості приїхали молодіжні збірні Узбекистану, Сербії та Ізраїлю. Востаннє українці ставали переможцями такого турніру в 2009 році, коли у фіналі переграли турків.

Із гендерною рівністю

Із гендерною рівністю

Дві нагороди привезли українські сучасні п’ятиборці з британського Мідуея, де позавчора закінчилася континентальна першість. Загалом до Англії їздили восьмеро наших спортсменів, порівну чоловіків та жінок. І в результаті на кожну зі статей припало по медалі третього ґатунку: бронзовими призерами в особистій першості стали Дмитро Кирпулянський та Вікторія Терещук.