У гості до стародавньої столиці

У гості до стародавньої столиці

Наступними вихідними в парку «Київська Русь» відбудеться грандіозний міжнародний фестиваль клубів історичної реконструкції «Гості стародавнього Києва XV століття». Учасників фестивалю (а це не лише українці, а й гості з Польщі, Білорусі, Литви та Росії — дійство відбуватиметься під патронатом посольств цих країн в Україні) поселять у реконструйованому середньовічному військовому таборі поруч iз відтвореним київським дитинцем. «Удень ми змагатимемося в чесних, часто жорстких поєдинках, можливо, навіть із травмами. А вночі біля вогнища будемо обговорювати минуле своїх країн та народів. Це хороший привід дійти до компромісів у складних питаннях, які виникають у сусідніх народів», — розповів під час учорашньої прес–конференції в інформагенції УНІАН другий секретар посольства

Хто бачив європротокол?

Відучора набрав чинності закон про спрощення оформлення ДТП. Відповідно до його положень, відтепер водії мають право оформити бланк про ушкодження авто (так званий європротокол) для страхових компаній самостійно, не викликаючи працівників Державтоінспекції. Але це за умови, якщо в дорожньо–транспортній пригоді ніхто не постраждав, версії про причини та перебіг події в її учасників збiгаються, ніхто з водіїв не перебував під дією алкоголю чи наркотиків, всі учасники ДТП застраховані, а сума завданих збитків не перевищує 10 тисяч гривень. У такому випадку водії повинні звернутися лише до своїх страхових компаній. Цікаво, що укладення європротоколу рятує від штрафу за порушення Правил дорожнього руху.

Вишиванка пасує до джинсів

У неділю в центрі Києва пройшов Марш вишиванок, організований студентами столичних вишів. На акцію зібралося близько сотні учасників, переважно молодь, хоча були й зовсім маленькі діти та люди похилого віку. Хлопці й дівчата в національному одязі пройшли від Золотих воріт до київського Подолу та знову піднялися на Хрещатик. Дорогою учасники вигукували «Україна — понад усе» та «Слава Україні!».

Свічка для непродажних

Свічка для непродажних

Одинадцять років тому був убитий опозиційний журналіст Георгій Гонгадзе. Ця подія стала останньою краплею в чаші людського терпіння й викликала хвилю протестів, відомих сьогодні як акція «Україна без Кучми». Сьогодні при владі інші люди, але знову доводиться говорити про несвободу слова й тиск на журналістів.

Русифікація з пелюшок

Повернути російську мову в дошкільні та навчальні заклади — саме таку мету переслідує правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна» інформує, очільником якого є нардеп від Партії регіонів Вадим Колесніченко. Як розповів останній в інформагенції УНІАН, їхня організація підтримуватиме російськомовних батьків, які хочуть створювати в дитсадочках групи, де навчання будуть проводити рідною для дітей російською мовою. Для відкриття такої групи необхідно лише... п’ять заяв від батьків малюків. Це, підкреслив пан Колесніченко, не суперечить демократичному українському законодавству й відповідає рекомендаціям Європейської хартії регіональних мов або мов національних меншин.

Умиротворення Кирила

Україну знову, цьогорiч уже вчетверте, відвідує патріарх Кирил. Цього разу він приїхав на два дні до Луганська. Вчора ввечері глава РПЦ відвідав Володимирський кафедральний собор, а сьогодні проведе літургію на театральній площі міста. Заплановано також вiдвiдини Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, закладення каменю майбутнього храму Ікони Божої Матері «Умиління», а ще — зовсiм не пасторськi вiдвiдини пiдприємства «Луганськтепловоз».

Осучаснити Тараса Григоровича

Учора за сприяння Всеукраїнського благодійного фонду «Велика родина» розпочався міжнародний конкурс кінопроектів на найкращий художній фільм про Тараса Шевченка. Про це розповів президент Фонду Юрій Рубан. Проект діє в рамках святкування 200–річного ювілею великого поета, який відзначатимемо у березні 2014 року. «Ми бачили, як відзначали ювілей Гете в Німеччині, тож хотілося б, щоб і святкування 200–ліття з дня народження Шевченка не стало тією формальністю, якою були ювілеї в Радянському Союзі», — пояснив ініціативу пан Рубан.

«А ми тую червону калину...»

У суботу на схилах Днiпра навпроти Аскольдової могили вандали спаплюжили мiсце пам’ятi Голодомору — Калиновий гай. Вони повиривали таблички, зроблені у вигляді надгробних хрестів, на яких було вказано назви сіл, що вимерли вiд голоду в 1932—33–х роках. Таблички величезною купою зловмисники поскидали неподалiк на смітнику.

З левом поки не спатиму

З левом поки не спатиму

Вдало закінчився вчора експеримент художника–анімаліста із міста Василівка Запорізької області 40–річного Олександра Пилишенка. Нагадаємо, він прожив у клітці з левицею на ім’я Катя 35 днів. Через тиждень після початку експерименту Катя народила двох левеняток — Августу та Августа. «Дівчинку» мають відвезти до цирку, а «хлопчика» сім’я Олександра хоче забрати до себе в дім і виховати як компанійського та доброзичливого «Мауглі навпаки».

Крихітка на мільйон «баксів»

Крихітка на мільйон «баксів»

Наші співгромадяни продовжують дивувати світову громадськість витратами «на широку руку». Так, нещодавно в одному з найдорожчих міст світу донька голови Державної служби зайнятості Володимира Галицького та співачка Маргарита спромоглася розбити п’ять автомобілів, які вважають одними з найдорожчих у світі. Красуня на «Бентлі» в’їхала в «Астон Мартін», а потім врізалася в «Мерседес», «Феррарі» та «Порш». Люди в аварії не постраждали.