Як у казкової принцеси

Як у казкової принцеси

Починаючи з 22 серпня, 138 пам’яток з усіх регіонів змагалися за право увійти до переліку семи чудес України в номінації «замки, фортеці, палаци». Учора в Митрополичих палатах Софії Київської було оголошено переможців конкурсу, організованого фондом Миколи Томенка «Рідна країна». За результатами голосування до списку найкращих увiйшли: Аккерманська фортеця (Одеська область), Алупкинський (Воронцовський) палац у Криму, Кам’янець–Подiльська фортеця у Хмельницькiй областi, Луцький верхнiй замок (Волинь), Митрополичий палац у Чернiвцях, палац у Качанiвцi (Чернiгiвська область) та Хотинська фортеця (Чернiвцi). Спецiальнi вiдзнаки отримали також Бахчисарайський (ханський) палац у Криму, Олеський замок (Львiвська область), Палац Кирила Розумовського в Батуринi (Чернiгiвська область) та Чигиринська фортеця — резиденцiя Богдана Хмельницького в Черкаськiй областi.

Ні купити, ні продати

З 1 січня набирають чинності нові правила­ реєстрації нерухомості. Відтепер реєструвати право власності буде орган­ Міністерства юстиції «Укрдержреєстр». А Бюро технічної інвентаризації, яке досі узаконювало операції купівлі–продажу, видавало довідки та проводило технічне дослідження об’єктів, тепер займатиметься винятково упорядкуванням уже наявної бази даних та попередньою технічною інвентаризацією в будинках, котрі здають в експлуатацію. У зв’язку з цим регіональні БТІ перестають приймати заявки на оформлення купівлі–продажу з 1 грудня, а столичне — з 15–го числа цього ж місяця.

Аж дах зриває!

Аж дах зриває!

Потужний циклон з епіцентром у північно–західних областях Російської Федерації дійшов і до України. Пориви вітру, які сягали 25—30 метрів за секунду, пошкодили лінії електропередач, внаслідок чого у ніч iз 28 на 29 листопада було знеструмлено 160 населених пунктів у 12 областях України (54 — у Київській області, 49 — у Житомирській, 14 — у Вінницькій, 11 — у Тернопільській, 9 — у Черкаській, 7 — у Волинській, 5 — у Чернігівській, 4 — у Кіровоградській, 3 — у Рівненській, 2 — в Івано–Франківській та по одному в Дніпропетровській та Запорізькій областях).

До Різдва є час очиститися

З 28 листопада й аж до 7 січня у православних та греко–католиків триватиме Різдвяний, або Пилипівський (оскільки настає одразу після дня пам’яті святого апостола Пилипа), піст. Цього року його початок збігся в часі з римо–католицьким Адвентом: він також триває до Різдва, яке християни західного обряду, нагадаємо, відзначають 25 грудня.

Не дивіться на депутата — йому соромно

Прийняття рішень про виділення земель — справа інтимна. А депутат — істота сором’язлива від народження. Принаймні таке враження складається після того, як броварські обранці заборонили проведення відео– та аудіозапису під час відкритого (!) засідання міської ради. І це не дивно, адже на цьому засіданні депутати ухвалили рішення про виділення без аукціону земельної ділянки в центрі міста площею 0,22 га ПП «Феско» — підприємству голови Партії регіонів у Броварах Сергія Федоренка.

Чіпована красуня

Заклики екологів відмовитися від живих новорічних ялинок знаходять дедалі більше прихильників. Але турбота про природу тут часто ні до чого: для багатьох людей вирішальним аргументом на користь штучної зеленої красуні є те, що, придбавши один раз, її можна використовувати щороку. Адже «одноразові» деревця стають дедалі дорожчим задоволенням. І цього року їх вартість знову зросте.

Знову вакцина–убивця?

В Одесі призупинено планове профілактичне щеплення після раптової смерті дворічної дитини. Мати хлопчика Марина Горілчана, яка сама є медиком за фахом, звинувачує лікарів та неякісну вакцину. Лікарі ж, як завжди у таких випадках, стверджують, що трагічний випадок є збігом обставин. «Тільки за даними поліклініки, цією вакциною було щеплено більш як 250 дітей. Жодного випадку ускладнення зареєстровано не було. Тому сьогодні говорити про те, що є причинно–наслідковий зв’язок між вакцинацією і відповідним перебігом патології, не можна, але це попередній результат», — зазначив у коментарі ТСН керівник управління охорони здоров’я Одеської міськради Сергій Калінчук.

Як наш сирота зробив Елтона Джона батьком

Як наш сирота зробив Елтона Джона батьком

Сер Елтон Джон, який останні кілька днів перебував у Києві, — не лише визначний композитор, музикант і співак, а й відомий громадський діяч. Уже багато років він усіляко сприяє боротьбі з епідемією СНІДу, тож не дивно, що, приїхавши з концертною програмою в Україну, британець не обмежився самим лише виступом. І презентував спільний із благодійним фондом Олени Пінчук «АнтиСНІД» проект «Право на здоров’я», спрямований у першу чергу на підтримку бездомних дівчат та молодих жінок.

Сирітство у спадок

Переважна більшість українців, які хочуть усиновити дитину, шукають малюка віком до трьох років без вад здоров’я. Проте, як розповіла вчора на прес–конференції з цього приводу екс–директор Держдепартаменту з усиновлення і захисту прав дитини Людмила Волинець, і тих 700 немовлят, від яких батьки щороку відмовляються й залишають у пологових будинках, дві третини мають серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому на усиновлення здорових малюків — черга, а хворі залишаються безбатченками: більшість дітей–сиріт в Україні — шкільного віку. «А їм теж потрібна любов та сімейний затишок, — наголосив колишній міністр молоді в уряді часів президентства Віктора Ющенка, а нині — уповноважений Президента Януковича з прав дитини Юрій Павленко. — І не треба думати, що старших дітей важко перевиховати. Практика показує, що це не так».