За ініціативи сільської ради Котлярки місцевий художник Володимир Герасимчук замінив кепку в руці на "Кобзар", також змінив підборіддя, а піджак перетворив на пальто.
Нещодавно у Каневі на Черкащині презентували антологію творів сучасних українських поетів, що тісно переплітаються й суголосні з творами та меседжами Тараса Шевченка. Збірка отримала назву «Шевченковий блокпост».
Десять років тому, 9 березня 2014-го, в окупованому російською армією Сімферополі сталася найбільш значуща подія українського спротиву в ті трагічні дні: тисячі українців півострова прийшли з синьо-жовтими прапорами до пам’ятника Тарасу Шевченку.
На замовлення столичного університету ім. Т.Г.Шевченка 60 років тому мистецький колектив генерації шістдесятників — Алла Горська, Опанас Заливаха, Галина Севрук, Людмила Семикіна та Галина Зубченко, створили вітраж «Шевченко. Мати».
За його словами, під час війни важливими є люди культури, які розповідають про Україну, зберігають пам’ять про все, через що проходить український народ, і відроджують те, що дає людям сили.