Говоримо українською

Переселення, нехай і вимушене, із зони АТО посприяло не тільки можливості тим, кого так довго політики ділили на «схід» і «захід», подивитися один одному у вічі й позбавитися багатьох стереотипів, а й організувати своєрідний культурний обмін.

Хоч у фільмах не брешіть!

Хоч у фільмах не брешіть!

«Раніше мені здавалося, що Росія продукує свої військово-ментовсько-кримінальні серіали для того, аби експортувати їх в Україну та інші пострадянські країни з метою підтримувати в стані активності їхні п’яті колони. Але виявилося, що це не вся правда. Найстрашніше, що ця культурна парадигма і є основою ментальності сучасної Росії. Тобто за останні 70 років у ній нічого не змінилося: третина країни сидить у зонах, друга третина їх стереже, а ще третина знімає про це кіно і підтримує цю ідеологію.

Українське дратує

Російська агресія проти України набуває зовсім несподіваних форм. Днями у болгарському дитячому таборі «Містрал» дітям, які захотіли відзначити День українського прапора в національних строях, заборонили одягати вишиванки та будь-які інші атрибути української символіки.

Намалюй мені метелика

Намалюй мені метелика

Усім відома істина: хочеш змінити світ на краще — почни із самого себе. Саме так і вчинив колишній журналіст «УМ» киянин Богдан Гдаль, зробививши свій під’їзд справжньою арт-галереєю. Політолог за освітою, дизайнер за професією і митець за покликом душі до втілення цієї мрії ішов майже два роки. І ось результат: звичайний під’їзд пострадянського зразка на вулиці Автозаводська у Києві з-під руки майстра перетворився на чудову інсталяцію в стилі народного мистецтва та творчу музу для оточуючих.

Зіпсований «іфтар»

У Бахчисараї під час святкування одного з найбільших мусульманських релігійних свят, що називається Ніч упризначення, невідомі ввірвалися з обшуком до приміщення кримськотатарського кафе «Мусафір». У цей час у закладі було понад 100 людей — вони зібралися на ритуальний обід «іфтар» (розговіння).

А чи був ляпас?

«Усе почалося з бажання одеситів втілити в життя «Закон про відновлення довіри до судової системи України», а закінчилось тим, що суддя Чванкін поїхав додому на своєму «Бентлі», а Марка Гордієнка заарештовано», — так відреагували користувачі соцмереж на скандал, який розгорівся в понеділок під стінами Київського районного суду в Одесі.

Навіщо платити більше?

Білий потрісканий кахель, старі лавки, покриті обдертим дерматином, обладнання радянського виробництва та довжелезні черги і непривітність (а іноді на додачу ще й некомпетентність) медперсоналу. У багатьох випадках саме з такими реаліями доводиться стикатися пацієнтам наших лікарень, особливо на периферії.

Віднайти код нації

Віднайти код нації

На днях у столичній галереї MyGallery, що на Подолі на вулиці Кожум’яцька, 18, розпочалась етнокультурна експозиція українського національного рушника «Код нації». Експонати для виставки надав третій Президент, активний борець за українське духовне відродження Віктор Ющенко. «Хоча я — економіст, але впевнений, що націю об’єднає не ВВП, не зарплати, а дві фундаментальні речі — мова і національна культура.

Вдаримо Автомайданом по iнформацiйнiй iзоляцiї

Вдаримо Автомайданом по iнформацiйнiй iзоляцiї

Автомайдан вирушив до Європи шукати моральної та матеріальної підтримки для України в рамках проекту West Wing Project. У неділю після благословення владики Стефанія на Майдані активісти вирушили до Львова, звідки стартували в бік кордону з Польщею. Заплановано, що акції на підтримку України відбудуться у Кракові, Відні, Парижі, Брюсселі, Амстердамі, Берліні та Варшаві — на площах міст, де раніше мiсцеві громади вже висловлювали солiдарнiсть iз нашою країною.

Стерти з пам’яті

У Росії невідомі почали руйнувати меморiальний музей політичних репресій «Перм-36» у селищi Кучино Чусовського району Пермської областi. За словами колишнього директора цього меморіального комплексу Тетяни Курсіної, робітники зрізали бензопилкою автентичні дерев’яні конструкції та металеві ворота зони.