Валентина Королькова: Ми не наймалися комусь догоджати

Валентина Королькова: Ми не наймалися комусь догоджати

Як виглядає підготовка до ви­борів з боку Партії регіонів? Це роздача продуктових наборів, іменні листівки, подачки ви­борцям (часто — за рахунок комунальних бюджетів). Як агітує опозиція? Поки що не агітує — а все ще домовляється.

Мова про розпуск

Не треба мати багато сміливості, щоб за півроку до чергових виборів заявити про дострокові. Сидіти у Верховній Раді й так залишилося недовго, місяць в один бік чи в інший — то вже неважливо. Але голова парламенту Володимир Литвин усе–таки вирішив бути різким.

З обухом — по голову

З обухом — по голову

Брутальна поведінка народного депутата спричинила те, що вибори міського голови в Обухові обговорювали на парламентському рівні. «Регіонал» Петро Мельник, який є одним із найактивніших парламентських забіяк, нахабно застосував фізичну силу до депутатки з «НУНС» Ірини Геращенко, намагаючись винести її з однієї з виборчих дільниць.

Чотири має дорівнювати одному

Попри заклики деяких політиків до об’єднання всього опозиційного руху в один передвиборчий список, наразі гуртування відбувається довкола окремих партій. Так, «Народна самооборона» пішла слідом за ПРП — у «Батьківщину».

Страсті Страсбурга

Страсті Страсбурга

Сьогодні завершується сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Очікується ухвалення рішення також щодо України. Проект резолюції має назву «Функціонування демократичних інституцій в Україні».

Закон «регіонального» відбору

Венеціанська комісія вкотре розкритикувала намір української влади перейти на змішану систему виборів. Відповідну заяву вчора оголосив секретар комісії Томас Маркерт, виступаючи на комітетських слуханнях українського парламенту, присвячених виборчим проектам.

На дільницю — як у супермаркет

На дільницю — як у супермаркет

День голосування в Україні неможливо уявити без списку виборців і спеціально захищених бюлетенів. Проте винахідники з Української академії наук (не плутати з НАНУ) пропонують інший спосіб голосування. Цю систему вони назвали «Гарант».

Сольна партія

Комуністична партія вже позбулася Леоніда Грача, вже виключила з партії його сподвижників, які допомагали організовувати нелегітимну партійну конференцію у Криму, але для надійності ще й вирішила ліквідувати 15 осередків на півострові.

Бумеранг «ківаловщини»

Бумеранг «ківаловщини»

П’ять років в опозиції змінили багато речей у Партії регіонів. Політики із ПР поступово звикали до наметів, мітингових виступів, блокувань парламентської трибуни, та так, що вже, очевидно, й забули, як колись поводилися в коридорах влади.

Нехай вона собі працює

Партія регіонів не бачить зараз можливостей для позитивного голосування за відставку уряду, тому не вважає за потрібне розкручувати цю тему. Відповідну заяву зробив віце–спікер–«регіонал» Олександр Лавринович.