Дім із «музикою»

Дім із «музикою»

За цей час мешканці будинку № 16, що на вулиці Саратовській на Нивках, обходили вже майже всі інстанції — від ЖЕКу до «Київенерго» і міліції. У будинку, де більшість жителів — пенсійного віку, ніхто не може спокійно виспатись, але відповідальні посадовці не вбачають у цьому якоїсь проблеми. Так, у житлово-експлуатаційній конторі скарги мешканців на шум бойлерної вже навіть не сприймають як щось серйозне. «Мене вже із ЖЕКу № 1018 виводять попід руки, — поскаржилась одна з мешканок будинку. — Так до нас там тепер ставляться. І то правду кажуть: хочеш собі мороки — зв'яжися із ЖЕКом!»

Етно-«Шешори»

Фестиваль, який третій рік поспіль проводить інформаційний центр «Зелене досьє», Iвано-Франківська облдержадміністрація та облрада у селі Шешори Косівського району Івано-Франківської області, набуває все більшої популярності. Цього року гостей фестивалю, які приїхали з різних областей України та європейських країн, нарахували до п'яти тисяч — за словами організаторів, це майже вдвічі більше, ніж минулорiч. «Головне на Фестивалі етніки — має звучати автентична, місцева музика. Це може бути рок, фольк, джаз, що завгодно», — розповідає про ідею одна з організаторів Катерина Малькова.

«Паличка» на обiд

«Паличка» на обiд

Літо — це сезон харчових отруєнь і кишкових інфекцій. Сонце пригріває, і різноманітні мікроорганізми, в тому числі хвороботворні, стають живішими за всіх живих. А спрага, викликана спекою, часто зводить нанiвець застороги лікарів щодо вживання сирої води та купання у закритих водоймах. Отож спалахи кишкових інфекцій стають звичним явищем. Проте їх цілком можна попередити, якщо дотримуватись простих гігієнічних правил. Як не хочеться повторювати банальне «мийте руки з милом перед їдою!» але, на жаль, це один з тих простих запобіжних заходів, про які іноді забувають.

«Карету» менi, «карету»!

Мій знайомий лікар швидкої допомоги, який пропрацював у ній майже тридцять років, нині, себто за часів незалежності, називає «швидку» «кісткою, яку кинули голодним хворим». «Ми — в усі дірки затичка. Де недодивився дільничний терапевт, педіатр, де якого бомжа «загубили», де в кого труби з похмілля горять — на все рада одна: «швидка допомога», — розповiдає Олексій Ігнатенко. — Якщо подумати, то власне медичних послуг ми надаємо дуже мало — більше перевозимо пенсіонерів та п'яниць розбуркуємо. Але ж не виїхати не маємо права — бо ж «швидка»! Остання інстанція!»

Наркотик — під замок

Але навряд чи це вирішить проблему, тому що наркотики реалізують «з-під прилавка» не лише в Донецьку, де недавно вибухнув гучний скандал. Проте саме донецькі громадські організації звинувачують міську владу та Міністерство охорони здоров'я України в тому, що дітям і підліткам в аптеках вільно реалізують сильний наркотик.

Перехідна, але не безнадійна

На думку як європейських експертів, так і наших, для того щоб змінювати систему охорони здоров'я, слід спочатку зрозуміти, як вона працює. Тепер у них є аналітичний огляд «Системи охорони здоров'я у перехідний період: Україна», який недавно презентували у Міністерстві охорони здоров'я України.

За доктора слово замовте

Це свято завжди відзначають у третю неділю червня. До цього дня представників найгуманнішої професії по всій Україні звично вітатимуть представники влади, говоритимуть про їхню святу працю на користь народу, даватимуть почесні грамоти, звання «Заслужений лікар»...

«Гірське сонце» дітям більше не світить

Якщо вірити даним, які не так давно повідомив міністр охорони здоров'я Микола Поліщук, оздоровлюватись дітям скоро буде просто ніде. Міністр злітав до Криму і відвідав там за вихідні 10 санаторіїв Міністерства охорони здоров'я. В основному це специфічні легеневі й туберкульозні санаторії, також там лікують кістково-суглобову патологію.

Кусючі німфи

Кусючі німфи

Кліщі — перший ворог туристів, які сміливо забираються в густі чагарники і затінені хащі. Вони падають на людей і тварин з дерев і кущів, і їх присутність навіть одразу не завважиш, оскільки розмір такого паразита — не більше чверті сірникової голівки. Це потім, коли насмокчеться крові, кліщ роздувається до розмірів невеличкої квасолини, так що його можна сприйняти за бородавку.
Травень-червень — період активного розмноження кліщів. Ці комахи настільки дрібні, що їх не завжди помічають і зважають на цю небезпеку. Проте хвороби, носіями яких вони можуть бути, є серйозною загрозою здоров'ю людини.
Як повідомили редакції «УМ» фахівці відділу паразитології Київської міської санстанції, найкраща профілактика укусів кліщів — це усвідомлювати небезпеку і, вирушаючи на природу, вдягатися як слід.