Колесами по паличці Коха

«Автопробігом — по бездоріжжю і нехлюйству!» — із таким лозунгом, як відомо, Остап Бендер «знімав пінку і вершки» з мешканців сіл і містечок на маршруті Москва — Харків. Проте автопробіг, який стартонув учора від Міністерства охорони здоров'я України, має зовсім іншу, суспільно корисну мету: під гаслом «Україна проти туберкульозу та онкозахворювань» він має привернути увагу місцевої влади в регіонах до проблеми зростання цих захворювань. Сьогодні бригада лікарів автопробігу працюватиме у Житомирській області, а до кінця тижня вони мають добратися до мешканців Рівненської, Луцької та Львівської областей. У кожному регіоні планують обстежити близько 600 осіб. Акція триватиме до 1 червня і охопить 15 областей України.

Не в ліках справа

За словами синів знаменитого фітотерапевта, Олександра та Ігоря Зубицьких, препарати, які сьогодні випускає товариство з обмеженою відповідальнiстю «Народна медицина Данила Зубицького», можуть зашкодити здоров'ю людей, які їх купують, тому що в його керівництві не залишилось жодного представника династії Зубицьких, які володіють головними секретами виготовлення ліків.

З вогнем на «Ви»

З вогнем на «Ви»

Сьогодні українські пожежники відзначають професійне свято. Чесно кажучи, коли рятувальники й пожежники об’єдналися — в народну службу порятунку «01», було цікаво, а чи залишать вогнеборцям їхнє свято? Адже в рятувальників також є своє. Залишили. Без сумніву, цілком справедливо. Бо хто мав нагоду зустрітися з вогнем віч-на-віч, той знає, що насправді «червоний півень» — звірюка зажерлива і небезпечна, просто так не здається. З якою навіть люди цієї благородної професії говорять на «Ви». Тож бажаємо їм лише перемог у своїй роботі. І нехай цієї роботи буде якомога менше. Про один із таких героїчних буднів —

ПДВ на дистильовану воду

З новим роком прийшло не тільки нове щастя, а й подорожчав один вид ліків — суміші, виготовлені в рецептурних відділах аптек. Зайшовши вперше після свят до аптеки по 10-відсотковий розчин тіосульфату натрію, Валентина Іванівна була прикро здивована, коли замість звичних 2,09 гривні з неї попросили 2,50. Поцікавившись у фармацевта, чому проста операція з розбавлення більш концентрованої суміші тіосульфату натрію водою стала дорожчою, пенсіонерка почула, що відтепер, згідно з рішенням Кабінету Міністрів, аптекарі платять податок на додану вартість.

Миколай приніс... «Монстрів»

Червоний зал, який директор Будинку кіно Віталій Синкевич завжди віддає у розпорядження Київської міської асоціації багатодітних сімей на Миколая, швидко наповнювався гамірливими юними глядачами, приємно збудженими у передчутті свята. Що то сьогодні їм принесе святий Миколай? Ці діти з великих родин зі своїми братиками і сестричками, мамами й татами не часто можуть влаштувати собі свято. Як і дітлахи з дитбудинку «Берегиня», яких теж запросили організатори акції.

Колиска для генія

Колиска для генія

Казали мені мама, навчені життям, що перша дитина народжується випадково, бо молоді батьки не дотримали правил безпеки, друга — щоб зберегти шлюб. А вже третя — це та, що народжується в любові та згоді, коханому чоловікові на щастя. Вона буває найрозумніша. З цим життєвим жіночим висновком можна не погоджуватися. Для когось перша і єдина дитина — плід щирої любові, і в неї вкладаються всі сили і надії. А дехто не дбає і про своїх багатьох дітей, невідь навіщо й народжених. Але сліди того, що пізніші діти — вдатніші, знаходимо не тільки в казках, де третій син — найрозумніший (хоч і зветься дурнем чи нечупарою). У давніх релігіях вірили, що, звівши юну дівчину та мудрого старого, якщо він, звичайно, ще при чоловічій силі, можна отримати бога. Батькові Конфуція, людини, яка створила систему ідей, яка живе і процвітає вже понад дві тисячі років — конфуціанство, — було 70 років. Чим не бог? Здавна люди підмітили такий закон життя, що від старішого батька — розумніші діти.

Саме цю закономірність живої системи людства досить простим спершу шляхом виявили дніпропетровські вчені Ігор Алексахін та Олексій Ткаченко. Вони вибрали з великої радянської енциклопедії всіх осіб, імена яких супроводжувались епітетами «великий», «геніальний», «знаменитий» і так далі. Статистичний аналіз біографічних даних видатних представників людства показав, що ймовірність з’яви талантів вищого рівня значно вища у період віку батька від 30 до 50 років. Переважна більшість — близько 80 відсотків — талантів вищого рівня народились від батьків у такому, скажімо, не зовсім молодому віці. Батькові Іоганна Баха, наприклад, було сорок років, Марії Заньковецької — 44, Франкліно Делано Рузвельта — 56 років. Оптимальний же вік відтворення талантів, як показали подальші дослідження — у межах 35-45 років. У батьків цього віку народжується 40 відсотків талантів вищого рівня. По віку матері такої закономірності не виявлено.

Вакцина проти агресії пухлини

Вакцина проти агресії пухлини

За останні сто років онкологічні хвороби «скакнули» з десятого місця на друге в рейтингу смертельно небезпечних болячок. Хірурги видаляють пухлини, але ракове захворювання не йде з організму остаточно, бо, як у зачаклованої гідри-чудовиська, на місці однієї відрубаної голови виростають десять нових. Тому й не вщухають суперечки вчених щодо способів зцілення онкохворих. Щоб зрозуміти запеклість боротьби із раком, варто звернути увагу на показник, до якого звертаються лікарі, аргументуючи успішність тих чи інших досліджень у цій галузі, — йдеться не про кількість вилікуваних пацієнтів, а про той період життя, який вдалося відвоювати для людини. «Протираковий препарат вважається суперефективним, якщо він підвищує час життя хворого на 5—7 відсотків порівняно з дією раніше вінайдених ліків», — розповідає доктор медичних наук Василь Чехун, директор Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Ростислава Кавецького.

Лікуйтесь голодуванням

Лікуйтесь голодуванням

У наступному році громадянам України краще не хворіти. Звернувшись до найближчої аптеки, вони будуть неприємно здивовані цінами на медикаменти. А подорожчають ліки неминуче внаслідок необачних, м’яко кажучи, рішень керівних органів держави. З бюджету-2004, який так швидко прийняла парламентська більшість та підписав Президент, просто викреслено кошти на найважливіші програми з охорони здоров’я.

Осінні голоси Голосієвого

При слові «Київ» виникають величні асоціації: золотоверхі храми, осяйні, немов нові гривеники, «модні» офісні будівлі, багатолюдні станції метро. Але не всі з киян, чий звичний маршрут пролягає станціями дім—робота—пиво, знають про те, що Київ — це майже недоторкана жива природа, тихі води і заповідні хащі.