Тече вода, тече брудна

Тече вода, тече брудна

Більш як двадцять років триває екологічна сага про забруднення території на кордоні Молдови (Сороки) й України (Цекинівка, Ямпільський район ) через річку Дністер. І весь цей час — лише перемовини, передмови й постскриптуми. А тим часом зношена труба промислових відходів завдовжки 6,2 км через Дністер продовжує забруднювати басейн річки як на території Вінниччини, так і нижче за течією — в Одеській області.

Сміттєві війни

Сміттєві війни

Найчастіше ущерть переповнені сміттєві звалища в Україні гниють десятиліттями через відсутність коштів на їх впорядкування. Але в Люботині, де полігон твердих побутових відходів (ТПВ) скоро дійде до будинків містян, сталася нетипова як для вітчизняних реалій історія.

Колекція, що пастки плете

Колекція, що пастки плете

У нашому світі мешкає приблизно 40-45 тисяч видів павуків, а їхня кількість така велика, що кожна людина на відстані п’яти метрів біля себе знайде цю істоту. Науковці вивчають унікальні властивості павутини та, ґрунтуючись на дослідженнях, розробляють надміцні волокна чи біоматеріал, на якому зможуть вирощувати людську шкіру.

У ліс ходити — ліс любити

Перший фестиваль шкільних лісництв відбувся на Черкащині. Участь у ньому взяли десять команд, по одній від кожного лісгоспу. Під час фестивалю школярі, а всі команди прибули у спеціальній формі, придбаній лісництвами, наввипередки демонстрували свою любов та шану до лісу.

Епідемія пожеж може повторитися

Епідемія пожеж може повторитися

Пожежі торф’яників були однією з головних тем упродовж тривалого часу для значної частини українців. Благо, забруднене повітря, яке перевищувало навіть у деяких районах столиці норму в 6 разів (зрозуміло, у навколокиївських епіцентрах загорань ситуація була ще гіршою), почало приходити в норму.

Крути педалі

Крути педалі

«Зелене світло» масштабній просвітницькій акції у Вінниці — Європейському тижню сталої енергетики — дали представники місцевої влади, зокрема голова Вінницької ОДА Валерій Коровій та в. о. вінницького міського голови Сергій Моргунов.

Пухнасті трiски летять

Пухнасті трiски летять

На бульварі Шевченка в Києві вже почали вирубувати тополі — дерева, пух яких на початку літа спричиняє алергічну реакцію у багатьох людей. «Незважаючи на те, що відповідного рішення Київради ще не було ухвалено, знищення тополь уже відбувається», — обурюються у громадській організації «Екологія — Право — Людина».

Мертвий Тясмин

У Ревівці Кам’янського району — екологічне лихо. Річка Тясмин, котра тече через усе село, так смердить, що хоч із хати тікай. Водойма тут чорного кольору, там виздихала вся риба і навіть жаби. Тож тепер тут не чути милозвучного жаб’ячого квакання, навіть місцеві корови обходять те болото десятою дорогою, бо краще таку воду не пити.

Синдром нездорової будівлі

Синдром нездорової будівлі

Однією з найактуальніших проблем сучасного мегаполісу стала відсутність контакту людини з природою. Встановлено, що більше двадцяти годин на добу міські жителі перебувають у приміщеннях (офіси, квартири, торговельні центри, лікарні, дитячі садки, школи, навчальні заклади тощо), дуже далеких від екологічних стандартів.